Přejít na obsah

Podvozky JOM, TA TECHNIX, SUPERSPORT, FK AUTOMOTIVE - zkušenosti, rady, tipy, problémy


M.i.r.a.s._

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Trochu to tady ozivim.... Bavite se tady vsichni o stavitelnejch podvozkach...chci koupit pevnej Ta Technix snizeni 3cm ma ho kamarada na fabii a je super... Nevim jen par veci ... Budu potrebovat k tomuhle snizeni i kratsi stabilizatory nebo ne? Myslim si ze ne ale radci se ptam... Dalsi vec co me zajima je...mam fabii rs a ta je ze serie snizena o asi jeden a pul cm...bude tedy moje snizeni asi pouze jeden a pul zejo? Asi ale ano to bych musel koupit podvozek primo na fabii rs ktery se asi od technixe nedela a nebo koupit stelovak ale ten nechci pac je jak beton a to nepotrebuju.... Diky za odpověď

 

 

EDIT:

Ted sem si vsim ze vam to pisi k octaviim,omluva..nasel mi to vyhledavac a dal jsem neresil,otazka zustava stejna... Pro rejpali si predstavte ze mam octavii rs a ne fabii :D ... Omlouvam se.dik :);)          

Editováno: , autor: Wojnar
Škoda, že sis taky nevšiml tlačítka "Upravit".
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové,

 

potřebuju poradit. Budu kupovat Fabču II, rok 2008, hatchback, sice jen 1,2 51 kW, ale má najeto 26 tis - po strejdvovi. Cenovka lidová. Už mám doma nachystané Kentaury 17". Chci dát i stavitelný podvozek a dát co nejvíc dolů. Našel jsem tento podvozek od JOMu, bude pasovat? Nějak se mi nezdá spodní uchycení tlumiče. Fabča bude doma až za 14 dnů, takže to nemůžu prověřit. Poraďte, prosím, ejstli to bude sedět, ať to můžu objednat. Díky moc :kol-47:

 

http://podvozek.k-tuning.cz/27620/vyskove-stavitelny-podvozek-jom-skoda-fabia-ii-5j.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím pánové,

 

potřebuju poradit. Budu kupovat Fabču II, rok 2008, hatchback, sice jen 1,2 51 kW, ale má najeto 26 tis - po strejdvovi. Cenovka lidová. Už mám doma nachystané Kentaury 17". Chci dát i stavitelný podvozek a dát co nejvíc dolů. Našel jsem tento podvozek od JOMu, bude pasovat? Nějak se mi nezdá spodní uchycení tlumiče. Fabča bude doma až za 14 dnů, takže to nemůžu prověřit. Poraďte, prosím, ejstli to bude sedět, ať to můžu objednat. Díky moc :kol-47:

 

http://podvozek.k-tuning.cz/27620/vyskove-stavitelny-podvozek-jom-skoda-fabia-ii-5j.html

 

 

Sice je to špatná sekce, ale budu reagovat obecně. Ze zkušenosti prodejce bych doporučil hledat alternativu jinou než je JOM. Podvozky JOM jsou nejlepší v kategorii cena, ale to má své úskalí jako je vysoký počet reklamací, časté vrzání, vytékání atd. JOM je takový poštovní holub. Vypustíš ho do světa a on se za chvílí vrátí a to byl důvod proč jsme ho stáhli z nabídky a nahradili TA Technix, které jsou díky konkurence v ČR na super ceně. V Německu jsou rapidně dražší. Na Fabii 5j vyrábí TA varianty -30mm, -35

Editováno: , autor: Martinro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam fabii rs a ta je ze serie snizena o asi jeden a pul cm...bude tedy moje snizeni asi pouze jeden a pul zejo? Asi ale ano to bych musel koupit podvozek primo na fabii rs ktery se asi od technixe nedela a nebo koupit stelovak ale ten nechci pac je jak beton a to nepotrebuju.... Diky za odpověď

    

 

Hlídej si hlavně váhy na nápravu, aby podvozek, který kupuješ byl na tvoji fábii. Někteří prodejci to záměrně neuvádějí. Rozdílná váha = rozdílné snížení a hlavně neideální funkce podvozku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdar chlapci, zvažuji že se zbavím sportovního podvozku a koupím jinou alternativu protože mě už začíná bolet prdel a záda. Přemýšlel jsem nad sadou bilstein B6 která se dá koupit u našich slovenských sousedů od 10.000,- což neni tak zlí a určitě jsou přitvrděný z výroby ale ne zase tak moc. Takže otázkou je jestli je kombinovat se sériovými pružinami či jinou alternativou. Nebo zkusit nahodit RS podvozek ale jak si poradí s 1.9 TDi  a jestli je to vůbec reálný co se týče funkčnosti. Jestli někdo máte zkušenosti s Bilstein tak vás prosím popište my ty tlumiče podrobněji nebo navrhněte funkční sadu typu př, B8 + SERIE nebo B6 + Eibach ??? Nebo jestli jste někdo zkoušel ten RS nahodit na naftu. Základ je abych si nevymlátil zuby a abych se nehoupal jak navodě, prostě ta střední cesta kdy si podvozek zachová částečný komfort a lehce sportovního ducha. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chceš-li jít cestou udržení maxima komfortu a ubrat nějaký ty centimetry, tak bych ti doporučil origo tlumiče + sportovní pružiny na Škoda Octavia. Je víceméně jedno jaké pružiny pořídíš, kvalitou jsou bez větších rozdílů ( JOM neber ). Pružiny vybírej do -40mm poté už origo tlumič ztrácí rapidně efektivitu. Ideál je těch -30mm.

 

Alternativou je pak nějaký kompletní podvozek s menším snížením, který nebude tak tvrdý. Obecně každý štelovák bude stejně tvrdý jako podvozek se snížením 60-70mm. S origo tlumiči a sportovními pružinami bude auto tvrdší zhruba jako při přechodu zimní - letní pneu na větším rafku.

Editováno: , autor: Martinro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

caute  mal tu niekto jom na octavii jednotke kombi?mam dilemu ci ho kupit a ci nie.ako sa auto sprava?je moc tvrde?mal som seriu tlmice a weitek pruziny snizenie asi 40mm a to bolo mega tvrde a strasne uskakane tak ci jom je nieco podobne alebo je to vpohode dik za radu

 

Jestli ti to na snížených pružinách připadalo tvrdé, tak do sportovního podvozku nejdi. Sportovní podvozek je asi tak 2x tvrdší než pružiny + sériový tlumič.

Co tam máš za kola?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo přímo tendle typ http://www.tuningoptika.cz/www-tuning-shop-cz/eshop/34-1-SKODA/287-3-TYP-1U-1Z/5/2421-SKODA-OCTAVIA-Vyskove-stavitelny-podvozek-TA-TECHNIX  Chtěl bych to použít na 1.9 tdi 81 kW. Nebude s tím nějaký problém při naloženém autě? Aby závity pružiny neopíraly o sebe jak to tu bylo někde psané. Od JOM sem po pročetení tohoto fóra odstoupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

To je nějaká kravina, která se jen nese mezi lidmi. Je potřeba koupit podvozek přesně na své auto, aby seděly váhové limity z techničáku a ty udávané u podvozku. Pak nemůže v žádném případě nastat žádný problém při naložení ani při jízdě bez nákladu. Ještě taková maličkost, hlídej si, aby měl eshop zboží skladem. Plno eshopů uvádí dodání do X dnů ale zboží nemají a dodání se po objednávce záhadně prodlouží na týdny.

 

Tady máš zboží skladem:

Stavitelný podvozek Škoda Octavia TA Technix

Editováno: , autor: Martinro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...