Přejít na obsah

SERVISNÍ AKCE 24W6 (podložka pod nastavovač plnícího tlaku)


majbo

Doporučené příspěvky

jak můžeš srovnávat ŠA a značkový servis .. ty s nima nemaj nic společného,ale závady řašit přez servis než otravovat ve ŠA .. já jezdim do čáslavi a nema problema,vše mi řeknou,vysvětlí a optají se na další postup zda s tim souhlasim... zkus změnit servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemají nic společného? :D Tak snad značkový prodejce prodává vozy Škoda, ne? :D Nebo mi snad chceš říct, že si prodejce objedná 10 karoserii Fabií a pak si do nich sám musí dát svoje motory nebo co? :D Samozřejmě tě toho mají dost společné. ŠA je dodavatel - značkový servis je prodejce, takže spíš bych řekl, že za to může ŠA, než servis, že ti prodali skur*ený auto :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to sice ano, ale ten servis je soukromý podnikatel, a mmohé reklamace záleží na ochotě právě toho servisu, protože je třeba ke Škodovce ani nepropustí

někde se to tu řešilo, že servis dělal problémy s vyřízením reklamace, kdežto Škodovka samotná takovou reklamaci v pohodě uznávala a řešila (protože prý servis od Škodovky dostává nějakou určitou částku za tu opravu a nemůže si účtovat víc, kdežto když tam bude někoho opravovat "nasoukromo", tak mu to dá samozřejmě osolit víc a má z toho víc)

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, pokud je vada na výrobku, tak se to reklamuje u ŠA, pokud to posral ten servis, tak se to reklamuje u servisu :) to je jednoduché :) a každý servis si může říkat jinou částku a uznat ti něco jiného, páč to jsou právě soukromníci .. ale ze servis s ŠA nemá nic společného není pravda, bez ŠA by nebyli ti prodejci :) kdo chce mít dobré jméno a hodně zákazníku, bude k ním vstřícný a budou se k němu rádi vracet .. ten co chce vydělat, tak tě pošle dycky do prdele a nebo tě to nechá zaplatit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z vlastnej skusenosti... kazdy znackovy servis si chrani len svoju prdel a na zakaznika kasle...

Ked som prisiel s konkretnou vecou (vrzgajuci tlmic) tak mi bolo povedane ze to musia najskor otestovat na tlmicovej skuske a ked bude tlmic ucinny tak sa menit nemoze - nikoho tam trapilo, ze auto nema ani rok a vsetko v nom vrzga ako keby malo 200 000 km... pokial nemaju jednoznacne preukazanu zavadu (asi treba pockat az sa vsetko rozpadne) tak nemozu nic robit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zkoušenost takovou .. jednou jsem dal auto do neorigo servisu (už to víckrát neudělám!) a dostal jsem auto sice s vyměněním olejem a filtrama, ale jinak naprosto dokurvené .. pak se mi rozsvítila kontrolka motoru .. tak my v nejbližším servisu vyměnili váhu vzduchu (najeto asi 80 tisíc km), což bylo zbytečné, stejně se to neopravilo .. měl jsem vibrace do plynového pedálu v nízkých otáčkách .. tak jsem to dal do svého servisu, kde jsem auto kupoval .. přijímací technik mi na to řekl "nevím, co to je, ale každopádně je to špatně, koukneme na to a zavoláme vám, ale předběžně se pro auto v 5 večer stavte" .. když jsem byl na cestě do servisu, tak mi volal, že to testovali a jediný, kdy to přestalo, tak bylo, když odpojili turbo .. to mělo auto najeto asi 85 tisíc km. Tak prej do druhého dne nové turbo za 20 tisíc kč a nebo 14 dní na repasy turba .. tak říkám že repase .. no za 2 dny mi volají, že auto je hotové a můžu si ho vyzvednout, cena bude do 600 kč :) tak jsem byl nadšen, běžím si pro auto a ptám se, co to bylo. "Jak jsme vyndavali to turbo, tak jsme odpojili hadici pro přísun vzduchu a ta se celá přetočila, tak jsme jí tam dali novou, zapojili vaše turbo, nastartovali a problém by vyřešen, takže překroucená hadice, přes kterou šel špatně vzduch do turba tím to dělalo ty vibrace" .. takže mě to ve finále stálo 4500 kč nová váha vzduchu + 600 kč za novou hadici do turba :) ale mohli si říct 16000 kč za repas turba, ale neudělali to :) tomu říkám super servis a od té doby nejezdím nikam jinám a jsem naprosto spokojený, auto má najeto 108 tisíc km a bez jediné závady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vstahuje a nevstahuje.když to bude výrobní vada,tak ano,ale když ho odděláš já nevim jak .prostě svojí hloupostí,tak ne.Je to hodně individuální a záleží na domluvě se servisem.Mě teď měnily zap.kabely překousaný od kuny.měl jsem platit,ale nakonec to bylo zadarmo.

koukám,že se tu najdou lidi,co normálně myslí a nestěžujou si na to že ŠA něco dělá proto,aby zákazník byl spokojený.

Editováno: , autor: azriel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že co se týče záruky na všechny díly na autě, tak je to individuální .. servis to musí posoudit a podle toho se dá zjistit, zda je to výrobní vada nebo chyba majitele :) když odejde turbo ve 20 tisíc km, tak je to asi vada z výroby, těžko se dá někde uvařit turbo za 20 tkm :D ve 100 tkm už je to spíš problém majitele no :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to azriel,

ahoj,ale ja preci do predu nevedel,ze stim motorem budou problemi,me se libil takovej jakej me ukazali kdyz jsem se v tom poprve svezl,treba bych si ten linejsi ted nekoupil,protoze jak vsude psali a reklamovali to mel byt turbo dynamicky motor,coz si myslim uz ted moc nemam,ale ono to jako jede ale predtim to byla opravdova bomba,vedel jsem,ze to je novy motor a ze nove veci nemusi byt proverene casem,coz u motoru je docela zasadni,ale rikal jsem si ze to je i od nemcu,tak to asi maji i proverene,ale jak se ukazalo tak asi nemeli a ja se proto musel smirit s necim co bych spravne nemusel,to jsem si do toho mohl nechat dat 1.4 16V,ale ja chtel ten turbo motor,ale na druhou stranu jsme stim vsechny,i kdyz nepravem museli pocitat,ze to je novinka a ta se muze pokazit,ale ocekavani a nadseni bylo vetsi,tak jsem do toho sel,ale co ted,to tady asi nikdo nevi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, problém je v tom, že těch 160 nm by mělo být na všech rychlostech stejných a ne jen na pětce :) ale docela by mne zajímalo, jestli někdo má měření před úkonem a po, jak moc se to změnilo :)

Ale pořád se nemůžu zbavit té myšlenky, že někdo od 1,2 TSI může čekat zázraky .. joo, díky turbu to jede lépe, než 1,2 HTP, ale nemůžete čekat, že to bude jezdit nějak super rychle a budete rychlejší než ostatní motory :)

Jednoduše řečeno, kdo měl předtím 1,2 HTP, tak bude nadšený z motoru i po úpravě, pojede to prostě mnohem lépe. Kdo si hold koupil motor, který mu zpomalili, tak je naštvaný .. ale podle toho, co tady píšete, tak to jako bych se já divil, kdybych si do 1,4 TDI nechal nachipovat 130 koní a divil bych se, že mi ten motor za 20 tisíc km úplně umře. Ale já bych se nedivil, páč vím, že maximum z toho motoru jde udělat nějakých 105 koní, což je maximum motoru na to, aby nešel motor do kytek dřív, než je zdrávo.

Takže pokud váš motor po úpravě má pořád 77 kW (63 kW) a nm jsou stejné, tak v podstatě udělali jen to, že auto nemá takovou akceleraci, ale maximální rychlost je stejná. Za jak dlouho uděláte 100 kmh teď? A půl sekundy pomaleji než předním? Nebo to je rozdíl třeba 2 sekund?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak můžeš srovnávat ŠA a značkový servis .. ty s nima nemaj nic společného,ale závady řašit přez servis než otravovat ve ŠA .. já jezdim do čáslavi a nema problema,vše mi řeknou,vysvětlí a optají se na další postup zda s tim souhlasim... zkus změnit servis.

No kdyby to bylo tak jednoduché. Já mám vyzkoušené tři pražské a ani jeden není to pravé ořechové. A co vím o dalších,tak je to podobné. Prostě je problém najít nějaký solidní servis. V Čáslavi u škodováckého dealera jsem kupoval Octu,takže tam mám zkušenost jen malou,ale také nic moc - vydolovat z nich nějaké kloudné informace o TSI byl dost problém,prostě oni nic nevědí,přesně tak jako v těch třech výše zmíněných servisech. Bohužel je to spíš pravidlo,než výjimka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mi předali vyjádření od Škodovky na reklamaci ztráty výkonu a vyšší spotřeby po provedené servisní akci. - Vozidlo je bez závad. Nutno najet několik set km pro znovunačtení nových adaptačních hodnot . (blbost... - to mám najeto a je to pořád stejné) Zajímavější byl ovšem rozhovor při předávání. Blbost o adaptaci jsem vyvrátil když jsem se zeptal jestli nové auto má nějaké adaptační hodnoty , protože jelo svižněji i když je ještě nemělo. Pak připustil , že došlo ke kultivaci motoru. Na otázku proč , když jsem se o nic neprosil se akorát přihlouple usmíval vymlouval se na Škodovku , že oni nic neví... :-) . Připustil že došlo ke změně charakteristiky motoru a "turbokopanec tam už není a nebude" . Zároveň přidal že max. výkon a krouťák dle TP tam je. Tím chtěl říct , že na ně se ztrátou výkonu nemůžem a vše je OK. Ten graf výkonu , který jsem už dnes nenašel na jejich stránkách a už dnes asi neplatí byla zřejmě jen omalovánka pro děti. :-) Najedu si pár km a zkusím jim to tam dát znovu. Zkrátka otevřený a férový přístup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oldaa: jak řekl technik v servisu, jinak už ten motor fungovat nebude, tak čeho docílíš tím, že to tam po pár najetých km zase dáš? Stejně ti řeknou, že motor je v pořádku a zas tě pošlou domu :D

Pawouk: tak taky si nebudou nechat kakat na hlavu a když je to nějaký větší problém, tak ho neopraví na vlastní náklady :) já tam zatím jezdím jen s pravidelným servisem (výměna oleje apod.) a dycky spokojenost :) jen třeba takový STK je tam docela dost drahá :D to už znova absolvovat nebudu :D

Jinak auto mám od nich, dělal tam můj bratránek, mají to napsané v každé objednávce, že auto bylo koupeno u nich, dávají mi myčku zdarma, dycky nějaká slevička, která zahřeje na srdíčku a auto odjíždí jako nové :) a už se těším, až zas dostanu záruku mobility :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oldaa: jak řekl technik v servisu, jinak už ten motor fungovat nebude, tak čeho docílíš tím, že to tam po pár najetých km zase dáš? Stejně ti řeknou, že motor je v pořádku a zas tě pošlou domu :D

Pawouk: tak taky si nebudou nechat kakat na hlavu a když je to nějaký větší problém, tak ho neopraví na vlastní náklady :) já tam zatím jezdím jen s pravidelným servisem (výměna oleje apod.) a dycky spokojenost :) jen třeba takový STK je tam docela dost drahá :D to už znova absolvovat nebudu :D

Jinak auto mám od nich, dělal tam můj bratránek, mají to napsané v každé objednávce, že auto bylo koupeno u nich, dávají mi myčku zdarma, dycky nějaká slevička, která zahřeje na srdíčku a auto odjíždí jako nové :) a už se těším, až zas dostanu záruku mobility :)

mc2uba - Je to tak jak říkáš. Vidím to bohužel podobně , jen se nerad vzdávám po první prohře. Je třeba se poučit a pokračovat. Příště nebudu reklamovat výkon , ale změnu charakteristiky motoru o kterou jsem nežádal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem to tady jednou psal , že škodovka se vymlouvá na nutnost najetí 300 - 500 km. A určitě spoléhaj na to , že si člověk zvykne. Mě hlavně vadí , že vzrostla také spotřeba minimálně o 0,5litru.Takže když budu počítat 15 kč za pul litru a to jsem hodně pod cenou , tak při najetí 100 000km je to hned 15 000 kč a to je to co sere mě.Jistota , že nový řetěz co mě dali bude ok je nulová ( ten co by měl být snad už 100 % ok ze začal dávat až leden 2012) a co udělá nový soft nikdo neví. Hlavně souhlasím , že přístup je katastrofální.Všichni jen mlží a nebo jsou to totální paka co neví co se děje.Když jsem se ptal po nahrátí a upravě softu nepujde dolu výkon technik se usmál a řekl ne naopak bude to lepší. Tak pak ať se nikdo nediví , že jsem nasranej a dožaduju se pouze svého práva.Taky mě baví uživatel Azriel kdo tě platí za tu propagaci.

Editováno: , autor: Rumík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, ale mně se strašně líbí, jak někdo kritizuje motor, který nemá a pomalu s ním ani nejel. Motor 1.4TDI je opravdu zázrak techniky, nekultivovaný chod v nízkých otáčkách, aby auto jelo musí se vytáčet a hlučný je jak pra.. Jediné malé plus je spotřeba. Ale oni ví, proč ho přestali vyrábět. Náš motor teda asi dopadne podobně. :kol-49:

Zde jsem našel křivky výkonu a točivého momentu

http://forum.skodahome.cz/topic/7712-krivky-vykonu-a-toc-momentu/

Nejlepší je tam předposlední příspěvek od Akubuse ze Světa motoru (koukněte), ale to už je bohužel minulost. Proto to není to pravé ořechové, oni stáhli výkon na papírové hodnoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší je tam předposlední příspěvek od Akubuse ze Světa motoru (koukněte), ale to už je bohužel minulost. Proto to není to pravé ořechové, oni stáhli výkon na papírové hodnoty.

On to není jediný případ,kdy SM naměřil vyšší než výrobcem uváděný výkon. Zde http://forum.skodaho...ost__p__1495750 např. TSI 77 kW sice v Ibize,ale to je stejný motor =

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mc2uba:kde bereš tu jistotu , že kdyby jsem neměl udělanou svolávací akci , že se bude ničit motor?Máš snad nějakou statistiku jak dlouho vydrží motor bez akce a s akcí?Kdo to stále nechápe je to jen akce pro případ snížit riziko po dobu záruky a ušetřit na místo výměny turba.Po záruce si to stejně každý pěkně zaplatí ze svého , pardon práci vám udělají zdarma toť vše..Ještě jsou možnosti vyměnit turbo kde není nutno dávat podložku a přehrávat soft ( stejně jako nově vyrobené auto v současnosti) , ale to stojí výrobce víc peněz ,každopádně to není už můj problem.A tak čekam na vyřízení mé reklamace je to stále ještě v řešení.Reklamoval jsem mimo jiné i to , že se mě nezobrazuje rychlost tempomatu na maxidotu( dle výrobce jsem první co to oficiálně reklamuje , ostatním stačila ukolebavka to už nepodporuje soft ,to mě nezajímá já si zaplatil za zobrazení rychlosti ).A pokud to oni nevyřeší tak si tam necham dát zpět starý soft a podložku ven ( neměl jsem žádný problém , rozvodový řetěz jsem si nechal vyměnit jen na základě tohoto fora jinak nic extra nebylo slyšet , takže mam pocit , že je člověk potom jako hypochondr a hledá jestli ten popisovaný problém zde na foru nemá taky).Nejsem připosranej z toho , že se motor posere , když se to stane tak pujde z domu tak jako tak. Nejezdim jak idiot abych se měl bát o motor.Záruka mě končí příští měsíc a pokud bych nešel reklamovat unik oleje (přetěsnění vany a smrad benzínu v oleji)tak tam je pořád starý soft a prohlídku po dvou letech budu absolvovat jinde než autorizovaný servis takže bych ani nevěděl , že se to týká i mě a žil bych v naprosté pohodě a v klidu.Je pravda , že by se motor možná pokazil , ale kdo to ví ,že to je tak dobře.Dělal jsem to tak vždy a nikdy nebyl problém.Takže bych ani nevěděl jak potom auto jezdí po té jejich akci.Povinost jezdit do autorizovaného servisu nikde není a záruka mobility je dost usměvná věc.Nikdy jsem neměl potřebu volat škoda servis v případě problému.Každopádně toto je muj poslední příspěvek na toto téma ostatní budu řešit sám a o výsledek se už nepodělím evidentně není zájem.Zdá se , že jsou tady hlavně příznivci akce podložka a pokud se člověk chce bránit tak je to asi špatně a je hned jinej ano je jinej a hlavně není blbej.Takže mnoho zdaru s podložkou.Risk je zisk a nebo prohra, to je zase moje moto , občas to vyjde občas ne , takovej už je život.Jinak tohle je moje pátá nově zakoupená škodovka od dob co řídím auto.Pokud tě to zajímá tak je to 24 let a mam cca 600 000km najeto.

Editováno: , autor: Rumík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mc2uba nevím jak by ses tvářil kdyby ti z 1.4 tdi udělali SDI a zvedli spotřebu o pul litru . Nemám radost že úpravou softu zvedli spotřebu pokud bych věděl že ho takhle oškubou tak ho nekupuji takže sem byl vlastně oklamaný

Editováno: , autor: zbek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...