Přejít na obsah

Co vše jde vylepšit, zapnout/vypnout přes diagnostiku?


Boumik

Doporučené příspěvky

takze dnes mi prisiel konecne kabel, tak som sa pustil do kodovania  :kol-31:

 

1.ako prve som vypol pipanie kufra - funguje

 

2. zatvaranie kufra tlacitkom pri riadiacej pake a tiez klucom - funguje

 

3. vypnutie toho otravneho pipnutia ked sa pripojil telefon cez BT - funguje

 

4. coming/leaving home svetla prehodene z xenonov na hmlovky - funguje

 

5. vypnutie pipania nezapnutych pasov - nepipa a ani nesvieti kontrolka - funguje

 

6. easy entry - toto sa mi podarilo nakoniec nakodovat, ale neviem ci je to spravne, lebo ja som si to predstavoval tak, ze pri vypnuti motora sa mi sedadlo odsunie celkom dozadu, ale ono sa posunie iba trochu a po zastrceni kluca sa posunie spat do mnou ulozenej pozicie (mozno to tak ma byt, fakt neviem, ak by mi to mohol niekto potvrdit, alebo vyvratit budem rad) - asi funguje

edit: tak nakoniec som to vypol, lebo to nefungovalo ako malo a este mi to dodrbalo aj sklapanie spatneho zrkadla pri zaradeni spiatocky.

 

7. zmena intervalu ostreku xenonov zo 4 na 8 - funguje

 

8. zmena intervalu komfortneho blikania smerovky z 3 na 5 (po restarte do tovarneho nastavenia cez MFD) - funguje

 

9. vymenil som ziarovky osvetlenia SPZ za led (vraj CAN BUS error free) ale stale mi vyhadzuje chybu osvetlenia, tak som skusil zrusit diagnostiku tych ziaroviek - nefunguje (ak by niekto vedel pomoct, bol by som vdacny)

 

10. zobrazenie rychlosti ulozenej v tempomate - skusal som par krat ale nikde sa mi ta rychlost nezobrazuje - nefunguje

 

11.nudzove brzdenie - mal som nastavene vraj cez brzdove svetla, tak som pridal aj blikanie smerovkami - netestovane

 

12. XDS - aktivovane, neviem ako otestujem

 

13. asistent rozjazdu do kopca - dal som to na late a citelne to predlzilo podrzanie auta na kopci a pusti to az pri vyssich otackach - funguje

 

14. skusil som aj zmenu temy pre columba - po restarte nevidim ziadnu zmenu - nefunguje

 

Mal som este par veci co som chcel skusit, ale ked som isiel cez 09-Central Elecronics - 16-security access a tam ma ist vraj kod 31347, tak mi vyhadzovalo stle bud Error 35 - zly kod, alebo Error 37 - required time delay not expired.

neviete cim to moze byt?

edit: tak v navodoch bol ten kod pre novsie modely, pre superb 2 je vraj 42013 (vdaka Ferda25)

 

p.s.: ak by niekto chcel, mozno by som sa podujal mu ponastavovat niektore veci, ktore som uz nastavoval u seba v Kosiciach  :kol-47:

 

este jedna otazka - da sa niekde zistit pin na radio Columbus? som druhy majitel a nemam sajnu, aky tam moze byt pin kod ak by som ho niekedy nahodou potreboval. - tak po telefonate do skodovky som zistil, ze pokial je radio z vyroby v aute, tak ziadny PIN nepotrebujem, pretoze ten si nacita z RJ.

Editováno: , autor: matelkoxxl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak teraz som volal do skodovky a povedali mi to iste, ze pokial je to radio z vyroby v aute, tak ziadny pin kod nepotrebujem, pretoze ono si to vytiahne z RJ.

 

a vypnutie pipnutia pri pripojeni cez BT - 

Telephone - 77

Adaptation - 10

Bluetooth acknowledgement signal - nastavit na OFF

 

na prvy krat mi to nechcelo nastavit, ale po par minutach som sa k tomu vratil a uz to islo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hej ale funguje mi to nejako divne. pokial som sedel v aute, nastartoval a hned nato vypol motor, vytiahol som kluc zo zapalovania a otvoril dvere, tak sa mi sedadlo posunulo trocha dozadu. ked som nevystupil, ale hned nato som zavrel dvere a dal kluc do zapalovania a pootocil nim, tak sa sedadlo posunulo do mojej prednastavenej pozicie, ktoru mam v pamäti 1.

ale akonahle som z auta aj vystupil, zamkol a nasledne nato ho odomkol, tak uz sedadlo bolo v mojej nastavenej pozicii, pretoze to mam tak sparovane s klucom. takze ziadne "easy entry" sa nekonalo  :kol-32:

akurat som potom zistil, ze mi to zblblo prave spatne zrkadlo, ktore po zaradeni spiatocky sice zislo dole, ale potom ked som sa pohol, tak uz nevyslo hore, cize som ho musel vratit spat manualne, alebo pomocou pamäte sedadla...

 

edit: este mi napadlo, ci by sa nedalo nejako nakodovat, aby sa spatne zrkadla sklapali automaticky po zamknuti auta a nebolo potrebne dlhsie drzat to tlacitko na kluci?

Editováno: , autor: matelkoxxl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to matelkoxxl

díky za info ohledně toho vypnutí pípnutí při spárování z BT,o víkemdu odzkouším

a jiank jak se ptáš jestli se dá nějak nastavit to automatické sklápění,tzak to tu už popisival klubák ferda25 co o tom dost ví a podle referencí co o něm tady čtu tak je hodně dobrej,tak ten popisoval,že dokáže nastavit čas držení tlačítka za jak dlouho se pak zrcátka samy sklopí,tak že si myslím,že kdyby jsi se na něj obrátil,tak že by ti dokázal nastavit nějaký hodně krátký čas,a tím pádem by to možná fungovalo tak jak chceš,že by jsi jen zmáčkl tlačítko na zamčení a tím pádem by se ti i sklopili zrcátka.

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s Igorem se můžeš domluvit jestlii máš čas, tuším je z BA.

hxigor@gmail.com

 

 

@vwsharan, sice se zkrátí čas ale furt to musíš držet déle, řeší se to mudulem, který namontuješ do auta... pak to funguje, jako u nové O3 apod.

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ferda je borec, o tom žádná, ta naše 3.6ka je od něho už "poladěná".

Jen u kombi by se mi líbilo zavírání tlačítkem od páky/na DO - páté elektrické vrata, popř. ztlumení pípání nezapnutých pásů, nic víc mě zatím netrápí.

 

Kamarád u nás v servisu klasický VCDS nemá. Sice má Supervag a Bosch diagnostiku, ale když jsem mu říkal o pátých vratech, tak nevěděl kde přizpůsobit.

Editováno: , autor: prassat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...