Přejít na obsah

Ložisko předního kola


lubann

Doporučené příspěvky

Mam problem na octavii 19 tdi mi při točeni volantu do leva vychazel od kol divný zvuk a ve volantu jsem cítil jemne brneni ve dvou znackových servisech Jarov,Nh Car mi rekli vse je ok dela to zimni pneu, ale po přezuti to pokračovalo dále tak jsem v znackovem servise v nachode nechal auto prohlednout a tam mi rekli je treba nove lozisko (vymena stoji 3800)ale samotne stoji 1500kč mam nabídku kuopit z bouračky starsi lozisko ale nekdo tvrdi ze se starsi loziska nevyplati kupovat že kdyz je vicekrat meneno tak brzi odejde?Slisel jsem ze to muze byt i homokinetcky klob.Nevíte kolik asi stoji i ten kloub?Díiky za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Homokĺb zvykne vydávať skôr pravidelné pukanie a to hlavne pri vytočení kolies do zákruty a pomalom pohybe vozidla. Ložisko vydáva skôr také hučanie a obvykle ten zvuk reaguje okrem rýchlosti aj na zatáčanie auta.

Ak stojí výmena ložiska toľko, tak by som určite kúpil nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kineťák se projevuje kovovým cvakáním v zatáčkách a to na zatížené straně. Velmi dobře slyšitelné, jak píše Diamant, při malých rychlostech. Měl jsem to na Felicii ale kašlal jsem na to. Nove jsem nekupoval.

Ale na Oktávě už bych to nepodceňoval, přecejenom je to už dražší kára ;);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Zdravím jen tak pro zajímavost kolik Vás stála ve značkovém servisu výměna přeního ložiska/ náboje/ na Fábii . Já dnes byl v servisu a cena materiál ..náboj + matice+ krožek těsnící 2040kč+ DPH práce 546+DPH......

To je docela málo. Na podzim mě to stálo ve značkovém servisu 4050kč vč. DPH.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak mě výměna obou dvou i s prací vyšla na 5600kč.Neděláno ve značkovém servise.Ložiska jsou škodovácká a jedno stálo 2500kč,ale na netu jsem viděl ložiska za 1300kč tuším,ale neznačkové.Tak kdo ví jak na tom budou po kvalitativní stránce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

PP ložisko ve značkovém servisu i s prací 3 500,-Kč. Odešlo mi po 30 000km.Tak jsme o tom lehce podiskutovali / záruka už je pryč / a sice nevím jak to udělali, ale vyměnili ho grátis....prej sobotní sleva :-))Mechanik mrknul do PC a zjistil, že jezdím na pravidelný prohlídky, jak jarní tak i podzimní a vždy jsem si to nechával prohlídnout nad rámec a vždy bylo vše OK. Takže se možná chytili za nos....hlavní je, že mě to nestálo NIC....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PP ložisko ve značkovém servisu i s prací 3 500,-Kč. Odešlo mi po 30 000km.Tak jsme o tom lehce podiskutovali / záruka už je pryč / a sice nevím jak to udělali, ale vyměnili ho grátis....prej sobotní sleva :-))Mechanik mrknul do PC a zjistil, že jezdím na pravidelný prohlídky, jak jarní tak i podzimní a vždy jsem si to nechával prohlídnout nad rámec a vždy bylo vše OK. Takže se možná chytili za nos....hlavní je, že mě to nestálo NIC....

kolik jsi jim tedy zaplatil jen za material?

jinak nemej strach, oni si to vezmou na nekom jinem... :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...