Přejít na obsah

1.6 TDI spojka, setrvačník


garganel30

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Ono celkovo ta jednohmota je menej komfortna ked to porovnam s dvojhmotou v 1,9.

Ale tak uz mam objednane aj aj a podla toho co tam je to vymenim.

Laka ma tam dat dvojhmotu aj mechanik mi to odporuca, ale bojim sa, ze prevodovka moze mat potom s tym problem...

Nema niekto skusenost s vymenou z jedno na dvojhmotu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
V 17. 2. 2018 na 21:47, Roboman napsal:

Ahojte, podelim sa s mojou skusenostou s vymenou spojky. Mam 1,6 tdi r.v. 2012. Niekedy pri rozjazde do kopca mi pri pustani spojky zapiskala, cim dalej to bolo castejsie, ale nic dramaticke, robilo to uz od kedy som auto kupil pred 1,5 rokom so 177000km. Teraz pri 210000km som sa rozhodol dat spojku vymenit. Po rozobrati v servise zisitli ze mam jednohmotu. Objednala sa presne taka ista sada. Po zlozeni isla spojka pekne hladko, nic nepiskalo ale pri nezosliapnutom spojkovom pedali bolo pocut take hucanie/hrkanie. Ked sa pedal stlacil prestalo to. Auto islo znova do servisu a ze je to prevodovka. Poslala sa na repas. Som zvedavy ako to dopadne, ci to pomoze. Dam potom vediet

Ahoj ako si dopadol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, tomxass napsal:

Ahoj ako si dopadol

Tak uz je to zmontovane a ziadna zmena. V prevodovke vymenil 3 loziska, ze jedno z nich malo trocha volu ale ze to nemohla byt pricina hluku, dal tam novy olej. Ale hluk je bez zmeny, ked mam stlacenu spojku tak ticho a ked ju pustim tak pocut hluk. Take zmiesane rachotenie s hucanim. Jedina zmena je ze sa lepsie radi spiatocka lebo pred tym sa tazko davala, isla cez zuby. Ale to bude asi vymenenym olejom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Menil som akurat spojku + zotrvacnik jednohmota + lozisko, gufero na 1,6 TDI.

Po vymene hrka na volnobehu nieco, snad to nebude nieco s prevodovkou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, tak mám opraveno. V mém případě se jednalo o spojkové ložisko za 440Kc

10/2012/ 140tis km / ložisko totálně KO

Lamela a pritlacak vizuálně v pořádku, ale nechal jsem již vyměnit.

Cena za SACHS s výměnou oleje, filtru, origo převodoveho oleje a nějaké maličkosti 11tis.

Servis - Plzen, dam připadne kontakt

 

PS: Zatím s tím jela pouze manželka, tak to snad bude vse OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...