Přejít na obsah

superb 1,8 TSI 7DSG "cukání"


pajos2

Doporučené příspěvky

Zdravím, prosím o jakoukoliv informaci či radu. Mám také superba 1.8 TSI, stejný problém, cukání, které se stále stupňovalo. Dala jsem auto na výměnu spojky do autorizovaného servisu, oprava je hotová, ale nelze nastavit řazení, auto se pouze rozjede a couvá, ale neřadí, prostě si s tím nevědí rady. Pokud někomu již spojku měnili, prosím o info kde, případně kde by tohle uměli napravit. Děkuji moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, prosím o jakoukoliv informaci či radu. Mám také superba 1.8 TSI, stejný problém, cukání, které se stále stupňovalo. Dala jsem auto na výměnu spojky do autorizovaného servisu, oprava je hotová, ale nelze nastavit řazení, auto se pouze rozjede a couvá, ale neřadí, prostě si s tím nevědí rady. Pokud někomu již spojku měnili, prosím o info kde, případně kde by tohle uměli napravit. Děkuji moc.

 Pockej to jako autorizovany servis neumi spravit auto a ty musis hledat kdo by ti to spravil? Hod jim to na hlavu at to proste daji do kupy a do te doby jim nedej ani korunu. At si poradi jak chteji, kdyz nejsou schopni to spravit tak mohou to auto poslat primo do Skodovky, kde to umi urcite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela mě to zarazilo, jak je tohle vůbec možné, auto vyndali ven a čekají, nevím na co, možná na zázrak, že se opraví samo. Na doporučení jsem včera kontaktovala pana Sixtu, tak uvidím. V pondělí to jdu řešit, tak snad to dopadne a auto mi někdo zprovozní. Jinak pro informaci, supa už nemám v záruce, ale škodovka teď platí 50 % opravy při těchle problémech se spojkou. Tak aspoň něco. Jinak díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to není tím, že si řeknou, přišla s tím ženská. Mám takovou zkušenost i ze servisu, kam chodím. Neměl jsem čas a poslal jsem tam manželku. Udělali na ní habaďůru, tak jsem si ten čas udělal a už nás tam znají jménem a s ničím není problém.  :kol-46:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já musím říct, že jsem mezi tím byl na dvou přehráních sw a jedné adaptaci převodovky. První pokus s adaptací a přehráním sw v řídící jednotce i dsg sice problém částečně řešil, ale stejně se to zase rozhasilo. Druhý pokus s přehráním sw je výrazně úspěšnější - auto vrní na tu dvojku spíš výjimečně a musí bejt opravdu hodně prohřátý (70-100 km jízdy).

Takže jsem se dostal na slepou kolej - problém není úplně vyřešen, ale je zřejmě dosti výrazně utlumenej či skrytej :-( A v servisu to budu dosti těžko replikovat a ukazovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Lidi zlatí, je to skutečně problém tohoto typu vozu - spojky. Když jsem tuto otázku zakládal, netušil jsem to. Jak jsem psal, první výměna mé spojky proběhla cca po roce 25 tis. a pozor, teď mám najeto cca 70 a mám kvůli stejnému problému vyměněnou spojku ZNOVA !!!! Druhá, resp. 3 spojka (vč. té původní) na 70 tis km a 3 roky!!!! Bylo to 2 měsíce po záruce, takže jsem za to platil 8 tis a Škoda zbytek. A to jsem se na to auto tenkrát tak těšil :( Asi by se to mělo někde více řešit - vidím o pomalu na svolávací akci, ale to už by museli přiznat svou chybu a zpětně řešit již proběhlé opravy atd. a to asi neudělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás, já nakonec volala do Mladé Boleslavi (po měsíci, co si s autem v servisu nevěděli rady a čekalo se), abych se zeptala, jaký může být problém, že auto nejde opravit a jak mám postupovat, protože potřebuji jezdit. V servisu jsem potom dostala skoro vynadáno, že si stěžuji, což jsem opravdu v úmyslu neměla, ale budiž, dostala jsem náhradní auto a po čtrnácti dnech mi superba zprovoznili, takže výměna spojky trvala měsíc a půl. Teď auto jezdí parádně, po cukání ani památky (ale podle příspěvků na jak dlouho). Stálo mě to něco málo přes 11000,-. Možná by bylo dobré dát co nejvíc lidí dohromady s tímhle problémem a něco sepsat, je nás opravdu docela hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A vy co mate problemy se spojkou- jak jezdite? Jezdite hodne ve meste? Vyrazujete pri dojizdeni na cervenou na neutral? Pouzivate rezim sport? Vyuzivate casto podal na podlaze pri rozjezdu?

Jezdím hodně mimo město, občas dost dynamicky, nikdy nevyřazuju na N za jízdy, max když už opravdu stojím, nikdy nepoužívám režim sport (měl jsem na zkušku 2x). Občas se mi podaří když potřebuju hodně rychle z křižovatky tak malinko hvízdnout gumama, ale žádný těžký gumování nedělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to se ještě vztekali, žes někde řekla, že to trvalo jeden a půl měsíce?? To jsou ... :-(

 

Kde jsi se na to vůbec přeptávala přesně? - na nějaké info lince, nebo kde? Já bych taky někam zavolal, jen nevím kam (pozor, mám VW)

Editováno: , autor: maca02
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to se ještě vztekali, žes někde řekla, že to trvalo jeden a půl měsíce?? To jsou ... :-(

 

Kde jsi se na to vůbec přeptávala přesně? - na nějaké info lince, nebo kde? Já bych taky někam zavolal, jen nevím kam (pozor, mám VW)

Z té Mladé Boleslavi volali přímo do toho servisu, jaký mají problém, že oprava trvá tak dlouho, tak proto, ale je fakt, že potom šlo všechno rychleji a přístup byl lepší, jinak by mi tam auto stálo možná ještě teď. Volala jsem na infolinku Škodovky, kde mě hned odkázali na příslušné oddělení a začali okamžitě řešit. Zkus zavolat na infolinku VW a řekni, co máš za problém, ať ti poradí, za to nic nedáš. Infolinka Volkswagen

+ 420 844 555 599

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhodně jsi udělala správně, že jsi tam zavolala, protože z tvého popisu je mi jasný, že by to auto nebylo opravený ani do příštího roku. Pokud začnou věci řešit až díky zájmu centrály, tak jsou to jedině diletanti!! A to ještě mají tendenci být drzí, to je hanba a hnus! 

Do VW rozhodně zavolám, díky za tip, mě osobně nic jinýho než tahle infolinka taky ani nenapadalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím , dnes mi ( a to jsem se řádně nachechtal ) volali, jak že jsem byl spokojen s poslední opravou, tak si to chudák paní vyslechla. Nicméně nevím , jestli to k něčemu bude, ale vše jsem jí to popsal i to že nejsem sám, kdo tyto problémy má. Tvrdila, že se ten hovor nahrává, tak jsem využil situace :) Informace prý po mém svolení poskytne servisu i Škodovce. Co se týká našeho problému, nechci být skeptik, ale osobně mám pocit, že moje výměna spojky nebyla poslední. :(

3 spojku za 3 roky  nemají ani auta v Autoškolách :) :) :)

Co se týká dotazu 5icz - jezdím 50% město a zytek meziměsta do cca150 km a samo dovolené zahraničí. Žádné prudké rozjíždění, žádná divočina, snad jen po dálnici jsem párkrát jel nad rychlostní limit  ( 200 ) ale psss. :) K autu se chovám jako k mazlíkovi a neutrál dávám, jen když jedu někde z dlouho z kopce, proože si ten automat občas zytečně podřazuje. Takže tak no. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...