Přejít na obsah

Xenony - nefunguje nivelace


carloszbk

Doporučené příspěvky

Na Octavia 2 FL mi odešlo čidlo nivelace na přední nápravě a světla se "zaparkovaly" do spodní pozice.

Po výměně čidla funguje nivelace jen pravého světla. Po nastartování se provede oběma světly pohyb od sebe k sobě, ale nahoru dolu jede jen pravé světlo. Ve škodovce, kde dělali výměnu čidla, mi sdělili, že asi odešel motorek nivelace ve světle a že u nich jedině výměna celého světla.

Prosím je nějaká šance motorek ve světle znovu zprovoznit nebo ho vyměnit? díky za rady

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zahrál jsem si na saxánu, ale odpojení a připojení motorku nepomohlo :-(

Jen nevím jestli jsem odpojoval správný konektor. Zkoušel jsem odpojovat viz foto 1 a pak 2.

Lze to nějak dále řešit? např otestovat motorek přivedením napětí na některé piny?

Nebo motorek vymontovat a rozchodit?

Nebo koupit nové světlo?

díky za rady

 

Doplnění, výpis z VAG po mém odpojování/zapojování

02629 - Sensor for Swivel Module Position; Left 

            014 -- Defective - Intermittent
                    Time: 16:56:31
 
01535 - Control Circuit for Right Headlight Range Adjusting Motor (V49) 
            010 -- Open or Short to Plus - Intermittent

                    Time: 17:13:29

 

Takže motor je nejspíše ten kabel označený jako 2

Divné že píše Right , přitom na pravé světlo jsem nešahal, asi chyba v popisku ve vcds

post-43665-0-79544300-1418510128_thumb.j

Editováno: , autor: TomášB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 roky později...

Hledám nějaké téma ohledně xenonu na OII a nevím kam to napsat, tak zkusím otevřít tohle téma... Mohl by mi někdo poradit, kudy natahat kabely pro nivelace čidel xenonů? Vzhledem k tomu, že jsem měl na nápravách otvory pro montáž připravené, tak jsem nivelace nasadil, jsou na řidičově straně, jak k nim ale dostat kabely?

 

Mohl by mi někdo s xenony vyfotit jak to je tažené - viz foto v příloze?

IMG_20171026_170221.jpg

IMG_20171028_103119.jpg

IMG_20171028_103215.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
V 10. 12. 2014 na 21:01, TomášB napsal:

Na Octavia 2 FL mi odešlo čidlo nivelace na přední nápravě a světla se "zaparkovaly" do spodní pozice.

Po výměně čidla funguje nivelace jen pravého světla. Po nastartování se provede oběma světly pohyb od sebe k sobě, ale nahoru dolu jede jen pravé světlo. Ve škodovce, kde dělali výměnu čidla, mi sdělili, že asi odešel motorek nivelace ve světle a že u nich jedině výměna celého světla.

Prosím je nějaká šance motorek ve světle znovu zprovoznit nebo ho vyměnit? díky za rady

 

Čau. Mohu se zeptat jak jsi dopadl s tou to závadou? Mám asi stejný problém. Čidlo náklonu jsem vyměnil, odešlo. Teď se pro štěstí pohnou obě světla do stran ale nahoru a dolů jen levé......výsledek je toto viz. Foto. Před závadou čidla vše fungovalo.

C3A20D31-81CC-4AB8-A954-204A417D99D5.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
V ‎18‎.‎2‎.‎2018 na 21:07, TomášB napsal:

Problém jsem vyřešil výměnou světel, sehnal jsem starší.

Když tak mám to pravé funkční světlo někde v garáži.

Ahoj,

mam podobný problém na mé octavii 2 FL,

autonivelace se po nastartování provede pouze do stran a dolu, nahoru bohužel ne. Nejprve pouze na 1 světle, nyní už je tento problém na obouch světlech. 

Diagnostika žádnou chybu nehlásí.

TomášiB, máš ještě to funkční světlo.

Předem děkuji za jakoukoli radu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

zdravim, taktez mam problem se naklapenim svetel. tak mesic zpet mi prestala svitit vybojka, tak jsem koupil 2 a obe vymenil. ted vsak pri tme rano vidim, ze po nastartovani zustanou xenony ve stejne poloze. vybojky jsem menil pri odpojenych svetlech. Nevíte co by mohlo pomoci? Projel jsem to diagnostikou a vyplivla mi toto:

4 Faults Found:
01539 - Headlights Not Adjusted 
            005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation
00497 - Sensor for Vehicle Leveling; Rear 
            010 - Open or Short to Plus
01535 - Control Circuit for Right Headlight Range Adjusting Motor (V49) 
            010 - Open or Short to Plus
01534 - Control Circuit for Left Headlight Range Adjusting Motor (V48) 
            010 - Open or Short to Plus
Editováno: , autor: Amimous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak si odpovím sám.

01535 - Control Circuit for Right Headlight Range Adjusting Motor (V49) 
            010 - Open or Short to Plus
01534 - Control Circuit for Left Headlight Range Adjusting Motor (V48) 
            010 - Open or Short to Plus
 
tyto 2 chyby dělala nateklá voda ve svorkovnici světel, Nejspíš je to propojené a vyhodilo to chybu pro oba motorky, Vyměnil jsem svorkovnici, protože byla prasklá, vymazal chyby a přes diagnostiku provedl v jednotce č.55 test adaptace, tím zmizela i chyba 005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation.
 
Bohužel chyba:  00497 - Sensor for Vehicle Leveling; Rear   010 - Open or Short to Plus vymazat nešla, respektive po smazání se z pod auta ozvalo drobné chrčení, jakoby se to o neco pokoušelo a vyskočila chyba znovu, takže zítra sundám zadní kolo a omrknu, jestli to taky není nějak pochroumané. Výsledek tedy aktuálně je ten, že se po nastartování xenony seřídí do té defaultní hodnoty, ale nereaguje na zatížení zadní nápravy. To jen kdyby měl někdo podobný problém.
Editováno: , autor: Amimous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 roky později...
V 9. 5. 2011 na 10:15, juke.box napsal:

No vidíš,tak tam byl asi špatnej kontakt na pojistce :palec2:

Čau, prosimtě, nepamatuješ si, jaká to byla pojistka? Dík, M

 

Mám O2 FL s natáčecíma xenonama a do stran to funguje ale nahoru/dolu ne, ani v akčních členech. Jen tiše zavrní motorky a dál se nic neděje. Ta světla se v podstatě nedají rozebrat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...