Přejít na obsah

Instalace tempomatu


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám v plánu taky dodělaní tempomatu. Mám Octu 2 FL Greenline edice MR2012 tak, že mě čeká dražší soupáčí. 

Kouknul jsem na kódy na starých páčkách a jsou tam : 1K5.953.521.AE a 1K5.953.502.J. Mám PP ale nemám zadní stěrač.

Bude fungovat soupáčí z skodateile 5K0953502N které má ovládání na zadní stěrač i když ho nemám? Případně nemá někdo link na kombinaci tempomat+ PP + bez zadního stěrače ?

Předem děkuju 

 

Edit.: Chlapi nevíte ještě jak je to s budíkama? Mám Maxidot, ale když prosvítím na kontrolky tak tam nevidím ten znak tempomatu. Je možný, že tam není ? a bude to vadit na funkci toho tempomatu krom toho, že neuvidim kontrolku ? Nechci radu zadarmo borci nemám kabel na nakodování , tak že pak využiju služby někoho z Vás na nakodovaní :)

Editováno: , autor: Powa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

chtěl bych se zeptat jaký typ páček s tempomatem mám koupit do OII Tour rok 2012. Vím že jde o spojené obě páčky dohromady co má facelift. na pravé páčce ovládání palubního PC. Podvolantovka by měla být co jsem se tu dočetl na adrese 16: 5K0 953 569 C ( celý výpis pro jistotu v příloze).

Otázka zní jaké páčky jsou kompatibilní? Co jsem koukal, dají se pořídit typy:

 

  1. 1K5 953 513 L 9B9, 5K0 953 513 N 9B9 - kompletní přepínač levá i pravá páčka s ovládáním tempomatu a multifunkčního ukazatele, provedení černá satén, pro model Octavia (od 6/2012 do 4.3.2013), Superb 2 (od 6/2012), Yeti (od 6/2012 do 3/2013)
  2. 3T0 054 690 - tempomat pro dodatečnou montáž, určeno pro vozidla s palubním počítačem KOSTAL a s datem výroby od 18.6.2012
  3. 5K0 953 502 C 9B9, 1K5 953 502 L 9B9, 5K0 953 502 N 9B9 - kompletní přepínač levá i pravá páčka, ovládání tempomatu, stěračů s cyklovačem, provedení černá satén, pro vozidla bez multifunkčního volantu vyrobená od 5/2010, systém Valeo

 

A já už si nevím rady, které koupit a podle čeho, aby to bylo správně...:o poradí mi někdo jak tuto záhadu rozklíčovat? :) 

Díky moc

 

IMG-20171203-WA0007.jpg

Editováno: , autor: Mirek Lukš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
V 3. 4. 2018 na 16:30, Daviss444 napsal:

Zdravím, mám Octaviu 2 facelift 1.6 LPG kód motora CHGA... Chcel by som si dorobiť tempomat... Ako sa dá zistiť, či RJ pod volantom v mojom type Octavii podporuje tempomat ?  

 

A je to origo tovarní LPG?

 

Taky uvažuji o dodělání tempomatu do Octavie 2 facelift  2/2012 1.6 LPG kód motora CHGA je to origo tovarní lpg s maxidotem. Podle vinka tam mám páčky 1K5 953 513 L 9B9 je to pro počítač kostal. Varianta  1K5 953 513 N 9B9 s tempomatem stojí 2600,- ve škodě ale existuje jestě jedna varianta pro počítač kostal a to 3T0 054 690 stoji 6500,-.Nevím jaký je v nich rozdíl ,že je tam taková pálka.

Ve škodě jsem se dozvěděl, že jedině připojit na počítač. Pokud je to origo LPG tak nevím zda se jde připojit mimo servis škoda, je zakodavaná ŘJ.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Nekki napsal:

 

A je to origo tovarní LPG?

 

Taky uvažuji o dodělání tempomatu do Octavie 2 facelift  2/2012 1.6 LPG kód motora CHGA je to origo tovarní lpg s maxidotem. Podle vinka tam mám páčky 1K5 953 513 L 9B9 je to pro počítač kostal. Varianta  1K5 953 513 N 9B9 s tempomatem stojí 2600,- ve škodě ale existuje jestě jedna varianta pro počítač kostal a to 3T0 054 690 stoji 6500,-.Nevím jaký je v nich rozdíl ,že je tam taková pálka.

Ve škodě jsem se dozvěděl, že jedině připojit na počítač. Pokud je to origo LPG tak nevím zda se jde připojit mimo servis škoda, je zakodavaná ŘJ.

 

 

Zdravím ťa... Áno je to origo továrne LPG... Toľko informácií ako máš ty zatiaľ nemám :D ja som sa dostal len k tomu že je potrebné mať elektricky ovládanú skrtiacu klapku čo by nemal byť problém. Problém vraj môže byť tá riadiaca jednotka stĺpika riadenia, ktorá keď nepodporuje tempomat, tak ju treba vymeniť, čo sú náklady naviac. Preto chcem zistiť, či to má zmysel, lebo ak by bolo potrebné meniť RJ stĺpika riadenia tak na to kašlem. Len neviem ako zistiť akú RJ tam mám aktuálne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle VIN většinou bude náhrada vyšší řady - nezjistí co tam bylo prvotně z výroby

všeobecně pokud má octavie palubní počítač tak jednotka většinou podporuje i tempomat

u octavii 2012 jsem se setkal jen s výrobcem VALEO, KOSTAL je u VW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 4. 2018 na 1:58, Daviss444 napsal:

Zdravím ťa... Áno je to origo továrne LPG... Toľko informácií ako máš ty zatiaľ nemám :D ja som sa dostal len k tomu že je potrebné mať elektricky ovládanú skrtiacu klapku čo by nemal byť problém. Problém vraj môže byť tá riadiaca jednotka stĺpika riadenia, ktorá keď nepodporuje tempomat, tak ju treba vymeniť, čo sú náklady naviac. Preto chcem zistiť, či to má zmysel, lebo ak by bolo potrebné meniť RJ stĺpika riadenia tak na to kašlem. Len neviem ako zistiť akú RJ tam mám aktuálne.

 Ahoj Daviss444

 

tak jsem vyndal horní kryt a mám tam páčky 5K0 953 513 L  a podvolantovka je 5K0 953 549 C.

A z tohoto vlákna co jsem se dočetl, tak tato podvolantovka  typ C podporuje tempomat, takže by mělo stačit vyměnit páčky za typ 5K0 953 513 N a nakódovat.

 

Mistři co to montujete myslím si to správně? A neměl jste někdo z vás zkušenost s tovární LPG Octavií ,je opravdu zamčená RJ a nedá se tam nic nastavit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

 

již delší dobu uvažuji o montáži tempomatu do své Octavie II po FL, rok 2010 s motorem 1.9 TDI 77kw (BXE). Jedná se o tu nejvíc sociální verzi co snad je, nevím jak poznám, ale hádám že je to verze PRIMA. Mám manuální klimu, volant bez MF, v elektrice pouze přední okna, černá zrcátka + kliky a na budíkách pouze teplotu, čas, kilometry atd.. ale ne palubní PC. Je to ale bílý maxidot, není to ten černobílý, pouze není možnost přepínat, není ani páčka na PP.

 

ČÍslo jednotky nevím, auto nemám u sebe aby se podíval do VCDS, ale pokud to lze identifikovat takto podle výbavy a zkušeností, bylo by to fajn a zakoupil bych do víkendu díly. 

 

V této verzi, pochopil jsem, že se označuje MR2010, je možné dodělání tempomatu zakoupením páček + kódování? Nebo je třeba ještě tahat kabeláž na tempomat? Palubní PC pokud bych vyměnil páčku k němu, by bylo možné také dokódovat bez nutnosti výměny budíků? Máme kdyžtak někde nějaký návod nakódování? Dříve jsem si tempomat dodělával na svém toledu, vlastím Audi A4 B7, tam vše mám, ale toto je pro bráchu a jen nevím co je vše potřeba. Mockrát díky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Ahoj, řeším palubní PC a tempomat do O II facelift 1,9 asi stejný případ jako předchozí přilspěvek. Uz jsem dříve koupil komplet sloupek, ale pak jsem zjistil, že se tam dávaly dvě varianty no a samozřejmě mám v autě to provedení, kde je jednotka přímo v kroužku, takže asi Valeo (5K0 953 569)jestli jsem to správně dohledal. Byl by prosím někdo schopen poradit konkrétní čísla dílů, které potřebuji? Předem děkuji za rady. Případně mám tedy i na prodej ten sloupek (podvolantová jednotka, páčky, kroužek airbagu).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak doslo aj u mňa k dorábke tempomatu. Octavia MR07 , podvolantovka "BC", ktora podporuje tempomat, mám PP. Ale na skoda-diely maju uz iba tuto páčku a pišu že je na Yeti a Superb. Na inej stranke sa da objednať aj ina-ta druha verzia páčky. Ktorá mi bude pasovať. Prečital som cele vlákno a mali by pasovať obidve. Nemám v tom jasno. 

Screenshot_20200131_224316.thumb.jpg.68d9a90ecb2118d3cdc010ea3293eba8.jpg

Screenshot_20200131_231530.thumb.jpg.9a412b5914f8b49b22c930f68a17e2e4.jpg

Screenshot_20200131_230614.thumb.jpg.73a33efaadc177d4fdb63410973b503b.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...