Přejít na obsah

Elektrické ovládání zrcátek


dolešo

Doporučené příspěvky

Otazka pro ty kteri predelavali tercik na joystick.

Mam MR98 vyhrev zrcatek chci nechat na tlacitku zadniho okna.Mam svorkovnici pro joystick s barevnym vedenim: 2xhnedo/bily , 1xmodro/cerny , 1xzluty , 1xhnedy , 1xsedo/modry.A otazka zni.Kdyz ucvaknu svorkovnici od terciku tak ktery drat na ktery napajet.Sedi to barevne predfacelift - facelift?Zluty na zluty , modro/sedy na modro/sedy atd?pripadne co s temi co ve svazku nemam(asi modro/cerny a nejaky dalsi)Bohuzel z DP to vycist neumim tak prosim o radu jako totalni laik.

nikdo neporadi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Chtěl poprosit o radu ohledně ovládače na zpětná zrcátka.Já mám rok 1998 tedy předfacelift,a tam je ovladač takové šeredný kolečko.Já jsem sehnal ten ovladač z faceliftu a tam je joistyk,sehnal jsem si konektor s drátama,ale je jích tam 10 ks drátu,a já tam mám jenom 4 ks drátu.Moc prosím jak to mám zapojit,návod atd..?Moc díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Dobrý večer. Poprosil bych Vás o radu. Mám O1 Combi 6/98 SLX TDi
Předělával jsem interier z předfaceliftu na facelift.
Komplet spodek palubky, sedačky, koberec atd. Neměl jsem času na zbyt
a tak jsem ve dveřích u řidiče nechal ještě staré ovládání zrcátek.
Mají i výhřev, ale ten se zapíná s vyhříváním zadního okna.
Rád bych, aby se to ovládalo joystickem a nevím co přesně mě čeká
s elektikou. Mám celej svazek kabelů do dveří, ale nevím jestli budu
muset nějaký kabel odpojovat od spínače vyhřívání zadního okna, propojit
pravé zrcátko do svorkovnice kabelů levých dveří atd. Neví to někdo
prosím? Pak bych jetě rád zprovoznil světýlka ve dveřích, které dříve nebyli
a nevím jak nejjednodušeji.

Děkuji moc za pomoc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlíp to bude s dílenskou příručkou v ruce. Tu http://forum.skodahome.cz/topic/83666-servisne-manualy-jak-na-to-apod/?p=1343162 se k ní proklikej a stáhni.

 

Tak nějak: "Žluto-hnědý drát z 3. pinu malé svorkovnice přehoď na místo zeleno-modrého na pin č. 4 červené svorkovnice. Zeleno-modrý pak....." to asi nepůjde :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, je.

je fakt, že kdyby to chtěl najít, tak jako Osvětlení zadních dveří O1 by to asi nehledal.

Někdo tam chtěl udělat světla do zadních dveří, tak jsem tam dával pár schémat.

 

 

 

Mehy80: když tak, ve věci světel ve dveřích pokračuj prosím tam. Pokud bude třeba další schéma, budou tam tak pohromadě.

Popřípadě upravím taky vhodně název vlákna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Já si dnes, téměř po roce všimnul, že mi chodí L+P zrcátko zároveň. Ale dřív chodilo téměř jistě každé zvlášť. Stalo se to potom, co jsem joystick měl odpojený, kvůli sundání výplně dveří. Není možné, že byla přes VAG udělaná úprava, aby to chodilo zvlášť a demontováním joysticku se to hodilo do výchozí funkce, tj. oboje chodí současně? Už jsem někde na fóru narazil na názor, že každé zrcátko aby chodilo zvlášť, jde přes VAG nastavit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na několika webech už jsem četl, že dá a já to tak stopro měl. Po odpojení joysticku se to muselo vyresetovat. Viz.: Synchronní nastavení zrcátek

Kódování: 46-Komfort systém, kódování-07 kód vložit do LCode, v bytu 14 zaškrtnout bit 6,   na webu: http://goo.gl/l4BDrD   (téměř uprostřed stránky).

Editováno: , autor: jindra999
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mohl by mi někdo odbornější poradit? Mám Octavii I(r.v. 98, model 99) a elektrická zrcátka, ale poslední dobou jsem je nepoužíval, protože byl uraženej ten ovládací čudlík ve dveřích řidiče. Koupil jsem si teď novou část toho čudlíku, zapojil a ať přepnu na L nebo R, pokaždý reaguje jen zrcátko u spolujezdce. Rozebral sem dveře i zrcátko a kabely vypadaji na první pohled dobře, zdá se, že nejsou nikde jakkoliv poškozený. Nevíte co s tim? Díky moc za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Mám podobný problém. Vlastním O1-2001 a z pravidla používám ovládání jen pravého zrcátka ( parkování u obrubíku). Nedavno jsem přepnul  na L a při ovládání L zrcátka se stejně pohybovalo i P zrcátko, tak jsem přepnul na P a P zrcatko vrátil do požadované polohy. Nějaká rada?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rada je, aby sis přečetl návod. Funguje ti to správně. 

Když dáš P ovládáš JEN pravý zrcátko

Když dáš P ovládáš OBĚ (levý i pravý) zrcátka NAJEDNOU!! 

Měl bys fungovat tak, že pomocí L nastavíš levý zrcátko, dáš P a doladíš pravý. Pak už jen při couvání pomocí L stáhneš OBĚ najednou abys viděl na obrubníky a pak je zaz zvedneš. Obě pojedou spolu a nemusíš znova ladit Pravý zrcátko. Nebo když si sklopíš opěradlo, tak si jedním tahem poladíš obě najednou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...