Přejít na obsah

Instalace tempomatu


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Dobrý den,

 

chystám se na instalaci tempomatu do Octavia 2 Tour. Podle VIN jde o MR 2012. Auto je vybaveno palubním počítačem a zadním stěračem.

 

Přečetl jsem všech 25 stran tohoto tématu. Na jejich základě bych si chtěl potvrdit, co bude dodatečná instalace představovat.

 

1) Není nutno tahat dodatečný kabel mezi podvolantovou řídící jednotkou a ŘJ motoru.

2) Pro správnou funkčnost tempomatu stačí stávající podvolantová ŘJ (tzn. tuto ŘJ není nutno měnit)

3) Kontrolka tempomatu na přístrojích by měla být po instalaci aktivní.

4) Pravděpodobně bude nutné vyměnit obě páčky (tzn. soupáčí). Výměna jen levé páčky vzhledem k modelovému roku auta není možná.

 

Jen u toho soupáčí si nejsem jistý konkrétním typem. Bude vypadat přibližně takto (tzn. včetně vypínače tempomatu na horní hraně levé páčky - viz. fotka)? Podle popisu by mělo jít o tempomat pro O2 FL.

 

Předem díky za odpovědi.

 

 

Tempomat_Facelift_Soupaci.bmp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte,  

mám k dispozici  kompletní přepínač levá i pravá páčka s ovládáním tempomatu a multifunkčního ukazatele, provedení černá satén - 5K0953513N9B9, pro model Octavia(od 11.6.2012 do 4.3.2013), Superb2(od 18.6.2012), Yeti(od 11.6.2012 do 3.3.2013)

 

je malinko poškráblý od nehtů, ale nový se zárukou. Netrefil jsem objednávku :kol-44:  takže dávám za supr cenu 1400,-

v případě zájmu raději upřesníme podle VINka

 

fotky kdo bude chtít hodím do emailu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

suri: Díky moc. Včera jsem si nechal udělat kompletní výpis diagnostiky. Podle něj řídící jednotka sloupku řízení (UDS) je 5K0953569C. Máš možnost, prosím, ověřit (v ETKA?), jestli ta páčka, o které jsi psal, odpovídá výše uvedené řídící jednotce?

 

Dále jsem hledal ve výpisu "dat vozidla", jaká je barevná kombinace interiéru, abych objednal správnou barevnou variantu té páčky. Překvapivě jsem v něm ale nic takového nenašel. Lze to nějak zjistit (např. podle VIN)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

h2o: Díky moc. Podívám se na to označení na páčce. Předpokládám, že bude viditelné až poté, co sundám kryt volantového sloupku.

Nevím, jestli se toto soupáčí používalo i pro jiné modely (např. "plnotučnou" Octavii), které by mohly mít více barevných provedení. Jinak dotčené auto je Octavia 2 Tour, kde je v ceníku uvedena "Přístrojová deska Onyx-Onyx", takže tam by mělo být přiřazení jednoznačné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím vás chcem od vás ľudia pomoc mam problém z tempomatom,problém je ten ze tempomat funguje pri zaradení rýchlosti 2 a 5 ide normalne a pri 3 ide pár sekúnd a potom ho vipne a 4,6 nejde vôbec a na vágu nie je žiadna chyba budem vám vďačný za každú radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

to si asi myslel opačně.... spojkovej je hallův snímač, tam měřákem nic moc nezměříš. samo oba jsou vidět krásně v diagnostice

 

Stive: od kdy ti to dělá?   projev vypadá na špatný chip - změnu výkonu (špatné mapy v motorové jednotce)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...