Přejít na obsah

Vadné Turbo OII 1,9 TDI PD 77 kW


romankoWW

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás, mám 77kw motor (BKC), mám taký pocit že je niečo s turbom, tiahne super,ale mám stále pocij, že je zamnou sanitka s majakom, ide o to že ked zošlápnem plynový pedál, tak to začne pískať, nič drasticke,ale za jazdy to počujem, nieje to zas nejak extra nahlas,ale počuť to.

Ďakujem za vaše rady a postrehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady máš o tom celé vlákno...

Neřeš to, dělaj to motory TDI-PD velmi často....dle pár info.to způsobuje netěsný filtr-box (na vzduch.filtr), ale hodně známým to dělalo také, tak buďto koupily nový ten filtr box (nebo jen přetěsnily dle návodu), vyměnily turbo za nemalé peníze a po pár km to začalo dělat znova.....

Známému to dělá taky u Passata 1.9TDI-PD 77kw, neřeší to a jezdí s tím už 2.roky (přes 120.000km) a pořád turbo funguje...akorát to nepříjemné houkání ala sanitka...souhlasím že to neni nic příjemného, ale vrazit do toho včetně výměny 15-20.000kč (když ho koupíš nové na vrakovišti) a pak zjistit po pár km že to bylo k ničemu moc příjemné neni taky.

Kamarádovi co má rok a půl starého Passata 2.0TDI-CR 103kw už to dělá taky, zatim teda né tak moc, ale slyšet už je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím,

odešlo mi turbo na mé O2 1,9 77kw . Můžete někdo poradit podle fotek co mohlo být příčinou?

Došlo k tomu při normální jízdě 90km/h zničeho nic to začlo hvízdat a pak ticho . Po rozebrání jsem zjistil, že upadla výfuková vrtulka, hned za ložiskem. Jinak se hřídelka volně točí. Nerad bych to po výměně za nové turbo absolvoval znovu.

Předem dík za rady. Lubo

post-15122-1269157841,0958_thumb.jpg

post-15122-1269158267,6264_thumb.jpg

post-15122-1269160923,9158_thumb.jpg

post-15122-1269161035,4483_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

odešlo mi turbo na mé O2 1,9 77kw . Můžete někdo poradit podle fotek co mohlo být příčinou?

Došlo k tomu při normální jízdě 90km/h zničeho nic to začlo hvízdat a pak ticho . Po rozebrání jsem zjistil, že upadla výfuková vrtulka, hned za ložiskem. Jinak se hřídelka volně točí. Nerad bych to po výměně za nové turbo absolvoval znovu.

Předem dík za rady. Lubo

I to se stává...vyměn a jedeš dál.Pozor na zbytky v sacím potrubí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

V červnu jsem koupil v AAA mazlíka octavii II 1.9 PD. K prodejci jel se mnou celý tým techniků, uživatelů a nadšenců, kteří několik hodin měřili prověřovali a testovali. Po rozhodnutí kupuj, jsem si několk měsíců užíval přechodu ze starší felicie na OII. Svižná jízda, pohoda spolehlivost. Až to poslední výraz se začínal strácet, když začlo cosi jemě pískat a furt jsem koukal, kde za mnou jede sanitka. Projel jsem fóra co to teda může být a našel jsem několk názorů, že by to mohlo být odcházející turbo. Nu což, dáme mu trochu zabrat a jel jsem v parných dnech plně naložen do německa a zpatky. Test dopadl dobře, turbína po zahřátí přestala pískat a dál jsem tomu nevěnoval pozornost. Ještě upozorňuji, že jsem nechával na přestávce auto vydechnout a schladit. Minulý týden, turbo dostalo infarkt. Po chladné startu a ujetí cca 1 km cosi pořádně cvaklo a motor jel na dále poloviční výkon. Že by? Po potvrzení technika v servisu se mi rozptýlily veškeré představy a naděje ve značku Škoda OII a její pevnou kvalitu. Turbína se zadřela a rotor se vychýlil mimo svoji osu. Přikládám fotku mrtvého turba s tím že bych byl rád kdyby mi někdo apsal čím se to může stát, že takhle turbo umře. OII má nalítáno 104 000 Km a kde jsou ty názory že jsou to držáky kteří zvládnou víc jak 200 000 Km Ach jo. Dále chci upozornit všechny uživatele kteří budou kupovat v AAA, aby si pořádně prostudovali pojištění na skryté vady. Tato pojistka nemá skoro vůbec žádnou váhu kromě výborného kšftu pro bazar a je to jen výsměch lidem. Pojistka stála 9 500 Kč, výše plnění je 10 000 Kč a pouze na pár dílů které mají malou pravděpodobnost, že se s něma během provozu něco stane. Zítra jedu do áček sepsat reklamační protokol a pokusit se získat aspoň dobrý pocit, že jsem pro to něco udělal. Nečekám že áčka budou závadu kompenzovat. Jak vše se bude vyvíjet dále budu informovat :)

post-66875-0-73282900-1320436427_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevíš jak se k tomu motoru a vůbec k vozidlu choval předchozí majitel, jestli dal turbu možnost dochladit se třeba po jízdě na dálnici. Je to Longlife? Jestli v servisu byly poctivě prováděny výměny oleje.

Na naší O1 je najeto dnes asi 340 000 tis na původní turbo bez závad. Jen jsem ho letos vyčistil.

No a nákup v AAA ? Já bych je obešel obloukem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přikláním se k názoru Pepa007..minimálně 5 mých kamarádů kupovalo auto přes AAA a všichni měli s auty nějaké problémy..přes stočené km až po neseriozním jednání při reklamaci..já mám OII 1.9PD, najeto poctivých 245tis km a vše původní!! I spojka+setrvák :) takže ty škodovky dokáží podržet ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm já jen tak bokem.. po 2 týdenním vybírání auta, telefony, emaily, v podstatě vstřícné jednání prodejců do té doby, než jsem chtěl odvést vybrané auto do značkového servisu jsem se rozhodl pro koupy nového vozu.. pravda, není to octávka, ani jiný mnou vybraný vůz, ale fabia combi 1.4 ambiente magic... nový, 4 roky záruka... a naprostá spokojenost.. kupovat jeté auto v čr a ještě k tomu diesela je sebevražda.. smutný je to, že bazárníci stáčej jak o život a my blbečci zákazníci to berem jako fakt a ještě to těm sviním tolerujem, pač nam nic jinýho nezbývá- falešný servisky, falešný razítka, kámoši v servisech, co potvrdí za pár stovek co chcete, totálky na rychlo opravené a s tučným ziskem znovu prodané,,šťastným majitelům... to je realita.. na auto sem makal jak barevnej a nehodlám živit nějakého stočeného kripla a dávat vejvar pupkatýmu bazarníkovi.. sorry. ale musel jsem reagovat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to zase vidím trochu jinak. První auto bylo nové, teď už bych nové asi nekupoval, protože ta ztráta hodnoty v prvních letech je šílená.

Můj případ. Koupil jsem 4 roky starou O2 (240 000kč včetně investic dalších pár měsíců) za pět let ji střelím řekněme za 100 000kč. tedy prodělek 140 000kč.

Nové auto stejná motorizace a výbava: 550 000kč, za pět let ji prodám za 250 000kč, prodělek 300 000kč.

Takže když bych do té ojetiny nasypal za pět let za servis 160 000kč (to nepočítám oleje a další pravidelný servis, ten se dělá i u nového) tak na tom po pěti letech budu finančně úplně stejně. To by musela být opravdu velká smůla a nevím, co bych na tom musel všechno měnit.

Jako když si kupuju ojetinu, tak musím s nějakou investicí počítat. To turbo se nechá sehnat kolem 15 000kč plus nějaká práce a na další léta je klid. Když bych jezdil benzínem, tak těch 15 000kč dám za rok navíc za benzín, takže ten diesel si i na takovéhle opravy vydělá svojí nižší spotřebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V červnu jsem koupil v AAA mazlíka octavii II 1.9 PD. K prodejci jel se mnou celý tým techniků, uživatelů a nadšenců, kteří několik hodin měřili prověřovali a testovali. Po rozhodnutí kupuj, jsem si několk měsíců užíval přechodu ze starší felicie na OII. Svižná jízda, pohoda spolehlivost. Až to poslední výraz se začínal strácet, když začlo cosi jemě pískat a furt jsem koukal, kde za mnou jede sanitka. Projel jsem fóra co to teda může být a našel jsem několk názorů, že by to mohlo být odcházející turbo. Nu což, dáme mu trochu zabrat a jel jsem v parných dnech plně naložen do německa a zpatky. Test dopadl dobře, turbína po zahřátí přestala pískat a dál jsem tomu nevěnoval pozornost. Ještě upozorňuji, že jsem nechával na přestávce auto vydechnout a schladit. Minulý týden, turbo dostalo infarkt. Po chladné startu a ujetí cca 1 km cosi pořádně cvaklo a motor jel na dále poloviční výkon. Že by? Po potvrzení technika v servisu se mi rozptýlily veškeré představy a naděje ve značku škoda OII a její pevnou kvalitu. Turbína se zadřela a rotor se vychýlil mimo svoji osu. Přikládám fotku mrtvého turba s tím že bych byl rád kdyby mi někdo apsal čím se to může stát, že takhle turbo umře. OII má nalítáno 104 000 Km a kde jsou ty názory že jsou to držáky kteří zvládnou víc jak 200 000 Km Ach jo. Dále chci upozornit všechny uživatele kteří budou kupovat v AAA, aby si pořádně prostudovali pojištění na skryté vady. Tato pojistka nemá skoro vůbec žádnou váhu kromě výborného kšftu pro bazar a je to jen výsměch lidem. Pojistka stála 9 500 Kč, výše plnění je 10 000 Kč a pouze na pár dílů které mají malou pravděpodobnost, že se s něma během provozu něco stane. Zítra jedu do áček sepsat reklamační protokol a pokusit se získat aspoň dobrý pocit, že jsem pro to něco udělal. Nečekám že áčka budou závadu kompenzovat. Jak vše se bude vyvíjet dále budu informovat smile.gif

Jen by mě zajímalo co máš za OII (jaký kód motoru) a hlavně v jaké zemi bylo turbo vyrobeno. Je to na hlavním skeletu turba. Do poloviny roku 2006 se vyráběli turba v Itálii a Británii. Pak se dělali v Rumunsku a ty stály za ho*vno a odcházeli do věčných lovišť.kol-29.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no... hele, moje fabia je combi ambiente magic- klima, litaky, chrom paket atd atd.. prostě slušná výbava,motor 1.4 63 kW, barva kávová metla. pořizovací cena byla 269000 korun.

3 roky stará bazarová fabia, najeto 150 tisíc km, cena 190 tisíc korun.. plus mínus... takže moje ztráta je papírově 80 tisíc za 3 roky.. jestli to je moc, nebo málo posud sám..mám nové auto, v záruce 4 roky- 60000km.. taky nikdo neříká, že auto budu prodávat po 3,4,5 letech... pokud ročně najedu 15 tisíc km, tak mi ta fabia prostě musí 10 let vydržet... naši maj feldu starou 16 let, najeto 90 tisíc, zůstatková cena OO nic, ale porád to jezdí a ví, že další x let jezdit bude... auto je prostě nejhorší investice tak nebo tak.... navíc naftová oktávka, passat, golf.... může mít najeto za 4 roky klidně 250 tisíc a solidní pan prodejce ti udělá na počkání klidně 80 a poctivej čech tomu věří... dotáhnem to na vleku z talošky, vytepujem,zakitujem, stříknem, narychlo opravíme, stočíme, servisku vyrobíme a pak se s kamošama můžem smát, co to koupilo za blbca.. pokud máš někde zdroj málo jetých aut za solidní peníze, tak OK, kupuj jetá auta, já takový zdroj nemám a při mém štěstí bych si vybral to nejhorší z placu..

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no... hele, moje fabia je combi ambiente magic- klima, litaky, chrom paket atd atd.. prostě slušná výbava,motor 1.4 63 kW, barva kávová metla. pořizovací cena byla 269000 korun.

3 roky stará bazarová fabia, najeto 150 tisíc km, cena 190 tisíc korun.. plus mínus... takže moje ztráta je papírově 80 tisíc za 3 roky.. jestli to je moc, nebo málo posud sám..mám nové auto, v záruce 4 roky- 60000km.. taky nikdo neříká, že auto budu prodávat po 3,4,5 letech... pokud ročně najedu 15 tisíc km, tak mi ta fabia prostě musí 10 let vydržet... naši maj feldu starou 16 let, najeto 90 tisíc, zůstatková cena OO nic, ale porád to jezdí a ví, že další x let jezdit bude... auto je prostě nejhorší investice tak nebo tak.... navíc naftová oktávka, passat, golf.... může mít najeto za 4 roky klidně 250 tisíc a solidní pan prodejce ti udělá na počkání klidně 80 a poctivej čech tomu věří... dotáhnem to na vleku z talošky, vytepujem,zakitujem, stříknem, narychlo opravíme, stočíme, servisku vyrobíme a pak se s kamošama můžem smát, co to koupilo za blbca.. pokud máš někde zdroj málo jetých aut za solidní peníze, tak OK, kupuj jetá auta, já takový zdroj nemám a při mém štěstí bych si vybral to nejhorší z placu..

Já si taky myslel, že si Fabku nechám minimálně deset let, spíš víc, ale po pár letech člověk začne koukat po něčem jiném, technika jde pořád dopředu a doby, kdy si lidi kupovali auto na dvacet let už jsou pryč. Třeba si auto dlouho necháš, proč ne, každý to má jinak, potom se ti nové určitě vyplatí.

Já teď Octavku kupoval s tím, že si ji nechám tak pět let a jak bude mít přes 250 000km, tak půjde a koupím zase něco 3-4 roky starého. Přístup k málo jetým autům nemám, dovoz jsem nechtěl, kupoval jsem ukončený leasing ze škoda plus, se 135 000km na tachometru, souhlaí to i s databází škoda auto, jezdilo se s tím do autorizovaného servisu. Tohle se snad zfalšovat nedá, alespoň doufám. Nedělám si iluze, že se k tomu někdo choval jako k vlastnímu autu, nejaký šrám na karoserii je, interiér je vcelku zachovalý. Musel jsem měnit klimakompresor, žhavičky a váhu vzduchu, samozřejmě radost jsem z toho neměl, ale už před koupí jsem s nějakou investicí i počítal, teď už asi půl roku auto jezdí bez závad, spokojenost. Uvidím za těch pět let, pak teprve budu moci říct, zda to byla dobrá koupě. Už teď sleduju nové motory 2,0TDI CR s šestikvaltem, jak jsou na tom s poruchovostí, takový motůrek bych si dovedl představit v dalším autě, třeba v O3 co se teď chystá, podle toho co se objevilo na netu bude vypadat asi hezky. No a nebo Superb combi by za pár let taky nebyl k zahození :-) Ale na to je ještě dost času.

Sniper 2003: nestraš s tou životností turba, já mám teď na tachometru 155 000km :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no... hele, moje fabia je combi ambiente magic- klima, litaky, chrom paket atd atd.. prostě slušná výbava,motor 1.4 63 kW, barva kávová metla. pořizovací cena byla 269000 korun.

3 roky stará bazarová fabia, najeto 150 tisíc km, cena 190 tisíc korun.. plus mínus... takže moje ztráta je papírově 80 tisíc za 3 roky.. jestli to je moc, nebo málo posud sám..mám nové auto, v záruce 4 roky- 60000km.. taky nikdo neříká, že auto budu prodávat po 3,4,5 letech... pokud ročně najedu 15 tisíc km, tak mi ta fabia prostě musí 10 let vydržet... naši maj feldu starou 16 let, najeto 90 tisíc, zůstatková cena OO nic, ale porád to jezdí a ví, že další x let jezdit bude... auto je prostě nejhorší investice tak nebo tak.... navíc naftová oktávka, passat, golf.... může mít najeto za 4 roky klidně 250 tisíc a solidní pan prodejce ti udělá na počkání klidně 80 a poctivej čech tomu věří... dotáhnem to na vleku z talošky, vytepujem,zakitujem, stříknem, narychlo opravíme, stočíme, servisku vyrobíme a pak se s kamošama můžem smát, co to koupilo za blbca.. pokud máš někde zdroj málo jetých aut za solidní peníze, tak OK, kupuj jetá auta, já takový zdroj nemám a při mém štěstí bych si vybral to nejhorší z placu..

Ja sem došel ke stejnemu zavěru a koupil sem Octavku v zakladu , Prodavat ji budu až za deset a vice let pokud vubec,

PS

To turbo chtělo nechat spravit když začalo piskat a ne čekat až se rozpadne

Editováno: , autor: zbek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hele a kolik je taková oprava turba.. není to jak ve focusu a mondeu, že musíš vyměnit pul motoru a vásledná suma je kolem 30 tisíc.. tady snad stačí jen vyměnit turbo, plus práce k tomu, takže by ses měl dostat někde na 15 tisíc cca??? repas turbo by se mělo dát sehnat kolem 10-12 tisíc ne?? nebo se pletu? no a co se týká životnosti-. každej díl má určitou.. tirbo je vysokootáčková turbína, která prostě nějakoo životnost má.. stejně jak vstřiky, dvouhmota, čerpadlo atd atd.. navíc v české pančované naftě dostávaj tyto díly pěkně zabrat...

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi ve 130 tis. také turbo začalo houkat ale po nějaké době to přestalo.Ve 160 tis.to začalo padat do nouzáku a to stačilo vyčistit turbo a jinak mu nic nebylo.Je to asi hodně o zacházení.Také znám pár aut kde je nalítáno kolem 200 tis. a nikdo na turbo ani nesáhl a drží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...