Přejít na obsah

Jak a čím myjete své miláčky?


Siddy

Doporučené příspěvky

Jasne ze to auto jazdi. Nevidim natom nic zleho a ani odlisneho od vasich postupov. Akurat pouzivas kvalitne sampony a nie hubu ale rukavicu z ovcej vlny. Vysavam tak 1x tyzdenne. Voskujem kazde 4mesiace a nepride mi to nic drastickeho ani casovo narocneho. Umytie cca 35min s vysusenim a hodenim detailera kazde druhe umytie. Povysavanie 20-30min splu s cistenim interiera. Akurat jedine co je casovo narocnejsie je prva aplikacia kde sa dlhymi a rozdielnymi postupmi ci uz lesti alebo dekontaminuje lak. Nevidim v tom otrocinu pre auto. Skor ucta k majetku a chtic mat auto chranene a v super looku a stave.

Editováno: , autor: kerky18
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rooznou nevedomostou a nespravnym postupom sa dopracujete akurat k poskodeniam laku hlavne k slnieckam kde pomoze uz len odbonme lestenie ktore poprve maloktory z nas vie spravit podruhe ma nato pristroje (profi lesticky). Ja som tuna len dal navod ako pecovat o lak auta. Cim menej km a cim novsie tym ten lak samozrejme bude ovela krajsi atd. Vid priklad video kde neodbornou starostlivostou stratila metaliza koli slnieckam a skrabancom totalne svoju podstatu a v slnku ju ani nevidiet.

http://m.youtube.com/watch?v=4jeoLCqE7hc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

drobet to tu oživím

když se tu řeší mytí miláčků ... přidám zkušenost s mytím alu kol, při přezouvání nastříkám kola přípravkem na mytí krbových skel jménem Krbík vemu plastovou kartáčovou štětku a trochu mehcanicky naruším černé usazeniny z brzd pak to vemu tlakovou vodou vapkou a kola jsou jako nová jak z venku tak zevnitř, relativně nejlevnější a funkční přípravek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevim jak miláčka,ale svoje auto supa II(r.v.09 barva stříbrná) na podzim a v zimě vůbec nemeju. Pokud je to už hodně špatný(neni pořádně vidět skrz boční okna), tak zajedu do globusu na zličíně(myčka za 60,-)

Na jaře udělám vždycky očistu po zimě s vapkou.

V létě občas(2-3x) dostanu rapl a umeju káru něčím co mi nezníčí trávník (myslim že se mi v garáži válí něco od COYOTE).

 

Leštění auta mi přijde jako ztráta času.

 

Měl jsem jednoho kamaráda, co jsem mu vždycky v sobotu volal jestli jde na pivko a on že musí umejt nejdřív svojí káru, ale že večer pak mám dorazit na pivko k němu. Když jsem to udělal, našel jsem ho jak sedí a čumí s pivkem na svojí vyleštěnou Oct I 1,9TDI. Ještě dneska se směju,když si na to vzpomenu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

už je to asi 15 let, byl jsem na návštěvě u jednoho hodně prachatýho člověka. Pán se chtěl trochu předvést a tak nám ukazoval od stájí až po garáže, kde mu zrovna nějakej poskok myl funglový Ferrari. Ten známej na něj chvíli kouká a pak prej   "čím to pane ...... mejete ?"  "No Jarem. To jde nejlíp".  Nevím, jestli chlap dostal tehdy hodinovou výpověď, ale ve zlomku vteřiny jsem si v duchu promítnul základy první pomoci. No dopadlo to naštěstí pro všechny zúčastněný bez újmy na zdraví :D 

Takže Jarem, hoši, Jarem radši NE ! :smich:   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mýtus

Prostriedok na umývanie riadu najlepšie očistí karosériu.

Pravda

Jar patrí do kuchyne, nie na auto. Prostriedok na umývanie hrncov obsahuje tenzidy, ktoré sú schopné rozrušiť vosk na karosérii a rozožrať lak. Ich odmasťovacia schopnosť môže pomôcť, ale dlhodobé používanie neodporúčame.

http://zivot.cas.sk/clanok/17855/falosne-myty-naozaj-pomaha-lieh-v-ostrekovacoch-alebo-grafit-v-zamku

Editováno: , autor: pmpolis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravím,

 

mám taky rád čisté auto, ale v Ostravě je to celkem prekérka. Do myčky se Supem nejezdím, na to ho mám moc rád a výsledky jsou stejně na nic, když je nejhůř a nemám čas ho umýt, tak jedu na ruční myčku a zaplatím si ruční mytí. Většinou si ale myju auto sám o víkendech u našich. Nechci s tím trávit moc času, máme prcka, tak jsem řešil jak docílit slušného efektu a nezbláznit se z toho.

Máme u firmy ruční myčku, a jak tam chodím kuřit tak jsem omrknul pár triků a kosmetiku co používají.

Nejdřív nastříkám kola, pak smyju prach a hrubé nečistoty wapkou včetně nastříkaných kol. V další fázi pak klasický autošampon a houba.

Nakonec a proto to tu píšu použiju tekutý vosk. Ten se nastříká na mokré auto a znova spláchne wapkou, Voda se přímo skutálí z auta. Zbytky stáhnu silikonovou stěrkou a zlehka přetřu mikrovláknovou utěrkou.

Auto se blyští jak psí kulky a je hotovo. Tekutý vosk nemá skoro žádnou ochranu, jen se na to pomaleji chytá prach, ale urychluje stečení vody po mytí a sušení a lesk je spoko.

 

Vnitřek klasicky vysavač a přípravky na plasty.

 

Doporučuju alespoň jednou za rok nechat kompletně auto vyčistit na ruční myčce, protože to doma nikdy neuděláte. By jste se divili co za špínu leze ze sedaček, koberců a tapecu, ikdyž si myslíte že máte čisté auto. Vidím to denně na cigáru v myčce :-)

 

Koupil jsem na myčce od dealera toto:

Parádní prostředek na kola:

http://www.autokosmetikaprofi.cz/cistic-kol/

Tekutý vosk jak jsem psal výše:

http://www.profiautokozmetika.sk/tekuty-vosk/

 

Ještě zvažuju toto, ale zatím nemám zkušenost a nevím jestli se mi bude chtít samotnému auto leštit.

http://www.autokosmetikaprofi.cz/super-vosk-carnauba/

 

Kámoš co má myčku, mi říkal že není špatný PIKATEC nano vosk, tak možná nechám udělat u něj a bude to.

 

Pak je ještě možnost nechat udělat nějakou NANO keramickou ochranu (dělají i na myčce v práci) ale je to drahé jak čert, na Supa tipuju tak 10 tis a výš, prý záruka 3-5 let, ale nevím, už jsem to několikrát viděl je dělat, výsledek ok, ale nevím jak dlouho to bude fungovat, musí se to mýt speciálním šamponem atd...

 

PS: ještě jedna vychytávka z myčky - pokud máte někdo fukar/vysavač na listí, popř podobné heblo schopné foukat, tak vyměňte originál koncovku za PVC rouru, která je na konci zploštělá (horkovzdušná pistole to řeší) a tím ofoukejte auto místo sušení hadrem. Je super že to vyžene vodu i z různých záhybů, dveří a pod... ještě to nemám, ale uvažuju o tom.

 

Dave

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...