Přejít na obsah

1.4 16V - 55 kW, 59 kW, 74 kW - rozdíly?


Chudej student

Doporučené příspěvky

Obecně se dá říct, že 74 kW s kódem motoru BBZ (výroba od 05/2002) berou méně oleje - starší provedení má označení AUB. Myslím, že je tady o tom napsáno dost. I o provedených opravách. Já měl BBZ a žralo to zhruba 0.8l na 10 - 13 000 km. Ještě tam odcházejí zapalovací cívky. No a já měl s tímto autem a motorem víc problémů. :kol-32:

Tady si můžeš stáhnout učební pomůcku k těmto motorům.

Prostuduj si tato vlákna:
http://forum.skodahome.cz/topic/9155-rozdil-motoru-14-16v-55kw-a-74kw/
http://forum.skodahome.cz/topic/43650-olej-do-fabie-14-16v-74kw/
http://forum.skodahome.cz/topic/31327-spotreba-oleje/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, stáhnu a určitě pročtu. Ale opravdu bych nechtěl auto na kterým bych musel opravovat jenom motor. Ostatní opravy by mi ani tolik nevadily. Koukám po fabiích 2004-2006 to je ta cenová relace +- 90tisíc. Když by měla najeto 60-90 tak je menší pravděpodobnost poruchy motoru ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pokial pozeras taketo rocniky tak by som sa zameral po facelifte ( gulate hmlovky, ina grafika ukazovatelov ). doma je jedna 2002 55kW s kodom motora AUA, zatial olej nezere ( max 2deci) na 10 000km. druha je 2006 55kW s kodom motora BKY ta uz tusim nema vyvedene odvetranie klukovky do vzduchacu ( ak sa nemylim ).

u 74kW je vacsi predpoklad, ze bola nahanana. Co som mal moznost tak do 3500 ot. moc rozdiel nie je, dalej uz ide lepsie, je viac tociva. najlepsie bude ked si prevezes obe a uvidis. samo treba dat pozor vybehanych kuskov je dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Solteku-já ti jen poradím než začneš uvažovat o 1.4 55kw,zkus se s ni někde projet.Mám obavu že z výkonu budeš u proti feldě 1,6 55kw zklamaný.Já bych radši zůstal u té feldy.Ale je to jen můj názor a 2leté zkušenosti s 1,4 55kw,věřím taky že jiní jsou s tímto motorem spokojeni,třeba jsem měl smůlu na blbě zajetý motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

deco: ved prave, ked s 1,6 feliciou je zvyknuty jazdit 2-3t otacok. Co mu ponukne 74kW verzia sklamanie, co ponukne 55kW tiez sklamanie, ale zaroven si polozi otazku, kde je tych 74kW ved to nejde vobec lepsie ako 55kW ( samo myslim rozmedzie 2-3t otacok ). on sam si musi uvedomit, ze felicia je 2ventil a toto su 4 ventily, cize to pri 2000 ot. nebude moc tahat.

p.s.: este jedna vec kupit fabiu, kde je servo KOYO (od 03/2002 tusim ) dovtedy bolo TRW ( s tym mozu byt problemy )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

houmr-tohle vše já vím,proto jsem mu napsal ať se nejprve s těmi motory sveze,protože jsem si jist,že bude z obou motorizací zklamaný.Než kupovat 1,4 16V ,raději bych jezdil dál v té feldě.Ale opět je to jen můj názor.Bohužel v I fabii 1,6 motor chyběl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

houmr: Felicia 1.6 55kw má 4 válce a 8 ventilů. Fabia 1.4 55kw má 4 válce a 16 ventilů a fabia 1.4 74kw to samé.

tvoj postreh budem brat akoze vies malu nasobilku :) nehovorim, ze viem vsetko, ale mam vystudovanu VS specialna strojarska technika t.j. vseobecne strojarstvo + specialna technika konstrukcia ( konstrukcia zbrani, municie a hlavne konstrukcia kolesovej a pasovej techniky, cize princip motora je zaklad ).

p.s.: len pre dvoju info pri motore sa udava pocet ventilov na valec a to je oznacene ako pouzita technika: 2 ventily ( saci + vyfukovy), 4 ventily ( 2 sacie + 2 vyfukove ) prip. audi 5 ventilova technika ( 3sacie a 2 vyfukove ) :) nic v zlom to co si ty uviedol je uz celkovy pocet ventilov danych motorov.

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smím poradit ??

http://www.sauto.cz/...784?goFrom=list

Dobrá výbava, za 60,000 kč, najeto 77,340 km... Pokud se nelíbí, tak do HTP bych se nebál jít, ovšem to musí být verze 47 Kw (12V)

ano, taková se mi líbí, i cenově do těch 90tisíc by šla, pokusím se jet na ní podívat. Jinak jedničkovou fabii HTP 2007 si koupil můj děda, takže jsem měl možnost sní jet. Po městě je to pohoda, ale po dálnici absolutně nedostačující. Jeli jsme do Německa ve čtyřech a víc jak 140 z kopce to nejelo, plyn na rovině vůbec nereagoval, ať sem měl pul plynu nebo plnej naprosto bez reakce. Jinak dnes jsem byl v bazaru a tam měli jen tdička tak jsem se svezl v 1.4 tdi a v 1.9tdi a svižnější do 100Km/h mi přišla lepší ta 1.4.

/// Tak tu fabii už nemají...

Editováno: , autor: SOLTEK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na rozjezdy je lepší 55kW, když jsem jezdil v práci s 74 kW tak mi občas chcípla, když se nepřidaly otáčky. Pro dálniční jízdu bych zase dal prednost 74kW.

Právě, že pro dálnici je paradoxně lepší co do spotřeby a hlučnosti 55kW verze, neboť má delší převodovku a netočí tak vysoké otáčky.

Za sebe bych doporučoval Fabii Combi po FL s 1.4 59kW, nej volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tvuj najezd naftu urcite neber.. Ja mam 74kw, kombi a je z roku 2001. Aktivne ji ridim nakych 5 let, ted ma 183tkm a chystam menit rozvody, par filtru olej, atd.. Takze to bude par penez, ale auto znam je z rodiny, takze si ho chci hyckat do ty doby nez se to bude vyplacet.. Olej zere to je pravda, ale v norme cca 1,5l mezi vymenama oleje, takhle je to od vyroby. Za 4000ot. vyrazne zabere az do omezovace a kolikrat jsou ostatni ridici prekvapeni, ale nijak nezavodim.. benzin je drahy :). Auto neni dalnicni kriznik, takze hlucnejsi malicko je.. Obcas mi jen chybi klimatizace. Nikdy me nikde nenechala stat. Na druhou stranu par veci se muselo menit.. stahovacka oken, EGR, silentbloky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam uz druhy 55 kW AUA a nedam na ten motor dopustit, oproti 1.4 MPi ma sice lehce vyssi servisni naklady, ale naproti tomu nabizi kultivovany chod, rozumny vykon s urcitou vykonovou rezervou, dlouhou zivotnost a rozumnou spotrebu. Pri kilometrovem najezdu do 10-12 tis rocne nema ani cenu uvazovat o nafte (vzhledem ke kvalite nafty v CR a servisnim nakladum). 74 kW verzi durazne nedoporucuji, o spotrebe oleje se jiz psalo, ale hlavni duvod je, ze se jedna o temer totozny motor s minimalnimi rozdily (kovove sani misto plastoveho, jine vstriky, casovani ventilu a RJ) a max vykon a kroutak je posazen o cca 800-1000 ot/min. vys, nez u 55 kW verze, tudiz absolutne postrada tah od spodnich otacek a aby auto opravdu jelo jako stokonove, musis mu davat tocky, cimz ale rapidne roste spotreba. Za mne jedine 55 kW!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S 1.4, 16v, 74 kW jezdím něco málo přes rok. Z počátku bylo těžké si zvyknout, v nízkých otáčkách je opravdu líná, rozjezdy nebo vyjetí z řady zaparkovaných aut při studeném motoru je někdy docela problém (asi za to může zčásti i elektonický plyn), buď chci vyjet plynule, ale to musím přidat plyn a motor řve, nebo vyjedu klidně s nižšími otáčkami, ale motor někdy chcípne. Zkrátka jako bych zrovna vyšel z autoškoly. Dlouhodobá spotřeba dle PP cca 6.4 l převážně jezdím ve městě. A o věčném problému s kontrolkou zpětného vedení vyfuk. plynů ani nemluvím, ta svítí až na pár vyjímek snad pořád. No a při jízdě rychlostí nad 100 km/h už by to snad chtělo i špunty do uší. Do kopce má docela sílu, pokud nejedu s plně naloženým autem. Né že bych byl úplně nespokojen, ale příště bych se tomuhle motoru zdaleka vyhnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak já mám 1.4 16V 55kW (2004) motor BBY. Auto mám od 10/2011 koupeno v AAA (já s nima mám zatím pouze dobré zkušenosti). Když jsem auto kupoval tak mělo 95.000 Km, teď mám 101.500Km a auto mi maximálně vyhovuje. Líbí se mi kultivovaný chod, velice příjemný zvuk motoru a to i ve vyšších otáčkách, ano auto je v nízkých otáčkách lenivé a třeba i takové HTP 40 kW je v nízkých otáčkách lepší, ale k tomu i přizpívá elektronický plyn, na který jsem si ale ja osobně bez problému zvyknul (chce to mít větší cit v noze). Základní diagnostiku si na autě dělám sám, v 99.000 Km jsem si udělal rozvody, ale ty staré byly ještě naprosto v pořádku. Spotřebu benzínu nevím, protože mám v autě LPG (systém Elpigaz) a jezdím přibližně za 1.20,-Kč/Km, nejlepší spotřebu jsem zatím měl 6.9 litrů plynu na 100 Km, takže prostě balada. Dále si na autě sám řeším olej včetně filtrů (olejový, vzduchový, kabinový, palivový). Co mě teď čeká je zadní díl výfuku, protože výfuk všeobecně při provozu na plyn (tohle auto najezdilo na LPG už 50.000 Km) mnohem více trpí (shnije spíše zevnitř směrem ven). V 74 kW verzi jsem nikdy nejel a právě sháním někoho kdo by mě nechal svézt, protože bych si to rád porovnal, ale i ta 55 kW verze se dovede pěkně rozjed a od 3000 ot. pěkně táhne, naopak pod 3000 ot. je velice kultivovaná. Já mohu pouze doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

zajimalo by me jak je to s rozdilama v motorech mezi BKY a BBZ zkousel nekdo porovnavat dily napr. v etce?

prijde mi ze je aplikovanej stejnej postup jako u VW/SKODY jiz mnohokrat a to je jen jinej soft v ridici jednotce + 1-2 dily (skrtici klapka?)

treba 66kW ALH vs 81kW AHF nebo 63kW CBZA vs 77kW CBZB atd..

 

v tomhle topicu je mnozstvi zavadejicich informaci protoze hodne lidi porovnava 59kW s 74kW a to jsou jiny motory ale me by zajimali rozdily v ramci rady s 16V hlavou

 

nezkousel nekdo uz prestavet 55kW na 74kW? + flash jednotky?

Editováno: , autor: oneb1t
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...