Přejít na obsah

Filtr pevných částic (DPF) - problémy, regenerace


michael9

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
Návštěvník

Kontolka DPF naskoci, pokial nedoslo viac krat k regeneracii (z nejakeho dovodu - kratke trasy, vysoke zatazenie motora, alebo je nejaky iny problem, ktory tomu zamedzil).

Samozrejme moze byt aj, ze je zanesene a nepriechodne (neviem ci to vtedy zobrazuje tu ikonu), no podla km (ak nemas stoceny vrak) by si ho zaplneny nemal mat, no aj take pripady su,..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím o jaké smrti se tu mluví,já měl u jedné 1.6 při najetých 230 tis problém že to cca po 250 regenerovalo.Filtr jsem vyndal a zjistil že není vůbec zanesený,ty údaje je jen výpočet.Filtr jsem zase dal zpět a nechal si udělat nastavení jako od nového.Bylo vše OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 44 minutami, Petrkiller napsal:

Ve vag DPF mě to píše % zaneseni. Ale nepamatuji si kolik g mám. Tak na to kouknu. Ale při kolika km se rozsviti kontrolka? :/ rád mám vše v plánu. :)

 

Záleží na celkové průměrné spotřebě, ale většinu se u 1.6 rozsvicí mezi 240 a 280K km kvůli zaplnění.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám 2 octavii 1,6 najeto 142000km a začala mi svítit kontrolka dpf filtru jel jsem tedy na dálnic ujel 35 km na 4,5 stupeň ale kontrolka stále svítí. Nechal jsem tedy auto napichnout a ukázalo to závadu na tepelným cidle výfukových plynu. Jenže v servisech teď mají 3 týdenní čekací  lhůtu. Nevíte proto prosím kdo děla v Praze Octavií? Nebo jak dlouho muzu s tím cidlem takhle jezdit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...