Přejít na obsah

superb 1,8 TSI 7DSG "cukání"


pajos2

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám Supíka II 1,8 DSG-čko a asi po roce a cca 25 tis mi začaly problémy a to, že mezi 1 a 2 převodovým stupněm při rozjezdu mi auto začne drnčet a cca po 2 sec. přeřadí (jako když při manuální převodovce zapomenete vyřadit a auto dojíždí zpomaluje a cuká) . Dělá to většinou, když je auto zahřáté a když jsou i mírně vytočená kola, tak to dělá ještě víc. V servisu jsem byl před půl rokem a bylo mi řečeno, že nic neobjevili a že softwearově upravili převodovku, ale dělá to stále. Zase tam jdu příští týden s tím samým, záruka mi končí v 6 měsíci, tak bych to rád řešil v její platnosti.

Nemáte s tím někdo zkušenost - co by to mohlo být a jak to řešit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl úplně stejnou závadu, ale v 15 tis. V servisu došlo k výměně spojek ale po nájezdu dalších cca..15 tis. mám závadu zpět, ale už to tolik neškube jako předtím. Takže mě čeká další kolo oprav. Teď už jenom čekám až přeskočí řemen a bude......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, mám Supíka II 1,8 DSG-čko a asi po roce a cca 25 tis mi začaly problémy a to, že mezi 1 a 2 převodovým stupněm při rozjezdu mi auto začne drnčet a cca po 2 sec. přeřadí (jako když při manuální převodovce zapomenete vyřadit a auto dojíždí zpomaluje a cuká) . Dělá to většinou, když je auto zahřáté a když jsou i mírně vytočená kola, tak to dělá ještě víc. V servisu jsem byl před půl rokem a bylo mi řečeno, že nic neobjevili a že softwearově upravili převodovku, ale dělá to stále. Zase tam jdu příští týden s tím samým, záruka mi končí v 6 měsíci, tak bych to rád řešil v její platnosti.

Nemáte s tím někdo zkušenost - co by to mohlo být a jak to řešit?

Mám úplně stejný problém. Včera jsem měl dost zařizování a jezdil jsem hodně po městě a krátké vzdálenosti. Dělalo mi to úplně jak to popisuješ. Motor zahřátý i DSG dostávalo zabrat při neustálých rozjezdech z místa. A při vytočených kolem mi to z přechodu 1 na 2jku drhlo. Můžu se zeptat, jestli jsi to nějak vyřešil? Já mám obavu že budu muset udělat repas DSG. Dnes jsem to sice nepociťoval, ale to jsem jel jen z do a z práce asi 16km tam a zp5. Ale když už se to jednou ozvalo tak to nebude nic dobrého. Už jsem koukal na firmy co dělají repas a jedna solidní je v Kosmonosích. Tak pisni pls jak jsi na tom..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele tak na tohle jsem zvědavý, občas se to "ozve"taky, ale myslím, že je to spíš tím jak přidávám plyn. Všimnul ´jsem si že když dám víc plynu, neudělá to, kyž ale jenom polechám a pak ještě uberu, udělá to mezi 1 a 2 stupněm.... to je mi ale záhada :-)

Editováno: , autor: žralok
Citace předchozího příspěvku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

zdravím všechny supáky 1,8TSi s DSG, mám najeto 39000Km a mám podobný problém, již škodovka odsouhlasila výměnu spojky.

Máte už někdo zkušenosti po výměně spojky?

Jsem víc v servisu než na silnici:

1) přeskočené rozvody při 23tis km

2) motor žral olej - výměna pístních kroužků

3) z motoru tekl olej - výměna manžety na klikovce

4) bouchání při rozjezdu a brždění - při výměně manžety něco špatně utáhli na převodovce

5) auto nešlo nastartovat - údajně nahodilá závada, přehráno nový software

6) nyní problém s cukáním, u mě ještě doprovázeno občasným dosti hlučným cvaknutím

zlatý Superb I 1,9TDi 96 KW najel jsem 120tis.km bez problémů, ještě že mám prodlouženou záruku na 4roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je mi tě líto :-( Holt všude se najde vadný kousek a taky hodně záleží na servisu. Jestli jsou to fušeři, tak tam můžeš jezdit pořád dokola po každé opravě - jelikož ti pokaždé něco udělají špatně. Zvážil bych změnu servisu. BTW na cukání jsem si zvykl. Dělá to jen někdy a většinou jen při dlouhé jízdě po městě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau kluci. Mám 1.2 Tsi DSG a najeto 40tis a taky někdy když mam auto zahřáté a mírně vytočené kola tak při řazeni z 1 na 2 takové cukání cca 2 sec a pak jako když to sepne nebo to klouzaní přestane. Když přidávam hodně tak nic snad DSG vydrží záruku mam ještě 8 měs tak uvidíme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

čau, tak spojka opravena v jiném servisu, cukání mezi 1-2 stupněm odstraněno. O této závadě vědí, mají na to ve škodovce předpis jakou část spojky a jak vyměnit.

Bohužel se tímto neodstranil problém občasného bouchání nebo cinkání, které se podle mně ozývá z převodovky a při větších teplotách a zahřátém motoru to začíná vydávat neskutečné zvuky, takže příští týden jsem znovu objednaný do servisu. Pravděpodobně přijede mobilní technik ze škodovky a bude posuzovat stav závady. Tak to jsem zvědav co z toho vyleze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Problém jsem zatím vyřešil tak, že když se začne cukání projevovat, nebo spíš ještě před (když jezdím hodně po městě a motor i spojka jsou dost zahřáté) začnu vyjíždět z křižovatek na manuál. Vždy se hezky rozjedu na 1, pak zařadím 2 a přepnu na auto. Žádné cukání nenastane...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som s tym chodil do Skodovky ako na klavir a pomohlo jedine zakladne nastavenie. cely cas mi tvrdili, ze je to ok. objavuje sa mi to totalne nahodne, niekedy je aj niekolko tyzdnov pokoj. zistil som, ze najviac mi to robi, ked jazdim defenzivnejsie. som totalne zufaly, lebo medzicasom mi skoncila zaruka.

Editováno: , autor: farkihome
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já vím přesně kdy mi to dělá. Je to vždy po zahřátí motoru. Když jedu do/z práce 16km tak bez problému, ale když jedu třeba ještě po práci na město tak mi to začne dělat. Většinou tedy při rozjezdu z klidu do zatáčky. Libero myslíš, že by pomohl flash ŘJ? Víš o někom komu to pomohlo? A Farki co myslíš tím, že jsi udělal základní nastavení/adaptaci spojky? Máš 7st DSG a pořešil jsi to přes VAG?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj. Cukání u 2 u DSG mi začalo dělat taky. Většinou když jsem jel větší trasy a dal tomu pokouřit. V úterý jedu do škodovky, jde prý o "suchou spojku". Do telefonu mi technik ze Škody řekl, že cena je tak 25tis. Já jsem mu odpověděl, že není přeci normální, aby se to pos... už po 77tis km. Prý se stát může cokoli. :-) (zvlášť u auta za milion že????) Tak jsem mu řekl, že muselo jít o zmetek z výroby. Trošku jako by souhlasil a mluvil o tom, že se musíme obrátit na škodovku do MB a domluvit se na ceně při případné opravě. Tak jsem zvědavý, ale budu řvát :-) Držte palce, pak dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...