Přejít na obsah

Výměna xenonové výbojky


Martin Molnár

Doporučené příspěvky

už jsem tam byl. Mám D3S a na záruku je mění. Cena originálních je strašlivá. Jen to mám tak trochu na pokračování, protože je neměli skladem, tak mechoš jen vytáhnul tu špatnou. Ale nevím právě, jestli nebude nějakej opruz ta zpětná montáž. Mluvili něco o sundavání nárazníku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdravim vospolok, mam neuveritelny pribeh, ktory sa mi nestal ani pri vymene xenonov na OOOO A4, kde som musel demontovat naraznik a vyberat oba svetlomety. vcera vecer mi prisli vybojky, tak ze ich vymenim. dal som dole gumovu krytku, odpojim opatrne kabel, a velmi opatrne som pootocil vybojku o 45° a vybral ju - islo to ako po masle. nasledne som zistil, ze D1S maju na sebe specialnu objimku, akysi kruzok, ktory som prehodil na nove ziarovky (je tam zarez, takze sa inak nedaju dat) a teraz pride to hlavne: do svetla som ich nebol schopny dostat tak, ako tam boli predtym. j3bal som sa s tym na jednom svetle asi polhodinu, na druhom dtto a nedal som to. predtym smeroval konektor smerom dole, teraz ho mam v 45° uhle nabok. samozrejme pocas toho ako som sa s tym j3babral, tak som na oboch objimkach ulomil jeden zo styroch cicikov. pripadam si ako uplny nemlehet. co robim zle? mate nejake skusenosti? dakujem za akukolvek radu.

 

2pcs-lot-D1S-R-C-D2S-R-C-Projector-font-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nemá náhodou niekto dielenskú prítučku ku xenónovým svetlometom (bixenon D1S) pre výmenu výbojky? V starej prípručke píšu, že treba dať dole nárazník, vybrať svetlomet.... atd. Mám superb II z r. 2009. Vopred ďakujem za každú radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim vospolok, mam neuveritelny pribeh, ktory sa mi nestal ani pri vymene xenonov na OOOO A4, kde som musel demontovat naraznik a vyberat oba svetlomety. vcera vecer mi prisli vybojky, tak ze ich vymenim. dal som dole gumovu krytku, odpojim opatrne kabel, a velmi opatrne som pootocil vybojku o 45° a vybral ju - islo to ako po masle. nasledne som zistil, ze D1S maju na sebe specialnu objimku, akysi kruzok, ktory som prehodil na nove ziarovky (je tam zarez, takze sa inak nedaju dat) a teraz pride to hlavne: do svetla som ich nebol schopny dostat tak, ako tam boli predtym. j3bal som sa s tym na jednom svetle asi polhodinu, na druhom dtto a nedal som to. predtym smeroval konektor smerom dole, teraz ho mam v 45° uhle nabok. samozrejme pocas toho ako som sa s tym j3babral, tak som na oboch objimkach ulomil jeden zo styroch cicikov. pripadam si ako uplny nemlehet. co robim zle? mate nejake skusenosti? dakujem za akukolvek radu.

 

2pcs-lot-D1S-R-C-D2S-R-C-Projector-font-

zeleny jsou pro D3S vybojku. Pro D1S jsou cerny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Na aukru jsou D1S 4300K za 400,- sám jednu musim koupit. Na levé straně začala svítít trochu do fialova,takže se za chvíli asi odporoučí.Hlavně že tvrdili že xenony jsou navždy :),asi jako olej v DSG :)

 

 

U xenonů vám každý prodejce bude tvrdit,že jsou bezůdržbové. Když se zmíníte že odcházejí výbojky,tak začne blekotat něco od 3000 hodinách a že to je asi 200tis/km :) Jinak výměna obou výbojek je velice úsměvná věc.Jde pouze o to že nová má trochu jinou barvu(více bílou v případě 4300k) a měla by být i svítivost lepší(po 90tis/km  by měla být výbojka na 70-80%).Mě osobně je úplně jedno jak to vypadá.Lepší svítivosti jsem nepostřehl.Ale pravdou je,že dnešní ceny 400,- za jednu výbojku je už akceptovatelná.

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen doplním ke xenonům..... Ve škole se také říkalo, že jsou doživotní (ale v tý době byly ještě xenony v "plenkách" a učitelé a mistři jezdili ve Š120).

Kolik hodin nasvítí, toť otázka. Co je ale jasné, že více ovlivní životnost xenonu směrem dolů jeho časté zapínání, než doba kterou svítí.

 

Jinak doma jsme měnili xenony na starší X5 až po najetí 300 tis/km a 7 letech, kdy už svítili oproti Superbu mizerně (navíc jedna už měla lehce narůžovělý nádech - což značí její smrt). Pokud se dneska bere životnost auta 200 - 250 tis km, tak doživotní xenony to fakt byly :-D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...