Přejít na obsah

Denní svícení v mlhovkách OII předfacelift


Martin82

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Čus chlapy, pročet jsem fórum, ale nezjistil jsem z něj v čem se liší ta AMERIKA, EVROPA potažmo SCANDINAVIA.
Proč si všichni dáváte tu „AMERIKU“? V čem je  ta výhoda? Vím, že když u AMERIKY zatáhnu ručku, zhasnou mlhovky, ale to mi přijde spíš na závadu, než jako výhoda. Je tam tedy nějaké jiné plus, u tý AMERYKY?
A ta EVROPA a SCANDINAVIA, je to jedno a to samé? Nebo motám jabka s hruškama? :)
Prosím, vysvětlete mi do někdo, díky. :) 

Třeba OZi, ten má přehled :)
 

Editováno: , autor: TOM-LA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc děkuji za vysvětlení, už jsem z toho moudřejší :)

Takže když to shrnu, bez zaškrtnutí bytu 17 bit 4 (zapnuti denni pres mlhovky) 
svítí AMERIKA pouze přes potkávací

a

SCANDINAVIA pouze přes obrysovky.

Je to tak?

 

A ještě nikdo neodpověděl na to, proč někdo píše EVROPA a někdo SCANDINAVIA...je to to samé, jen jinak pojmenované v L CODE?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O Evrope jsem neslysel, proste Amerika nebo Skandinavie.

 

Pokud vim, tak Amerika sviti jen potkavackama a to jen pri povolene rucni brzde.

 

Skandinavie sviti potkavackama a obrysovkama. A to jak prednima, tak zadnima vcetne osvetleni RZ. Otoceni prepinace svetel z vypnuto na potkavacky navic zapne pouze osvetleni palubni desky.

 

Nakodovani sviceni mlhovkama misto potkavackama jde jak u Ameriky, tak u Skandinavie. Plati vse co jsem psal vyse, jen misto potkavacek sviti mlhovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, takhle přesně jsem to potřeboval. Moc děkuji LUCAS CZE

A teď se zeptám ještě na to, když mám 4-polohový spínač světel, včetně TUNEL ASISTENT a světelného senzoru, jestli je to možné vše skloubit.
Jde mi o to, že nyní, když mám přepnuto na „tunel asistent“ tak se potkávací světla rozsvítí, až při setmění (včetně kontrolky na palubce). Ale přes den nesvítím vůbec a to je problém.
Tak bych chtěl, abych měl přepínač v poloze tunel asistent a přes den svítily mlhovky a v noci si to samo přepnulo na potkávací.
Takže bych měl tedy zapnout AMERIKU a svícení přes mlhovky.
Myslíte že jde tato kombinace?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam to presne, jak pises. Pokud mam prepinac svetel na AUTO a je dost svetla, sviti jen mlhovky na Ameriku. Kdyz vjedu treba do patrovych garazi nebo kdyz se setmi, zapnou se predni potkavaci + obrysove i zadni svetla, i osvetleni palubovky. Kontrolka svetel se mi rozsvecuje, i kdyz svitim jen na Ameriku.

Editováno: , autor: ~ mikk ~
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úžasný. Děkuji za dobré zprávy  :kol-47: 
Tak já to zkusím nakódovat a snad mi to bude šlapat.
Jen pro kontrolu, má to vypadat takto, nebo je ještě potřeba něco?

kodovani
09 centralni elektrika
07 kodovani

otevrit v LCode


byt 0 bit 3 odskrtnout pro vypnuti denni scandinavia
byt 0 bit 4 zaskrtnout pro zapnuti denni amerika
byt 17 bit 4 zaskrtnout pro zapnuti denni pres mlhovky
byt 20 dec nastavit 60% svitivosti 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak... Akorát já osobně jsem pro nastavení svítivosti mlhovek na alespoň

70% při 50-60% to svítí divně, resp. Vypadá to divně na autě... A jestli tu někdo bude mluvit o oslňovaní, tak je to kravina, za dne to neoslňuje ani při 100% a při šeru těch 70% je v pohodě, protože senzor docela hodně dobře vyhodnocuje šero a přepne včas potkávačky. A je v konečném důsledku úplně jedno, kolik 100% je nastaveno, PČR a STK to zajímat nebude, budou řešit že to nemá svítit vůbec. V tomto případě na technické nechávám kolečko nastavené na potkávačky a mám klid, mlhovky se vůbec nepustí [emoji6]

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...