Přejít na obsah

Filtr kabinový - umístění


Michhhalll

Doporučené příspěvky

Zdravím vás,

poradil by mi prosím někdo kde najdu ve felicii 96rok kabinový filtr? Koupil jsem si felicii do práce a chtěl se podívat v jaké je stavu, jelikož mi do auta proletěly malé květy z třešně, ale nikde jsem ho nenašel, možná právě proto, že v autě po bývalém majiteli vůbec nebyl..

Díval jsem se do toho prostoru pod kapotou, sundal jsem tu oválnou gumu nad plastovou mřížkou a tam byl pouze motorek topení..

Díky všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bať, Feli žádnej filtr neměla. Pokud máš potřebu nějaké filtrace, myslím ža na pumpách by ještě mohl jít koupit vkládací vatelínový filtr s pružnou drátovou rozpěrkou tvaru "zakulaceného X", který má asi na mysli ben06 - je to vlastně jen vatová vložka, která se položila na mřížku na té škatuli s větrákem pod sacím otvorem v kapotě a proti zvedání se zajistila vložením drátové rozpěrky pod gumu, která těsní sací otvor ke kapotě (aby topení nesálo vzduch zpod kapoty, kde může být kontaminovaný výfukovými plyny a jiným smradem). Jinak doporučím jedině samo-domo tvorbu, podle požadovaného stupně filtrace jde použít silonová síťka do oken proti hmyzu (filtruje všecko větší než cca 1mm), případně doplněná nějakým plátem vatelínu (filtruje vše až po nejjemnější prach). O uhlíkovém protismradovém filtru nebo o filtraci částeček menší velikosti (například pyl) si felina bez dalších úprav může nechávat jen zdát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano kolego tak jsem to myslel, právě oživuju feldu 97´, která má klimu a ten vatelín jsem vyštrachal v doma v "enzetu" (pro mladší nedotnutelné zásoby), ale doporučuju každému radši kontrolu zpětné klapky pro odvod dešťové vody z tělesa topení, kdysi při delším topení v autě na místě se mi točila palice no a klapka právě chyběla a topení zespoda přisávalo spaliny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, jste opravdu basliči!!! Na Feldu se dá koupit filtr,kterrý se opravdu nasadí na tu oválnou mřížku pod kapotou. Má dvě části, uhlíkový filtr a protiprachový. A mimo jiné papírové filtry v nových vozech, se dá tento filtr vyprát. Akorát originální díly Škoda už je nemají, jako i jiné díly na Feldu, musíš mít štěstí a někde ve Škodovce ho seženeš ve skladových zásobách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo svého času jsem ho měl taky i ten stojí za pikaču, v originále to byla asi 2-3 cm filtrační hmota která se zasere brzo prachem a jiným bordelem a při dešti se ten humus zalije vodou a smrdí a navíc to silně omezuje průchodnost, bylo několik druhů pro fel. a fav. , obyčejná síťka stačí. nazdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně,.... navlíknout tam silonky (nejprve se zeptat aby přítelkyně-manželka nezešílela) a žádný květy a podobné ti tam nevletí :kol-47::kol-31: pěkně to natáhnout a třeba dvakrát na sebe :kol-80:

:_icon_smich2: se možná smějete, ale já už slyšel o více využití ,,silonek" v autě

PS: o životnosti informace nemám :kol-28:

Editováno: , autor: Toom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky chlapi... Nejvíce musím souhlasit s Toomem...

Já silonky používal na čtyřkolce co jsem měl.. Ne jako že jsem s nima jezdil :-) Ale navlékl jsem je na sání vzduchu, které sice bylo vyvydeno hodně vysoko, ale když člověk vjel do pole, prachu nebo bahna, lítalo to trochu i dovnitř a poté rovnou do motoru :-(

Silonka vydržela rok, teploty, zimu, sníh i bahno...A s ní jsme čtyřkolu i prodal....Takže použiju silonky, ty zamezí jakémukoliv smetí a když ji převleču 3x, tak i většímu prachu...Jen smradu z benzinu atd se nezbavím, ale zase cpát tam nějaký filtr, který tohle sice redukuje, ale jen do chvíle, než filtr namokne a začne zapáchat nebo dokonce plesnivět... :-)

Tak ještě jednou díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 let později...

Měnil někdo pylový filtr ve Feldě s klimatizací? Prosím nezaměňovat s Feldou bez klimy.

Ta žádný nemá (pokud si sami nedáte punčochu, molitan, vatelín apod. do toho oválu).

Zde je vidět na obrázku SP11-9  str.11, označený POLLENFILTER.

011 Aire Acondicionado Del Felicia D | PDF (scribd.com) 

Editováno: , autor: campagnolo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Odpovím si sám, kryt pylového filtru je hned za tím oválným vstupem vzduchu z kapoty, nahoře směrem ke kabině. Má tři packy, vycvakne se krytka a to je štěrbina pro vsunutí filtru. Teda nevím jak bych to tam nacpal (překáží torpédo), ale je to přesně podle nákresu obr. SP11-9 označení Pollenfilter. Nacpe se přímo před výparník, ale nejspíš se musí demontovat vstup vzduchu, jinak se to celý zmačká...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...