Přejít na obsah

1,2 HTP (BME) - piskot pri pridani plynu


cretino

Doporučené příspěvky

Ahojte,

mam taky mensi problem..Ked pridam jemne plyn, asi na 1 sekundu sa ozve piskotavy zvuk, od otacok cca 2000 to prestava.. Ked sa na volnobehu pohravam s plynom jemnym stlacanim, pri kazdom stlaceni zapocujem jemny piskot.

Auto ma najazdene 169 tisic kilometrov, remen som menil asi 1000km dozadu, v napinacej kladke som premazal lozisko vovnutri (mazivom AK2), premazal som aj lozisko vodiacej kladky. Este pre info, mam aj klimu (dlhsi remen).

vedel by mi prosim niekto pomoct? stalo sa to uz niekomu? Tak trosku sa obavam, ci sa nezacina ozyvat alternator alebo olejove cerpadlo..

Dakujem vopred za kazdu radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten airbox som tiez pozeral, je v poriadku..

Vcera som vyskusal nastartovat bez remena, piskot prestal.. skontroloval som napinaciu kladku, lozisko bolo premazane, na pootocenie rukou ale spravilo asi iba 3 otacky.. ostatne kladky aj remenice robia viac a zdaju sa mi, ze idu lahsie..

po poskladani, dotiahnuti kladky a nahodeni remena piskot prestal, nepiska ani po rannych prejdenych 60km.. Ako som si tak spomenul spätne, VZDY (asi 3 pripady dozadu) mi to prestalo piskat po zhodeni a nahodeni remena a po manipulacii s napinacou kladkou.. Zial, nevedel som to popocuvat uz potom, nakolko to nepiskalo :)

Moj skromny tip je teda napinacia kladka.. Inak, ma ta kladka nejaky predpisany interval vymeny? Lebo ako jedna z mala tam je plastova s vnutornym ocelovym loziskom a predpokladam, ze za tych 170 tis km mohla dostat zabrat..

Co si o tom myslite?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nie som si isty a co je problem, neide to ani popocuvat poriadne..

dalsi problem, ktory som spominal vyssie je, ze ked by som aj zohnal na vyskusanie inu, rozoberiem to, zase zlozim a vtedy to prestane.. urcite to prestane aj s novou, lebo mi to po zlozeni naspat prestalo aj s povodnou.. :)

existuje nieco/niekto, s cim/kto by to dokazal identifikovat? u jedneho servisaka som uz bol, ten mi poradil aby som rozobral napinaciu a vodiacu kladku, premazal ich a ze to prestane.. spravil som tak, po poskladani to aj prestalo, ale na druhy den po prejdeni zhruba 100 kilometrov to zacalo znova..

pripadne este taka vec, on mi radi aby som to premazal vazelinou AK2.. existuje na to aj nejake ine, teplu viac odolne mazivo? lebo teraz, ked som to mal vcera dole som sa pozrel aj na tie loziska a ta vazelina tam bola myslim si viac tecuca, ako by bolo vhodne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teraz možno napíšem blbosť,ale niečo sa mi marí,že tá napínacia kladka v novom vyhotovení vyzerá inak ako boli pôvodne montované...ak by sa ti dalo zabehnúť do škodovky,tak nech ti ju podla tvojho VIN-ka ukážu (ak ju však budú mať na sklade)...

ale fakt toto ber s rezervou,len skúšam...a čo tá vodná pumpa,skúšal si s ňou zatočiť,je tiež OK??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skusal som tocit so vsetkymi kladkami/remenicami, jedine tato napinacia robila po zakruteni menej otacok ako ostatne, pri zakyvani dolava-doprava bolo citit velmi jemnu volu..

velmi zvlastne ale je, ze som vcera spravil poobede asi 200km a po prvych 120km sa nic neozyvalo, jemny piskot zacal asi az po 180km..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...