Přejít na obsah

Kolko prejdete na plnu nadrz?


vdacny

Doporučené příspěvky

Mam taky pocit ze mi to nejako vela zere. preto sa chcem spytat kolko bezne prjdete na plnu nadrz km? mam feliciu kombi 1,3 50kw rocnik 96. mne to vychadza tak pod 500km a to jazdim 50/50 mesto a mimo mesta. otacky sa snazim drzat okolo 2000. proste nevytacam to, popripade nejaky dobry typ ako s tymto auto usetrit. dneska mi v robote niekto vravel ze jeho felda veselo zrala pod 7litrov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám teda 1.6 tku a spotřeba teď po zimě průměr cca 7.6 na 100. Jezdím převážně okresní silnice, párkrát do měsíce jedu Brno a zpět cca 90km státní silnice. Jezdím svižněji,.. :kol-31::kol-47:

Zastávám názor, že motor se musí sem tam(sem i tam) pořádně prohnat, aby nezlenivěl a pěkně se protáhl,prohřál,propálil a všechny podobný slova.. :kol-28: takže tím pak předcházíš i dalším problémům, Kroutím hlavou nad lidmi co víc jak 2000 ot. nedaj. a pořát šetří benzín a naftu...(pokud chci ušetřit nejezdím autem).

Editováno: , autor: Toom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otáčky "okolo" 2000 neušetří ani kapku. Optimum je cca 2500 - 3200 u MPI.Spotřeba co popisuješ vypadá na lambda sondu.Spotřebu jsem +- sledoval a vyjela k 11 litrům a na VAGíně zasvítila chyba lambdy. Asi jsi ji krapítek zasvinil právě stylem prcprc. Se soukr felinou 95% město se jezdilo kolem osmi, tj při cca 40ti litrech v nádrži bylo 500-550km, na dovču do Chorvatska ve třech jela kolem 5,5(dálnice do 120ti- víc trvale už je trápení jak auta tak posádky kraválem. S firemní jsem měl průměrnou do šesti při 1/3 poměru provozu město, okresky a dálnice resp svižné přesuny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlas, 2000 ot je u MPi málo. 2500 ideál. na nádrž najedu tak 500 km, spíše po městě, část mimo město. Jinak spotřebu ovlivnuje plno věcí, třeba i netěsnící výfukové potrubí, Zanešený vzduchový filtr atd. Ale hlavně píchnout na VAG a zjistit lambdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

souhlas, 2000 ot je u MPi málo. 2500 ideál. na nádrž najedu tak 500 km, spíše po městě, část mimo město. Jinak spotřebu ovlivnuje plno věcí, třeba i netěsnící výfukové potrubí, Zanešený vzduchový filtr atd. Ale hlavně píchnout na VAG a zjistit lambdu.

Jo,máš recht Cecilko.Vzpoměl jsem si jak na čtvrté cestě domů z Chorvatska nám před odjezdem kolem desáté večer upadl výfuk za katem To byl masakr. Spotřeba asi 10litrů a i když se to stahlo tak ten rachot byl brutální. Jinak na toho běláska vzpomínám v tom nejlepším. Toto byl jediný výdrb krom lambdy za 7 let co byla doma.Byl to mazel. Prodána byla pomalu se slzama v očích a pak jsme se dozvěděli že ten co ji koupil ji rozstřelil- zlomil kolem pravého předního sloupku po měsíci od prodeje o strom, když jel nalitý z hospody. On z auta vylezl, došel zpátky a tam se dorazil...Z auta zbyly jen zadní páté dveře...Ožralí mají štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som si to odsledoval a vychadza mi to tak ze na 4 prevodovom stupni pri rychlosti cca55 km/h mam otacky na 2000 (tak jazdim v meste) a mimo obce jazdim normalne 90 km/hod pri cca 2300 otackach, dialnica 120km/hod ale tam som otacky nesledoval. PS: ja nemam Mpi. momentalne mam najazdene 330km tak som zvedavy kolko to da kym sa minie nadrz.

Editováno: , autor: vdacny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, to co tady čtu, je poněkud zvláštní. Mám Feldu 1,3MPi 50kW r.v.97 a má najeto nějakých 180 tis.km. Pokud natankuji plnou nádrž a vyjedu ji skoro do dna, pak najedu cca 680 km. Rekord je 730 km, ale to bylo v létě a šetřil jsem, co to dalo. Jinak jezdím denně do práce a z práce dohromady 30km plus nějaké popojížďky. Ročně najedu těch 15 tis.km a jezdím 70% město (tzn. 50km/h) a 30% mimo město (tzn. 90km/h). Samozřejmě v zimě najedu na nádrž kolem 600 km. Jsem spořílek, no ale když se podíváš na ceny u pumpy, tak to je mazec! :kol-32: Ale třeba jsou tady samí blonďáci a ceny mají pořád stejné, páč tankují pořád za pět set!! Chacha :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě u první feldy 50kw jednobod jsem najel 500-550 než blikla rezerva, po nějaké době jsem si feldu 50kw mpi zase pořídil a týden po výměně oleje, všech filtrů i palivového, svíček, obou výfuků, kdy se auto dost vzpamatovalo a dobře jelo jsem zkusil natankovat etanol + N95 50:50 - někteří kolenovrti si to moc chválí, mě auto zvadlo, výkon motoru šel znatelně dole a spotřeba stoupla, epizoda E pro mě už skončila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Já mám feldu z 96 Na plnou bych dojel (ještě nikdy mě benál nedošel) asi tak těch 650-680 km, odhaduji to podle teho kdy mě trvale začne svítit kontrolka rezervy a to jezdím, vlastně je dojíždím zimní gumy akorát je teď v létě foukám na 2,5 , stejně pudou na podzim do kopru tak co s nima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem měl Feldu tak jsem tankoval skoro vždy 40l a znova jel na čerpačku když poprvé pípla rezerva. Bylo to vesměs kolem 530 km na tachoši. Celé to bylo najeto převážně město a blízké okolí - cesta do práce cca 11 km jedním směrem.

Stačilo ale jednu "dálkovou" jízdu tak 150 km jedním směrem a rázem byl nájezd na nádrž (do pípnutí rezervy) tak o stovku větší, čili těch 630 klidně :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to velice promněnlivé, ale ty staré feldy z roku 96 co mají už přetočený tacháč tak se spotřeba zvyšuje a asi ani není lék jak to snížit.

ale nějaká rada jak to snížit by se šikla u mě se spotřeba pohybuje kolem 9l/100km a to průměruju :D

A co tak zkontrolovat systém motoru- lambda, zas.aný kat, kabely ke svíčkám+jejich stav atd. Těch devět neudělal ani švára malíř co měl kombajna 40kw BMMko a ta byla po strop narvaná vercajkem a barvama+ jeho cca 120kg živé váhy.Umřela zamrznutím motoru. Čest a sláva jí, měla skoro 400tis. km....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...