Přejít na obsah

Zápis alu kol do TP


kibi

Doporučené příspěvky

Postup zápisu ráfků a pneumatik do technického průkazu vozidla

Postup zápisu ráfků a pneumatik do TP vozidla nad rámec uvedených výrobcem:

A) Typově schválených – na základě typového listu

Zápis variabilních ráfků a pneumatik nad rámec udávaných výrobcem vozidla (akreditovaným zástupcem výrobce vozidla) provede místně příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností na základě těchto podkladů:

1) Řádně vyplněný typový list

– typový list musí odpovídat vzoru uvedenému v seznamu držitelů schválení *

– musí být potvrzen dovozcem, držitelem schválení (razítko, podpis)

– musí být potvrzen prodejcem (razítko, podpis, datum)

– musí být potvrzena montáž na vozidle kontrolním technikem typu „K“, který ověří shodu s uvedeným

schválením KBA (ABE) XXXX, které je nedílnou součástí daného typového listu (datum, podpis, razítko).

U ráfků a pneumatik uvedených v tabulce c) (pro daný typ vozidla) je držitel schválení oprávněn potvrdit

v typovém listu i část „montáž na vozidlo“, s tím, že k potvrzení (datum, podpis, razítko) uvede:

„Schváleno MD pod č.j. xxxxxxx“.

2) Schválení KBA (ABE) XXXX, včetně překladu do českého jazyka

Poznámky:

1) Zápis do TP vozidla se provádí bez souhlasu výrobce vozidla (akreditovaného zástupce výrobce vozidla)

2) Jedná se o zápis údajů do TP vozidla

3) Kontrolní technik typu „K“ v rámci potvrzení montáže zkontroluje shodu vozidla se všemi podmínkami uvedenými ve schválení KBA (ABE) XXXX

4) Seznam držitelů schválení včetně vzorů typových listů, schválení KBA (ABE) XXXX a jejich překladů je uveden na internetové stránce Ministerstva dopravy www.mdcr.cz (viz adresový řádek)

5) Záruční podmínky stanovené výrobcem vozidla platí v původním rozsahu, tj. na montáž ráfků a kol nad rámec udávaných výrobcem vozidla a s tím dotčených mechanismů se tato záruka nevztahuje

B.) Zápis na základě prohlášení autorizovaného dovozce a kontrole v pověřené zkušebně

Zápis variabilních ráfků a pneumatik nad rámec udávaných výrobcem vozidla (akreditovaným zástupcem výrobce vozidla) provede místně příslušný úřad obce s rozšířenou působností na základě těchto podkladů:

1) Řádně vyplněné prohlášení autorizovaného dovozce

– prohlášení autorizovaného dovozce musí odpovídat vzoru uvedeného v seznamu akreditovaných dovozců

– musí být potvrzen dovozcem, držitelem schválení (razítko, podpis)

– musí být potvrzen prodejcem (razítko, podpis, datum)

– musí být potvrzena montáž na vozidle pověřenou zkušebnou, která ověří shodu s uvedeným TÜV

posudkem, který je nedílnou součástí daného prohlášení (datum, podpis, razítko)

2) TÜV posudek XXXX, včetně překladu do českého jazyka

Poznámky:

1) Zápis do TP vozidla se provádí bez souhlasu výrobce vozidla (akreditovaného zástupce výrobce vozidla)

2) Jedná se o zápis údajů do TP vozidla

3) Pověřená zkušebna v rámci potvrzení montáže zkontroluje shodu vozidla s všemi podmínkami uvedenými v TÜV posudku XXXX

4) Seznam akreditovaných dovozců včetně vzorů prohlášení akreditovaného dovozce, TÜV posudku XXXX a jejich překladu je uveden na internetové stránce Ministerstva dopravy www.mdcr.cz (viz adresový řádek)

5) Záruční podmínky stanovené výrobcem vozidla platí v původním rozsahu, tj. na montáž ráfků a kol nad rámec udávaných výrobcem vozidla a s tím dotčených mechanismů se tato záruka nevztahuje

C) Zápis individuelně dovezených ráfků na základě kontroly v pověřené zkušebně

Zápis variabilních ráfků a pneumatik nad rámec udávaných výrobcem vozidla (akreditovaným zástupcem výrobce vozidla) provede místně příslušný úřad obce s rozšířenou působností na základě těchto podkladů:

1) Protokol o kontrole na vozidle provedené pověřenou zkušebnou, která ověří shodu s uvedeným schválením

KBA nebo TÜV posudkem a zkontroluje montáž na vozidle

2) Schválení KBA (ABE) XXXX nebo TÜV posudek XXXX, včetně překladu do českého jazyka

Poznámky:

1) Zápis do TP vozidla se provádí bez souhlasu výrobce vozidla (akreditovaného zástupce výrobce vozidla)

2) Jedná se o zápis údajů do TP vozidla

3) Pověřená zkušebna zkontroluje shodu vozidla s všemi podmínkami uvedenými v schválení KBA (ABE) XXXX nebo TÜV posudku XXXX

4) Záruční podmínky stanovené výrobcem vozidla platí v původním rozsahu, tj. na montáž ráfků a kol nad rámec udávaných výrobcem vozidla a s tím dotčených mechanizmů se tato záruka nevztahuje

* U firmy Alcar Bohemia, s.r.o. jsou typové listy a prohlášení autorizovaného dovozce tištěny přímo u dealera, odpovídají uvedenému vzoru. Jedná se o typové listy případně prohlášení autorizovaného dovozce stažené výhradně smluvními partnery z internetových stránek firmy ALCAR BOHEMIA. V případě, že jsou řádně podepsány prodejcem kol, včetně razítka a data vystavení, jedná se o originál typového listu příp. prohlášení autorizovaného dovozce.

Seznam držitelů schválení

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dovoz_registrace_a_schvalovani_vozidel/Schvalovani_vozidel/Zapis_rafku_a_pneumatik/Postup_zapisu_rafku_a_pneumatik_do_technickeho_prukazu_vozidla.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Já jenom současnou zkušenost. Asi před 3 roky jsem si koupil alu kola na svoju Fabii, nedostal jsem TP, 3 roky mne to nějak netrápilo, teď už ano .. tak jsem po TŘECH letech napsal do firmy, která mi je prodávala (nejlevnějšípneu.cz), poslal jsem jim kopii faktury a včera jsem měl typový list ve schránce :) jednalo se o kola AEZ Xylo :)

Takže teď už jen hurá na STK je zapsat :) a taky na škofin pro techničák :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Zdravim,

Mam na fabii combi 1.9tdi 2002 zapsán y pouze dva rozměry disku a pneumatik, a to 185/60 r14 a 195/50 r15, udajne by ale fabia měa mit zapsano rozměrů více, včetně rozměru 185/55 r15.

Jak lze dostat více originálních rozmeru do tp? Psal jsem na zastoupení Škoda auto, ale vypadá to, že od nich vyjádření k zápisu origo alternativních rozměrů nedostanu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zapisoval alternativní alu kola u matčiny 207 takto(byla na leasing proto jsem to hlavně dělal).
 
1) koupil nové alu kola s typovým listem
 
2) nasadil na auto
 
3) zajel na STK aby ověřili zda vše sedí s typovým listem
 
4) zašel na úřad kde na základě typového listu a protokolu z STK zapsali alu kola i s rozměry pneu, které se smějí na těchto kolem použít(byli uvedeny na typovém listě)
 
5) zaplatil poplatek a bylo hotovo
 
Zde je vše popsáno na stránkách Ministerstva dopravy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...