Přejít na obsah

Zapojenie podsvietenia rádia


Doporučené příspěvky

Potreboval by som s niečim poradiť:

Dal som si do nového auta (Yeti 1.2 TSI) namontovať neorginal 2DIN rádio s navi

http://www.specialniautoradia.cz/www-specialniautoradia-cz/eshop/3-1-2DIN-DVD-Autoradia-specialni/19-2-Skoda/5/1-Specialni-autoradio-s-DVD-a-GPS-pro-Skoda-Octavia-II-Superb-Fabia-Roomster

S rádiom som spokojný, funguje super, no mám drobný problém s podsvietením rádia ktoré by sa malo zapnuť pri rozsvietení svetiel, no na to je potrebné niekde pripojiť káblik ktorý ide z rádia (má označenie ILUMI) a je ružovej farby. No žiaľ neviem kde ho mám napojiť. Jedným káblikom je napájana anténa a ten

by mal byť niekde spojený s niečím čo zapne podsvietenie prístrojovky a sredného panelu pri zapnutí svetiel. Pýtal som sa na to v autorizovanom servise škoda kde mi rádio namontovali, no povedali že by bolo asi potrebné natiahnuť odnekiaľ kábel, ale bol by to vraj zásah do elektroinštalácie a odmietli to urobiť (auto je nové a mám ho cca týždeň).

Rozmýšľal som že by som spojil káblik ktorým sa napája anténa s tým ružovým a napájalo by mi to jak anténu tak aj podsvietenie, no ale neviem či to tak môžem urobiť, aby som to nebodaj nezničil.

Viem že by mi tie tlačidla svietili vždy keď by bolo rádio zapnuté, ale to by mi nevadilo, lebo to svieti pekne, vždy by to bolo lepšie ako teraz keď mi to nesvieti.

Bol by som rád keby ste mi mohli niekto poradiť.

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych natahnul drat od tlacitek pod ovladanim topeni nebo od topeni.

Muzes sem napsat nejaky informace o tom radiu. zajima me jak to funguje s MaxiDotem, klimou a parkovacima cidlama. Taky o nem uvazuju ale na netu se o tom radiu moc dozvedet neda. Ani navod z te stranky nemuzu stahnout:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to majkl.s

radio funguje pre moje potreby bezchybne.

Komunikuje po CANBUS takže keď otvoríš dvere, zobrazí sa na rádiu obrázok auta s otvorenými dverami,

pri ovládaní klimatizácie ti zobrazi tiež obrázok s nastaveniami, parkovacie senzory nemám, ani kameru, takže keď zaradím

spiatočku tak sa mi zobrazi na rádiu čierna obrazovka a nápis No Signal! Chcel by som dať domontovať kameru, ale je vraj s tým dosť roboty (treba vraj ťahať káble niekde v útrobach auta).

Ovladanie na volante nemám takže nemôžem potvrdiť, ale v balení je kábel s pripojenim k volantu a vraj to funguje bezchybne.

Čo sa týka MaxiDot tak sa mi zobrazujú take smerové šípky a názvy počas navigácie, ale treba to zapnúť.

Radio je duálne, takže počas navigácie si kľudne môžeš počúvať rádio, alebo mp3.

Je tam tiež DVB-T tuner, takže ak je dobrý signál tak môžeš kľudne pozerať televízor (počas jazdy to dosť vypadáva).

Jedine čo sa mi na MaxiDOT nezobrazuje su údaje z rádia - tj. názvy pesničiek ... asi to nepodporuje, alebo som na to ešte neprišiel (auto mám len 8 dní).

Najväčší problém mám s tým podsvietením, keď vložím kľúčik a pretočim do polohy 1 tak sa všetko rozsvieti ako prístrojovka a keď

naštartujem ,podsvietenie spolu so zhasnutím kontroliek na prístrojovke zhasne a malo by sa zapnúť spolu so zapnutím svetiel, no na to je potrebne niekde pripojiť káblik ktorý ide z rádia, a tí zmrdi zo servisu to nechcu urobiť a sám si na to netrúfam, neviem ako to rádio vybrať a ku ktorému kábliku topenia by som to eventuálne pripojil. Pomohli by mi nejaké fotky ako na to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nejjednodužší bude to podsvícení připojit na podsvětlení tlačítek. Třeba k tlačítku na ESP budou jen 4dráty. Zítra se mrknu kterej drát by to měl být.

Tady je postup jak se vyndavá rádio

http://forum.quattro...tach/10800.page

Klima je na čtyřech šroubech a tlačitko na ESP tam je jen nacvaknuty takže stačí zezadu na něj zatlačit a ono vyjede ven.

EDIT: Tak na tlacitku ESP by měl být šedý drát na osvětlení(pin 3 na konektoru tlacitka).

Editováno: , autor: majkl.s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo je to za firmu neviem, ale nejak ma to netrápi. Veď dnes sa takmer všetky elektronické čreva robia u šikmookých...

Za tie peniaze je to super, a dať za Columbusa cca 2500.- Eur vo výbave Active čo odomňa chceli u predajcu je šialenstvo, to ani náhodou.

Rozmýšľal som ešte nad Bolerom, ale chcel som navigáciu (predsa len občas idem tam kde som nebol a dosť to pomôže) tak som sa rozhodol pre toto a vôbec to neľutujem.

To majkl.s ďakujem, cez výkend to skúsim urobiť a dám vedieť.

Tu je pár fotiek, ale dosť blbo sa to fotilo lebo svietilo slnko.

post-52469-0-16665400-1332264138_thumb.j

post-52469-0-27935800-1332264166_thumb.j

Editováno: , autor: xfokker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim. ja som kupoval auto s navigaciou amundsen a som ju vymenil za columbusa. ma vyslo na nejakych 600 euro aj s kadejakymi moznymi zlavami, osobne som ho bol prevzat a aj mi to chalan namontoval a nemam ziadny problem.

na internete je dost predajcov co predavju columbusa (nemyslim tym corky) za omnoho lacnejsie nez skodovka. staci si zagooglovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som mapy aktualizoval vlani jeden krat a tohto roku druhy krat, verzia myslim, ze je teraz 8.0

.... za kolik? oficialne chcu okolo 270 euro za DVD v predajni to zalezi na tebe

alebo sa potrapis a posurfujes po oblakoch a niekde najdes zavesene devedecko na mraku a nechas nech ti zaprsi do pc a mas to, potom to uz akurat upecies na panvici a ŝupneŝ to do radia, ale pozor dost sa to pripaluje treba davat pozor na palacinky niekedy ich nechce zjest ten columbus, mne ich par uz vyplul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...