Přejít na obsah

SERVISNÍ AKCE 24W6 (podložka pod nastavovač plnícího tlaku)


majbo

Doporučené příspěvky

Dnes som sa dozvedel krutu pravdu o novych softoch ktore dostane kazde TSI ak navstivi servis a napoja ho na diagnostiku. Prekecol sa mi jeden veduci servisu, ked sme sa o tom probleme rozpravali. Vraj boli navrhnute koli lepsiemu ohrevu studeneho motora a skorsiemu kureniu do interieru, ale za cenu o 0,5 l vyssia spotreba.

Vieš čo ma zaujíma? Odkiaľ to v servise vedia? V servise kam chodím ja, mi dokázali povedať že na moje auto je novšia verzia SW, ale nič viac k tomu. Vraj nemajú žiadne informácie o tom, že čo bolo v novej verzii zmenené, alebo upravené. Normálne preto SW neaktualizujú, len ak to je podľa VIN potrebné, alebo ak o to zákazník požiada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inak, ako podľa WIN to ani nejde...... Vždy keď sa pripojí diagnostika tak si to check-ne na serveri škodovky, následne je obsluha vyzvaná na update FW, čo je podľa pokynov aj povinná vykonať, toto všetko on-line, bez toho, aby sa nová alebo stará verzia niekde lokálne uložila. Jedine nepripojiť k diagnostike....... Stým rýchlejším zohriatím je to vedľajšie, mne od začiatku tvrdia, je je to hlavne pre zníženie emisií, čo sa dosiahne rýchlejším ohriatím motora, čo na tom, že po jazdou po meste (časté krátke jazdy) vyprodukujeme emisií viac, hlavne že ekoteroristi sú spokojný......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak to začne v zime pri studenom motore rýchlejšie kúriť, tak ja budem iba rád. Teraz mám nový SW, ale nahrávali mi ho na konci zimnej sezóny, tak nemám reálne poznatky o tom či sa niečo zlepšilo, len dúfam že sa nič nezhoršilo.
Čo sa týka jazdných vlastností, tak pri prechode z 2701 na 4050 nevidím žiaden rozdiel. Podľa servisu interval hlavných verzií je cca. 300 čísiel, takže ja som aktulaizoval cca. o 4 verzie hore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...