Přejít na obsah

Instalace tempomatu


DIAGNOSTIK

Doporučené příspěvky

Host Guest_Pavel 1

Ta chybějící kontrolka tempomatu mě také štve. Už se mi stalo, že jsem dojel pomalu jedoucí auto a měl zapnutý tempomat. Tempomat jsme nevypnul, přidal plyn a auto předjel. Pak jsem chvíli jel se sešlápnutým plynem a na zapnutý tempomat zapomněl. Při sundání nohy z plynu před zatáčkou auto začalo zpomalovat, ale jen na rychlost nastavenou předtím tempomatem. Je to docela nepříjemný pocit, když auto najednou přestane zpomalovat. Psal jsem do Škodovky, proč není aktivovaná LED v přístrojovém štítu. Odpověděli mi, že bude až od MR 2007 a do starších aut to nelze dodělat, protože tam není osazena LED.

Také nechápu, proč je v přístrojovém štítu několik dalších nefunkčních kontrolek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak! Keď sa navrhuje prístrojový štít, tak sa tam navrhne všetko, čo by sa mohlo neskôr dať využiť. Bolo by dosť blbé neskôr prerávať prístrojovku, lebo by im chýbala nejaká kontrolka. Ale napríklad daný problém prehodnotia a napokon to vyriešia inak (napr. tie operadlá), alebo sa nejaká výbava ani nezavedie a pod.

A tie nadbytočné kontrolky sú normálne všase. Napríklad aj Favorit z r.1988 mal kontrolku zapnutých pásov a nejakú kontrolku činnosti karburátora a nikdy neboli zapojené. Po facelifte bola už dokonca aj kontrolka ABS a opotrebenia brzdového obloženia a napokon sa s veľkou slávou dalo ABS až do Felicie (nie od začiatku výroby) a kontrola obloženia prišla do Škodoviek až s nábehom predĺžených servisných intervalov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavel_1 - aj mne sa to stalo, presne čo popisuješ. Ale tá kontrolka by mala svietiť len keď rýchlosť tempomat skutočne udržiava a obvykle to býva tak, že svieti aj keď je tempomat zapnutý. Ale nemusí udržiavať rýchlosť.

Keby to bol problém iba doplnenia LED, tak je to OK. Ale určite by bolo treba aj vymeniť SW prístrojového štítu a ten v servisoch nikto určite nemá a nemá ani spôsob, ako ho tam dostať.

Ja som u Fabie špekuloval, odkiaľ by sa dal vyrobiť signál, že tempomat práve reguluje rýchlosť, ale na nič rozumné som neprišiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
mam dotaz od znamyho, ma OII r. 2005 chce tempomat, kdo a za kolik je schopnej namontovat bud bez ty jednotky nebo s jednotkou? je jednoduchej zpusob jak zjistit, jestli tu jednotku ma? thx -_-

No hele uplne nejdriv si precti pripecky pred tvojim, pak se me zaptej a ja ti reknu ze nevim :D - ja si myslim ze mu to pujde ( pokud nema O2 clasik r.v. 04 a jeste bez PP)... jinak si tu jednotku kup nech si ji zadelat a poku ti to nepujde tak si prikoupis jeste tu ridici jednotka pod volant, kteri ti na 100% zprovozni jeste multifunkčni volant (do budoucna...znas to) treba od AlesiaP za 950,- .... a nechas za delat... co chces vic -_-

jednotka viz foto

PS ja to budu resit takhle

post-37-1150322785.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavel_1 - aj mne sa to stalo, presne čo popisuješ. Ale tá kontrolka by mala svietiť len keď rýchlosť tempomat skutočne udržiava a obvykle to býva tak, že svieti aj keď je tempomat zapnutý. Ale nemusí udržiavať rýchlosť.

Keby to bol problém iba doplnenia LED, tak je to OK. Ale určite by bolo treba aj vymeniť SW prístrojového štítu a ten v servisoch nikto určite nemá a nemá ani spôsob, ako ho tam dostať.

Ja som u Fabie špekuloval, odkiaľ by sa dal vyrobiť signál, že tempomat práve reguluje rýchlosť, ale na nič rozumné som neprišiel.

Podle me to bude politika koncernu VW, nemuzete mit vsechno co je v např. v passatu.

post-37-1150358837.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro informaci vsem kdo si budou chtit dodelavat Tempomat do sve O II. V origo Skoda servise si za praci uctovali cca 380,- korun. Pro Vasi info at vite at Vas vas servis zbytecne nenatahuje na cene.

Mam O II MR2006 ktere jiz podvolant RJ tempomat podporuje, takze jsem si jen sehnal packu. Mohu jen doporucit zde jiz nekolikrat zmineneho AlesioP ... Skvela domluva a serioznost !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak takto, ako u Passatu to určite fungovať nebude. Hoci pripadá mi to ako najrozumnejšie riešenie. Na obrázku je znázornený stav, kedy je tempomat zapnutý, už má na rozdiel od obrázku vyššie (s pomlčkami) "zapamätanú" nejakú rýchlosť. A keď tempomat reguluje rýchlosť, tak je font, ktorým je znázornená rýchosť, hrubší.

Fotené mobilom.

post-37-1150630228.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak takto, ako u Passatu to určite fungovať nebude. Hoci pripadá mi to ako najrozumnejšie riešenie. Na obrázku je znázornený stav, kedy je tempomat zapnutý, už má na rozdiel od obrázku vyššie (s pomlčkami) "zapamätanú" nejakú rýchlosť. A keď tempomat reguluje rýchlosť, tak je font, ktorým je znázornená rýchosť, hrubší.

Fotené mobilom.

jj, to je nové a konečně ideální řešení (Francouzi to mají již pár let + omezovač). Ted si nastavis rychlost ve skocich po deseti nebo postupne a pak zapnes tempomat. je to daleko vic komfortni... ;) Já sem rád za tu zelenou LED signalizujici aktivni tempomat... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona by tá LEDka mala byť žltá. Hoci je to divné, lebo dposiaľ som u všetkých ostatných značiek videl len zelenú.

ja vim ale ono to je mozna dobre - zelena znamena vse ok , orazova nekriticke varovani - coz v pripade tempomatu je pravda ;)) btw: starej passat mel taky zelenou... Mozna jim na sklade prebyvaji oranzove LED :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen by mě zajímalo, jestli ta kontrolka svíti když je tempomat zapnutý (přepínačem na horní straně páčky), anebo jenom v případě, že je aktivní a udržuje rychlost. Protože jestli půjde o první případ, tak by mi to připadalo k ničemu. Tempomat jsem od prvního zapnutí snad ani nevypnul... ;) To bych pak sháněl někoho, kdo mi tu LEDku odpojí ::'

el Sí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak kontrolka sviti hned jak "cvaknes" tou packou - aktivni neaktivni sviti porad kdyz to mas prepnuty na tempomat

To je skutecne k nicemu, videl jsem to nedavnu takto blbe zapojene v Seatu Alhambre, kde to svitilo porad, jakmile se prepinac prepnul do polohy aktivniho tempomatu, nicmene nebyl jeste v cinnosti. To je skutecne hloupe a zavadejici.

U VW i jinych vozu to samozrejme sviti, jen kdyz je TMPMT skutecne aktivni a reguluje rychlost.

Takto to vypada jako nejaky umyslny naschval od VW vuci svym koncernovym sestram, obdobne i jako jiz v jinych pripadech (napr. maxiDOT)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak kontrolka sviti hned jak "cvaknes" tou packou - aktivni neaktivni sviti porad kdyz to mas prepnuty na tempomat

To je skutecne k nicemu, videl jsem to nedavnu takto blbe zapojene v Seatu Alhambre, kde to svitilo porad, jakmile se prepinac prepnul do polohy aktivniho tempomatu, nicmene nebyl jeste v cinnosti. To je skutecne hloupe a zavadejici.

U VW i jinych vozu to samozrejme sviti, jen kdyz je TMPMT skutecne aktivni a reguluje rychlost.

Takto to vypada jako nejaky umyslny naschval od VW vuci svym koncernovym sestram, obdobne i jako jiz v jinych pripadech (napr. maxiDOT)...

nene bohuzel tuto blbost mam i u Golfu V :( nevim ale jak to maj vyssi tridy nez je golf V atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak kontrolka sviti hned jak "cvaknes" tou packou - aktivni neaktivni sviti porad kdyz to mas prepnuty na tempomat

To je skutecne k nicemu, videl jsem to nedavnu takto blbe zapojene v Seatu Alhambre, kde to svitilo porad, jakmile se prepinac prepnul do polohy aktivniho tempomatu, nicmene nebyl jeste v cinnosti. To je skutecne hloupe a zavadejici.

U VW i jinych vozu to samozrejme sviti, jen kdyz je TMPMT skutecne aktivni a reguluje rychlost.

Takto to vypada jako nejaky umyslny naschval od VW vuci svym koncernovym sestram, obdobne i jako jiz v jinych pripadech (napr. maxiDOT)...

nene bohuzel tuto blbost mam i u Golfu V :( nevim ale jak to maj vyssi tridy nez je golf V atd.

Passat (stary) rozhodne svitil jen kdyz jsem tempomat skutecne aktivoval a reguloval rychlost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...