Přejít na obsah

Denní svícení v mlhovkách OII předfacelift


Martin82

Doporučené příspěvky

Presne tak. Ale ja prece rovnou psal, ze to s tou rucni brzdou plati jen kdyz mu nesviti i parkovacky. Tvuj popis je ale vice vycerpavajici. ;-) Mimochodem, mam to tak nastaveno i ja. Amerika, mlhovky na 50 % a ovladac svetel na tunel light => o nic se nemusim starat (teda pokud neni mlha).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stingo a ka_r_los: děkuji za vysvětlení. Musím to odzkoušet komplet jak píše stringo, ale jedná se o nakódování America. Stihl jsem ještě večer odzkoušet to s tou ruční brzdou a opravdu to tak je. Po zatažení RB v poloze "0" zhasly.

 

A  ještě tedy dotaz: ty mlhovky v poloze "0" svítí s menší intenzitou než kdybych zapnul mlhovky na polohu"4"? Čili ty mlhovky v poloze"0" lze používat na denní svícení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle legislativy to tak pouzivat nesmis, ale ma to tak hodne lidi a zadny problem...

Mlhovky jako denni sviceni muzou, ale nemusi, svitit mene nez jako mlhovky. Lze to nastavit pres diagnostiku v rozpeti 0 - 100 % standartni svitivosti.

Pozde... :D

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmlovkám v polohe "0" sa dá ubrať intenzita, záleží čo tam dal ten kto to kódoval... PredFL hmlovky oficiálne nie sú schválené ako svetlá na denné svietenie takže ak natrafíš na predpisového policajta ktorý o tom vie môžeš mať problém...

 

Edit: neskoro, nejaký ste rýchly hneď zrána :D 

Editováno: , autor: lubinob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to jsem už jednou narazil, prej že mi svítí mlhovky, já mu řekl že to není možné, že možná se špatně podíval a hned jsem mu ukázal že to nemohlo být. Ukázal jsem mu jak nastartuju a nic nesvítí, dám do první polohy a svítí parkovačky, dám do druhé polohy svítí potkávačky, dám do třetí polohy a hele, svítí mlhovky s potkávačkama, prostě to není možné že by svítily jen mlhovky... Koukal jako puk, sice mě projel lékárničku apod, ale nic nakonec nebylo... DŮLEŽITÉ JE MÍT ZATAŽENOU TU RUČKU A NECHAT JÍ PO CELOU DOBU CO TO SLEDUJE A PO ROZJEZDU MÍT ZAPNUTOU POLOHU SVÍCENÍ POTKÁVAČEK A NE TU POLOHU AUTO NEBO 0 :kol-47:

 

Každopádně to je opravdu nelegální a když to někdo nenastaví na těch cca 50% tak to je opravdu hodně nepříjemné a znatelně na sebe budeš upozorňovat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě s tím kdysi stavěli a podobná ukázka nepomohla, usoudil, že jsem měl záměrně zapnuté jen pozičky s mlhovkami tak, jak to dělá mnoho řidičů bez fce America - tehdy jsem ani nevěděl, že to jde. Naštěstí mi to prošlo jen pod pohrůžkou pokuty 2500,- Kč. Takže PČR za to staví ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

STK ... já jsem seděl v autě sám, takže jsem přepnul na potkávačky a nebyl problém. Navíc ti z nás co mají modelový rok 2008 se můžou vymluvit, že to tak máme z výroby, FL už měl možnost mhlovak s denním svícením.

 

A co se týká ježdění s obrysovkama... kluci tak když to jde udělat, že to vypadá jako na FL, proč to tak neudělat;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

STK ... já jsem seděl v autě sám, takže jsem přepnul na potkávačky a nebyl problém. Navíc ti z nás co mají modelový rok 2008 se můžou vymluvit, že to tak máme z výroby, FL už měl možnost mhlovak s denním svícením.

 

A co se týká ježdění s obrysovkama... kluci tak když to jde udělat, že to vypadá jako na FL, proč to tak neudělat;)

Moc toho neokecáš, protože buď máš mlhovky s denní svícením, nebo jen mhlovky. A podle naší inteligentní legislativy světla do mlhy nemohou být použita pro denní svícení.

U FL ti nesvítí mlhovka, ale 21w žárovka vedle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde ale o to, to nenechat svítit, když tě zastaví, to je jinak jasné že je to nelegální, to tu všichni víme. Ale jde to u dělat konkrétně na STK tak, že nenecháš spínač světel v poloze 0 nebo AUTO, ale necháš ho zapnutý v poloze potkávacích světel. Potom se po nastartování hned zapnou potkávačky a ne mlhovky a po vypnutí se všechno vypne  :kol-28:

 

Ale nic to nemění na tom, že se to nesmí a proto já snad brzy budu mít zase svoje LED zpátky na autě  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

nevím, mě to svítí na 60% a když jsem to měl před úpravou na 100% tak mi to připadalo celkem normální (možná mám paraboly nějak do země, šťoural jsem se v mlhovkách když jsem je kuchal pro LED žárovku)  :kol-32:

 

Každopádně pokuta už potom neřeší procenta, ale ten fakt... bude snad co nejdříve vyřešeno LED světly

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...