Přejít na obsah

Filtr pevných částic (DPF) - problémy, regenerace


michael9

Doporučené příspěvky

Zdravím, konečně jsem sehnal funkční kabel, a napíchnul auto. Bohužel jsem z toho v podstatě nic nevyčetl :( níže přikládám logy z VCDS 11.11.6, potřeboval bych zjistit celkové zanesení filtru... Někdo nějaký nápad?

particle off.txt

particle nastartovano.txt

post-73289-0-79143900-1429208132_thumb.p

Editováno: , autor: Aleš Veigend
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne diagnostiku nemam a toto davam robit radsej skusenejsim, ale co som daval vyssie tabulku, pri CAYC, co je 2. generacia CR motorov, tak by to mala byt polozka 192 a 193 (oil ash volume=mnozstvo olejoveho popolceka). No mozem sa mylit, VCDS som v ruke este nemal :blush:

P.S: si si isty, ze ta verzia (alebo kabel) vie dobre spolupracovat, resp. zdiagnostikovat spravne motorovu jednotku? Co pozeram, tak chalani postovali z screeny zanesenia DPF, z verzie 12.12.X.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

rozvitila se mi kontrolka filtru pevných částic na Octavce III. 1.6 crdi nevim jak vynutit regeneraci funkce kodovaní II je šeda i měřené hodnoty jsou ve vagu šedé takže nejdou použít nevím jak a kam vložit login a taky kterej 21295 nebo 10016..zkusil sem i dalnici konstantní rychlost cca 2500 otáček na 4 kolem 120 - 130 km za hodinu cca 20 min. a nic..

Ratam že si mal vadny snimac Diferenecneho tlaku?!! Vyzera to tak nakolko mas strasne velky rozdiel medzi meranymi hodnotami a vypocitanymi.Daj vediet.

Inak pre ostatnych 70gramov je teoreticka hodnota ktoru by mal vydrzat DPF zvykne odchadzat ovela skor je to len teoreticka hodnota.ja mam teraz 52 gramov 185 000km r.v 9/2011 VW golf 6 uz idem do haja.Sa mi zrazu skratili regeneracie z 600-700km na ledva 200-250 kontolka zatial nesvietila ta zvykne svietit najcastejsie ked je v haji snimac diferenecneho tlaku alebo niekto jazdi proste tak že ten motor nema podmienky na regeneraciu a tym padom neregeneruje a nedokaze spustit regeneraciu alebo potom az ked sa ucpe asi tak ako mne a nedokaze uz zregenerovat.Zatial regenereju ale ako som pisal naposledy po 180km tak asi to pojde za chvilu do vecnych lovist..Tak som zvedavy je to docela zabava a dost draha zabava.. :)

 

PS:Co sa tyka celkoveho zanesenia filtra tak ked niekto kupil jazdenku tak cez VCDS sa da prepisat celkove zanesenie na aku kolvek hodnotu potrebujes takze asi tak..nemas proste nikdy istotu :)

Editováno: , autor: Fabia353ZR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravim

tiez mam problem s DPF vypisuje to viacej chyb . Regeneracia nejde vyvolat ani po zadani kodu netusim kde zacat ci je vadny DPF alebo tie senzory a ako ich otestovat . Dolu vypis z vagu. Diky








--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------


Address 01: Engine Labels: 03L-906-023-CAY.clb
Control Module Part Number: 03L 906 023 AG HW: 03L 906 023 AG
Component and/or Version: 1,6l R4 CR td H23 5697
Software Coding: 00114014030400080000
Work Shop Code: WSC 31414 790 00001
ASAM Dataset: EV_ECM16TDI02103L906023AG 001003 (SK35)
VCID: 6BD1C39F3145
5 Faults Found:

7384 - Boost Pressure Regulation: Control Range Not Reached
P0299 00 [096] - Implausible Signal
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Mileage: 122157 km
Date: 2065.14.04
Time: 23:07:10

7355 - Exhaust Gas Temperature Sensor; B1 S3: Malfunction
P242A 00 [175] - Open Circuit
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 15
Mileage: 121677 km
Date: 2064.14.30
Time: 16:21:08

7345 - Diesel Particle Filter; Differential Pressure Sensor: Short to Plus
P2455 00 [040] - Upper Limit Exceeded
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 46
Mileage: 121677 km
Date: 2064.14.30
Time: 16:21:08

7347 - Diesel Particle Filter; Differential Pressure Sensor: Implausible Signal
P2453 00 [237] - Mechanical Failure
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 3
Mileage: 121882 km
Date: 2065.14.01
Time: 23:49:10

9852 - Exhaust Gas Temperature Sensor; B1 S3: Range/Performance
P242B 00 [101] - Electrical Fault in Circuit
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Mileage: 122343 km
Date: 2065.14.09
Time: 08:01:55


Readiness: 0010 0000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim, pred tydnem jsem koupil od kolegy O2 modelovy rok 2010 s motorem 1.6 TDi. Vim, ze pro me najezdy to neni idealni motor (denne dam 17km do prace a 17km y prace y toho 70% dalnice, 25% svizne okresky a zbylych 5% mesto, pak jednou tydne 40 pres celou Prahu a zpatky plus klasicke pojizdeni, takze dam tak 14000 rocne), ale prevazilo to, ze znam kompletni servisni historii a ze mi to kamarad dal na diagnostiku, podle ktere je to v perfektnim stavu. Navic kdyz jsem cetl, jake problemy maji lide s motory TSI, tak jsem si rekl, ze vse je jednou poprve a vzal dieslovy motor.

Chci se ale zeptat ohledne dpf. Dnes jsem zrovna jel do Prahy a celou cestu jsem mel zvysene volnobezne otacky a jeste se zapl pridavny vetrak u chladice. Delalo to i po 36km, kdyz jsem dojel, tak jsem to nechal chvili bezet a za cca 3 minuty otacky klesly a vetrak se vypl. Predpokladam tedy, ze to regenerovalo dpf.

No a nyni k dotazu. Byla to opravdu regenerace? A jak dlouho takoveto regenerace trvaji? Myslel jsem, ze je to zalezitost 10ti nebo 15ti minut, ale ne, ze to potrva trictvrte hodiny.Pokud k tomu dojde, mohu motor vypnout, nebo mam pockat, az to dobehne? A hlavne mam se toho dfp tak moc bat s mym najezdem, nebo mam jezdit, jako normalne a ono si to nejak poradi? Dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzera to tak, ze to bola regeneracia DPF. Mne trva presne 10 minut, no mozno to zalezi aj od jazdy, teda ci po meste, v zapchach, alebo konstantnou rychlostou niekde mimo mesta.

Takze teoreticky by mohla regeneracia trvat dlhsie, ak ides len po meste. A kedze sa ti aj pocas reg. zapol aj vetrak a vonku este nie su az tak vysoke teploty, tak dedukujem, ze si asi chytal vsetky cervene a mesto prazdne asi nebolo :)

Najlepsie by bolo napichnut to na diagnostiku a pozriet ako je zaplnene DPF. Tam sa aj dozvies kedy prebiehala posledna regeneracia.

Editováno: , autor: Kyselinka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Začalo mi to při regeneraci na volnoběh silně škubat motorem, DPF odchází nebo to může být i vstřikem ? Zároveň, pozoruji lehké občasné cukání na volnoběh s blížící regenerací dle km, se efekt zhoršuje... Umí jednotka poznat vadný vstřik nebo nechat raději zkontrolovat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdar. Potrebujem poradiť octavia 2 facelift 1.6TD 77kw. Pred nedávnom naskočila kontrolka že je plne DPF keď som ho bol vypáliť tak to vyplo a bol som aj na PC ale tam ukazalo že DPF je OK. Ale od Vtedy je regenerácia a zvýšené otáčky vkuse či prejde autom 100km alebo 10km. Ked regenerácia skonči vypnem auto a napr. o 2 hodiny alebo o deň niekde idem zase je spustena regenerácia a to je proste vždy. Do narže som nalial aditívum ktore mi dal ten servisak. Moze to bit tym aditívum alebo už odchádza DPF Alebo to môže bit chyba niečim inym?

Editováno: , autor: Dmajer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a kolik jsi měl zaplnění DPF na diagnostice? 70g nespalitelného popelu je myslím strop pro DPF a pak už nejde vypálit a už jedině zkusit vyčistit. Pozná se to právě i častějšíma regeneracema. Každopádně s tím už raději nejezdi protože jestli je těsně před smrtí tak ho už ani nevyčistíš jak ho zapereš a budeš muset koupit nový nebo druhovýrobu. A může se i poškodit neustálou nepřestávající regenerací a pak ti ho nikdo nevyčistí a opět bude třeba nový..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řešil jsem zakaznikovi něco podobného O2 1,6 tdi najeto 160tis km ale ten to měl v nouzáku blikalo žhavení svítil motor a asi i dpf zanesení myslím na 62 gramech regenerace za jizdy už nešla tak sem jí spustil u stojícího vozidla cca 15 minut a bylo zregenerováno na 5 gramů vše pozhasínalo . problém byl že s tím autem jezdí cca 5km tam i zpět ...  auto zatím normalně jezdí , filtry na CRku snesou hodně nebyl bych se že  jen tak odejde .

Editováno: , autor: jirka toledo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

čištění od DPF-TECH za tři měsíce nový majitel volal že problém. To bylo před 3 rokama (CR) a před 5 lety jsem prodával PDčkovou verzi s novým DPF od poláku, jezdil jsem s ním 5000 km a výfuk byl zasraný jak jetel a když jsem auto prodal tak do měsíce problém nový majitel taky volal... Kupuju si jetinu na 2-3 roky která má do 120 tisíc a sjedu to na 250 kde obvykle končí životnost právě DPF filtru... DPF jsem musel mít u všech aut, jezdím s tím do německa. 

Aktuální vůz taky prodám jak problém vyřeším, ale nechci řešit naštvaného člověka že je tam v prdeli DPFko a že mu v servisu řekli 60 tisíc...

 

Celkově si myslím že to čištění je aspoň trochu řešení i když dočasné, ten polský DPF byl totální fail... ale tak třeba už se zlepšily, když mají to ISO :-D

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...