Přejít na obsah

Instalace tempomatu


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

Jedná sa o RJ volantového modulu a je pod stĺpikom volantu. Tempomat by mala vedieť každá RJ, ktorá vie aj PP (obyčajný alebo Maxidot, to je jedno). A zdá sa mi, že aj Classic PP má, že?

Multif. volant vedia ale len jednotky, ktoré sú na to určené. Takže je malá pravdepodobnosť, že budú dávať takúto RJ do auta, ktoré multif. volant nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako ale zistim, ktoru tam vlastne mam? ak mam od vyroby PP a aj tempomat a nie multifunkcny volant tak ktora to potom je? keby Udaj o modelu znamenalo co mozno k nej pripojit, tak mi vychadza AK, inymi slovami by mohla podporovat aj multifunkcny volant? alebo som to poplietol?

:unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvak - je to jednoduché, ak máš PP a tempomat ale nie multif. volant, tak ti ostanú tuším len 2 možnosti a aj u tých jednu vylúčiš, lebo je tam časť výrobného čísla, od ktorého, sa už montujú iné RJ, v ETKE je tuším aj mesiac a rok, odkedy to bolo zmenené. Ale ako píše Igor, na diagnostike ti to zistia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad nebude vadit ze dotaz neni o vymene tempomatu. Zajimalo by me, zdali je moznost aktivovat kontrolku tempomatu na pristrojich? Myslim ten symbol budiku s sipkou, je pod rucickou rychlomeru. V servise jsem se ptal a rekli mi, ze to neni mozne, ale nekde v diskusi jsem se docetl, ze to bude mit novy modelovy rok. Rekl bych ze s ohledem na bezpecnost je to moc dobra vec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad nebude vadit ze dotaz neni o vymene tempomatu. Zajimalo by me, zdali je moznost aktivovat kontrolku tempomatu na pristrojich? Myslim ten symbol budiku s sipkou, je pod rucickou rychlomeru. V servise jsem se ptal a rekli mi, ze to neni mozne, ale nekde v diskusi jsem se docetl, ze to bude mit novy modelovy rok. Rekl bych ze s ohledem na bezpecnost je to moc dobra vec.

tak toto by ma zaujimalo tiez - takisto to povazujem za dobru vec :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, ako je to u Octavie, ale u Fabie tá kontrolka tuším do MR 2003 ešte bola, ale aktivovať ju nešlo. Pátral som a vypátral som len toľko, že by to chcelo nový SW na budíky, ale ten nemal nikto (ani vo fabrike). Tak dúfam, že u OII to bude jednoduchšie. Najviac sa mi páči tempomat u Passatu, tam sa na Maxíku zobrazuje ešte aj navolená rýchlosť a keď je tempomat aj v činnosti, tak je tá navolená rýchlosť zvýraznená "bold". Octavia by mohla odkukať niečo aj tu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta kontrolka tam je, na svetle to je videt. Pokud by to byla jen otazka softwaru tak by to bylo dobre, horsi by bylo, kdyby se museli hrabat do elektriky a ruzne to zapojovat... Nejen ze by si za to nauctovali nehoraznou sumu, ale jeste by pak vsechno vrzalo. <_< Co jsem se nekde docetl, tak by to opravdu mela byt jen softwarova zalezitost. Ptal jsem se na to i primo vo Skoda, ale sdeleni bylo, ze to nyni nelze. Drive me to vubec nenapadlo, ale jak psal Diamant, tak by nebylo zle, kdyby to treba jen nejak zobrazil MaxiDot. Kdyz jsem se na to ptal v servise, tak rikali ze to snad pujde, ze se na to pta celkem dost lidi, v nekterych sluzebnich vozech je pry zakazan tempomat pouzivat! Duvod? Pokud si ho nekdo zapne na dalnici, predjizdi kolonu a pak pusti plyn a auto nezpomaluje, zazmatkuje a uz jsou problemy, pry resili uz nekolik takovych pripadu. Ta kontrolka by alespon upozornila! B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie je to potom len pre nejaky specificky trh? inak neviem, preco by to bola sucast pristrojoveho stitu, ked to nie je aktivne...napriklad nemecka Elegance je dost velky rozdiel oproti Eleganci, co sa predava v CZ alebo SK... je sice trochu drahsia ale vybavou je to inde...mozno ze aj tieto kontrolky aktivne len ked to ide von, napriklad aj ta kontrola vody v ostrekovaci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked sme uz pri tom, stoji za to porovnat kolko stoji octaII v nemecku a v cechach. Ked si clovek zvoli Elegance + doplnkova vybava, tak paradoxne v nemecku stoji menej a ma aj vybavu navyse!!!

Pred 2-ma tyzdnami sme to porovnavali s mojim nemeckym kolegom pomocou konfiguratorov na skoda-auto.cz a skoda.de

rozhodne sa nemcom neoplati kupovat auto v cechach (asi je to len pripad vyssich vybav)

ale toto som isiel offtopic sorry.

Ale ta kontrolka mi aj tak neda - skusal/vie tu niekto co vsetko sa da nastavovat VAGom/VASom na aute a zvlast na pristrojovke?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta kontrolka tam opravdu je, staci se podivat na slunicku, nebo posvitit na pristroje. Jeste je tam jedna kontrolka, sedadlo s sipkou, ale vubec me nenapada k cemu by mohla byt!? :huh: Jeste malickost k vyjadreni ze Skody auto, ta kontrolka tempomatu by mela byt aktivni pro modelovy rok 2007. <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rekl bych, ze ted bude Skoda hrat jeste mrtveho brouka, nejlepsi bude pockat, az MR2007 nabehne a pak se hned zeptat. Ted budou tvrdit ze nic nevi, nic neznaji, nic nejde... Nekdy mi prijde ze i verejne znama tajemstvi (z internetu) se do servisu dostanou jako posleni, kdyz se na to clovek zepta tak jen koukaji a nevedi ktera uhodila. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a čo, že je tam kontrolka? Aj u mojej Fabie bola a nepočul som o žiadnej Fabii, kde by tá kontrolka fungovala. Ani v nemecku! A od MR 2003 už kontrolka z prístrojového štítu zmizla úplne, tak asi nebola využívaná na žiadnom z trhov.

Sedadlá so šípkou - to je kontrolka sklopených zadných operadiel. U Pola sa to používa, jeden čas to mali aj Fabie (neviem, ako je to teraz). Ale nafarbiť na červeno ten čudlík, čo vyskočí pri odistení zadných operadiel je lacnejšie, ako ťahať káble a montovať spínače za zadné operadlá. Takže u Octavie sa tá kontrolka nevyužíva. Ale bolo by zaujímavé vypátrať, či by šla aktivovať a tie spínače doplniť, alebo nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...