Přejít na obsah

Instalace tempomatu


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

Nevím proč si Klokočka v PHA řekl tak moc (jiné páčky??, potřeba vyměnit i kroužek řízení??), já byl teď 3 dny pryč, ale než jsem jel, tak jsem volal do Škodovky a páčky 5K0953502N o kterých tady nikdo otevřeně neřekl, že jsou to ty pravé, stojí i s dph 2450kč. Takže je nemá cenu kupovat na netu, s dopravou to vychází skoro stejně. Zeptám se i za kolik je tam namontují, kolegovi na o1 ji montovali za 820kc vrámci garančky. Přístí týden dám vědět, jak jsem dopadl, pokud se vejdou s prací pod 1000, tak si to nechám udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se zastavil ve škodovce. Je to smutné, ale opravdu mi nabídli jen páčky s označením 3T0035623 za 6300 kč. Pak se nedivím, že to s prací výjde na 8000kč. Bohužel neměli ty páčky ani skladem, tak jsem nemohl zjistit, jaký kod je na páčkách v tom setu na dodělání tempomatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem tu chtěl už napsat finální závěr, ale ještě nemohu. Když jsem byl posledně u škodovky se ptát na ty páčky, tak abych neodešel s prázdou, tak jsem si koupil aspoň sadu na dodělání zadních reproduktoru a s tou jsem si minulý týden pohrál. Pak jsem jel kolem škodovky a objednal si ty páčky

5K0953502N za 2500kč a chystal jsem se na vlastní montáž. Při vyzvedávání páček jsem si je prohlížel a prodavač se mě ptal proč to dělám a jestli jsou to ty co chci. Já mu odpověděl, že doufám a tak se rozjel 10 minutový rozhovor na téma záruky a montáže předražené sady tempomatu podle doporučení škodovky. Závěrem bylo, že mi tam ty páčky raději namontují oni (abych jim je nevracel, když to nevím jistě) a tak jsem tam včera přistavil auto. Ale aby to nebylo tak jednoduché, tak jsem přehlédl jaký byl popis v zakázce a tam bylo jen dodělání tempomatu. Chytřejší už tuší jak to dopadlo. Za montáž jsem zaplatit 1000kč, takže to celé stálo 3499kč, což je celkem super, protože jsem nepřišel o záruku. Při předávání auta jsem samozdřejmě přišel na to, že nefunguje palubní počítač, protože to nebylo uvedené v zakázce a elektrikář co to montoval se nedovtípil. Tak přijímací technik volal elektrikáři, a tak jsem musel zajet narychlo autem na dílnu, kde technik zastrčil bezdrátovou čtečku do mého auta a šel do rohu dílny, kde strávil následujících 30 minut a čekáním a klikánim v nějakém tom vasu. Bylo na něm vidět, jak ho to sere a výsledek byl, že mu to nejde nakódovat, že mu to jednotka odmítá, a že to zjistí u škodovky a že se mi ozvou. Tak teď budu do pátku čekat, pak to zkusím nakodovat sám, jestli to opravdu odmítá ta jednotka nebo v tom podnělním teple to byl na toho technika již moc velký požadavek.

Tempomat funguje a už ho testuji a učím se sním.

Tak celé to nyní je o tom, jestli ten můj podvolantový kroužek 1K5-953-521 AD opravdu neumí palubní počítač a dovoluje jen tempomat, který v té době šlo do nové škodovky doobjednat nebo jen technik neměl svuj den a během pár dnu to donastaví. To už je otázka pro znalé v oboru.

Jinak opravdu stačí koupit ty páčky za těch 2500 (mít je nové a nekupuvat je někde z vrakáče ani tu drahou sadu s káblikem, která je potřebná jen pro yetiho a supa s označením 3T0-035-623) a nakódovat, pokud to jednotka umí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to dnes už nevydržel, ze škodovky se neozvali, tak jsem připojil ten můj čínský klon upravený z 805 na betu 11.2, nastavil kodování i pro palubní počítač a dal Do It!. Hned se zobrazilo code accepted. Nové kodování je 4080140000. Odpojil jsem čtečku a vyzkoušel páčky. Palubní počítač funguje, spotřeba 5.1.

Takže závěr: Kdybych nebyl málo odvážny, tak jsme to měl za 2500, ale měl jsme strach jak se zárukou.

Všechny důležíté informace pro odvážlivce, kterí by chteli zkusit si dodělat tempomat a palubní počítač do octavie FL modleový rok 2011 jsou zde asi uvedené.

Tak hodně štěstí při montáži a kódováni.

Pokud nejste odvážní, tak se tady nabízí x lidí, kteří vám to za 3500 udělají. Nevím jestli se vám podaří ukecat škodovku, aby vyměnili jen páčky za 2500 a přidali 1000 za práci, protože já byl ve dvou servisech a ani v jednom o této variantě nevěděli a nenabízeli jí. Jen díky ochotě prodavače ND a mých informaci z webu mi ty páčky namontovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém s nastavením.

Jak jsem již psal, namontoval jsem páčku a kamarád z fora mi ji přijel nastavit.

Bohužel tempomat stále nejde aktivovat. :huh:

Zkoušeli jsme snad všechno možné.

Pořád to hází chybu, že se musí počkat s aktivací loginu.

Nemáte někdo zkušemosti s tímto problémem?

Popřípadě, kde na jihu či západě Čech je škoda servis, kde maj nějakýho pořádnýho diagnostika?

O Autospolu u nás si myslím svý.

Nějaký zkušenosti z Klatovama, Strakonicema, Pískem nebo okolí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

130 km, zbytečně jet nechci, nějaká rada na dálku by nebyla?

Proč tedy švagrovo bez problémů a moje login nepřijala.

Klidně napiš do zpráv.

Mám ve Vlašimi bratrance, nějak bych to musel zkloubit, ale nechystám se tam teď.

Máš s tím již nějaké zkušenosti?

Editováno: , autor: svobodak82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při vší úctě (pramenící z jistého obdivu, že jsi se rozhodl to vyřešit, a vyřešil), tak jaké pro mne plyne ponaučení z tohoto příběhu? Že pro normální lidi, kteří nejsou programátoři, nemají VAG 8xx+, nebo se s tím prostě nechtělí drbat, je nejlepší (myšleno rychlejší, levnější, a koneckonců i se zárukou) obrátit se na místní osvědčené borce, kteří zde byli zmínění - protože tohle je věc, kterou udělají na počkání. A kdyby to náhodou nefungovalo, tak prostě nezaplatíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

dělal jsem spoustu tempomatů a bez problémů...

prosim te kde sezenu cisla nebo seznam podvolantovek ktere podporuji tempomat nebo to staci jen nakodovat?Neznam a nevim vubec jak se to dela ,palubni pc mam mali bez obrazku auta ,packa je namontovana a tempomat v rj aktivni ale nejde to ,necha se s tim neco udelat nebo budu muset sehnat novou podvolantovku ??
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...