Přejít na obsah

Albín

Doporučené příspěvky

Dnes som menil aj ja palivový filter Fabia 1,4 MPI 50 Kw, 130 000 km. Filter je s vymenitelním regulátorom tlaku. S použitím kliešte rýchlospojky lahko a rýchlo sa dali odpojit. Celá výmena trvala cca 20 min.

http://Palivovy_Filter

Editováno: , autor: kissj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahojte,

chcem vymenit palivovy filter ale potreboval by som radu ako nato mam fabiu 1.4 MPI 50 KW kamarat mi povedal ze aj tento filter bude ok??? http://www.lacneautodiely.sk/fabia/filter-palivovy-fabia-2-vyv-starline-4762/ + ako postupovat?

Dalej idem menit aj brzdovu kvapalinu ale to radsej dam do servisu aby mi vycucli komplet celu, bude stacit 1l brzdovej DOT4???

Prevodovy olej taktiez, i ked servisaci ma od toho odhovaruju ze je to zbytocne? neviem preco ked vela znamych ma len a len dobre skusenosti, :) viem naprd sa meni.....

Uz som zufaly z hluku od prednych kolies, kupil som aj nove gumy kolesa hucia len pri vyssich rychlostia neviete mi poradit.

DIk za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak za prve .... co se tyce filtru,.... nejaky STARLINE urcite nebrat,.... kup ORIGINAL ! na filtru paliva nesetri,.... budes setrit a vyserou se ti vstriky a ostatni a budes calovat o mnoho vic, nic mene tento filtr tam ani dat nemuzes,... protoze by si mel koupit trivyvodovy spolecne s regulatorem a taky nejakym tlakem ( 3 - 4 Bar ) ;)

jinak tema na filt tady uz davno je,... staci hledat ;)

za druhe: brzdovky 1L ti stacit urcite nebude ..... je lepsi mit vic nez min, takze za me aspon 2 L to by melo stacit s prehledem ;)

za treti: prevodovy olej se urcite nemeni, vyrobce udava ze to je celozivotni napln automobilu, nicmene,... pokud mas moznost a chces ho vymenit jen tak pro ,, sichr´´ schuti do toho ja ho menit taky budu ;) zase upozornuju,.... jenom kvalitni olej, ;) spis origo ;)

za ctvrty: huceni ve vetsich rychlostech, budou urcite predni loziska kol spolecne s nabojema ;) zase bych doporucoval koupit v lepsi kvalite ;) zadny STARLINE ;) bud origo, ale to je zbytecny a moc drahy ale volil bych treba SKF ;) a podobnou kvalitku ;) mas jistotu ze to neco vydrzi a nebudes to muset za pul roku poslouchat znova ;)

tod asi vse k tvym dotazum ;)

uvidis co ti napisou ostatni ;)

mej se ;)

Editováno: , autor: Lukason
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za odpoved :)

Zadne loziska som uz menil daval som FAG zatial bez problemov, urcite tam chcem dat kvalitne veci ale kamarat tvrdil ze ten palivak bude ok hned mi to neslo do hlavy lebo prec kupoval za 16 eur, budem si ho vediet vymenit Sam????

S tym prevodovym olejom mas pravdu aj v servise mi tvrdili ze nie, naco ale ja pre pokoj duse vymenim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snad ne,.... vem si tam kdyztak nejaky svetlo .... ale bacha !!!!!!!!!!! az to povolis a jak to bude natlakovany tak ti z toho bude strikat benzin,... me to vyletelo a hlava se mi koupala v benzinu a nehorazne to palilo, takze hnedka sem utikal pod vodu ......... tak na to bacha !!!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

-jedno je pravda,že v servisnom manuále nie je výmena pal.filtra predpísaná žiadnymi kilometrami....

-zároveň,ale nechápem vôbec obchodného ducha daného predajcu...veď nemu môže byť jedno či sa má,alebo nemá meniť..jednoducho jeho záujmom má byť,aby predal čo najviac ND...

-vítezslav2:ak si ho chceš vymeniť,jednoducho ho nepočúvaj a kúp si ho..a keď nechce,tak kúp inde..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem už slyšel také, asi jako olej v převodovce a další bezúdržbové doživotní díly.

Když jsem ho pak otevřel, tak z něj vypadlo něco, co jsem nevídal ani jako dítě při pumpování žumpy na pole.

Měnil jsem v 60k km.

Editováno: , autor: amissus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som mal pri 80 000 km problem s palivovym filtrom na MPI motore (moje predosle auto)... postupne zacalo byt hlasnejsie a hlasnejsie palivove cerpadlo (piskalo), nestihalo dotlacat palivo na pozadovany tlak...

pozor, hrozi tam, ze palivove cerpadlo bude mat natolko velky odber prudu, ze prehoria jeho napajcie kable, moze to viest aj k poziaru...., ja menim palivovy filter cca po 50 000 km... akurat sa na to chystam... :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...