Přejít na obsah

Výměna xenonové výbojky


Martin Molnár

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

demontáž:
Sundáž gumovej kryt 
odpojíš přívodní kablik do trafa vybojky
otočíš vybojkou o 1/4 otáčky nevim ted jakym směrem 
vytáhneš ven
rozevřeš plastovej věnec 

montáž : opačně od dola hore ,, 
přístup nadstandartně velkorysej  :kol-47: ještě si to nedělal , dávám ti 2-3 minuty na kompletní provedení  :kol-31:

Editováno: , autor: HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak jsem včera provedl také výměnu výbojek za nové OSRAM 4300k.

je to velký rozdíl a teda co mě udivilo - 3minuty práce a obě výbojky vyměněný - takovej luxusní přístup má málokteré auto, když si vzpomenu jak jsem se s tím pral u kamarádova Superba I, kde se má správně sundat nárazník, ale jde to i s ním, tak super. 

 

Druhá věc - tuto výbojku jsem vyndal a o firmě nenašel nic, jen mě překvapuje že to je Made in CZ ? Znáte někdo ?

 

CAM00019.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tam dal vybojky ze SIII D3S :D jinak neznam. Ale svetla se montujou v CR. Nebo to nekdo menil. Nejlepsi pristup ma OII. To se mi na ni libilo oproti SII. Kdyz jsem resil reklamaci blatniku,tak jsem jeste vycistil projektor. A po naskenovani QR kodu ti to nic nenaslo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 8/29/2017 at 9:17 AM, CentriFUGA said:

a D3S tam jsou dostat ? Patice je stejná ?

 

QR kód napíše akorát:  ELKOMP Kroměříž :-)  mě šlo spíš o to jestli jsou to dobré výbojky nebo nějakej šunt :-)

 

Neviem, ktory MD ma @N@pster, ale SII ma do MD 2013 D1S od MD 2014 D3S :) ....

 

MrGoogle:

D1 and D3 bulbs: Aside from being just a bulb, these bulbs are easily distinguished by the metal box attached to the actual glass bulb itself. The metal box is an 'igniter' which is generally built as a seperate piece in D2 and D4 systems. These bulb types are much more expensive than its D2 / D4 counterparts for this reason (and also because the other bulb type is more common). There are 2 main differences between D1 and D3 bulbs. First is the voltage required to operate the bulb: D1 bulbs operate at 85V while D3 bulbs operate at 42V. Secondly, D3 bulbs are newer more environmentally friendly versions of D1 bulbs; D3 bulbs are mercury free. Because of these differences, D1 and D3 bulbs cannot be interchanged UNLESS their ballasts are replaced with the corresponding bulbs (you cannot mix components from 2 systems together).

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...