Přejít na obsah

Výměna antény u Octavie II liftback


samurai

Doporučené příspěvky

Situace již byla neúnosná, rádio neposlouchatelné, chrčelo většinu času, co bylo zapnuto na FM. Poslední hřebík do rakve byla cesta ze Slovenska, tedy asi 600 km a za celou dobu žádný signál. Od té doby se na mě občas snažilo udělat dojem, že něco vyvodilo za zvuk, ale když jsem se do něčeho zaposlouchal, tak následoval šum, pak se překvapivě zlepšil příjem na reklamy a pak zas šum.

V autě je Stream "prostřední verze" - tedy těsně před příchodem verze s MP3, která má ještě lepší tuner a tedy i příjem. Rádio stojí pár korun, měnit ho budu také, ale začal jsem nejlevnější možností a tou byla anténa. V autě byla FM/GSM verze sklopné antény, jelikož HF je již pryč, tak GSM část nepotřebuji, volil jsem tedy anténu jen s FM. První kroky vedly do prodejny Škoda, to je celkem logické. Nejdříve dotaz na samotný prut - nejde. Takže celou - musí být s GSM. "Na vlastní nebezpečí" by mi možná i prodali bez GSM, ale pořád za cenu 1400 Kč a to nevím, jestli bylo s daní. Tak nic, zkusil jsem internet a mé oblíbené obchody - nejlevnější za 800 Kč kus, ale není skladem a netuším kdy bude. Cena akceptovatelná, doba dodání ne. Tak jsem zkusil nějaký HIFI shop u práce - anténa sehnaná neoriginální se zesilovačem za 250 Kč. S odnímatelným prutem, správným konektorem - prostě vše co je třeba. Ale samozřejmě postup platí pro jakoukoli.

K samotné montáži - tak nějak jsem tušil do čeho jdu, pojďte do toho stejně a dopadne to dobře. :) Potřebujeme jen křížový šroubovák, šroubovák T20 a něco na povolení antény (v mém případě kleště, jelikož jsem neměl vhodnější nástroj, ale není to moc pohodlné a bolí to :) ). Takže otevřeme kufr, sundáme plato pro lepší přístup a odstraníme těsnění, stačí jen vršek. Vidíme do útrob čalounění střechy - a kolíky plastu, který se musí vycvaknout, nic se neláme, kolíky jsou kovové. Plast je dole, přichází čas zadních sloupků - pod nápisem AIRBAG je jeden šroubek (stačí nápis šroubováčkem odendat), na vrchu plastu je šroubek a můžeme tahat. Zase se nic nezlomí, jen mohou kolíčky zůstat v plechu - dle fotek je vidět, jak jsem to vyřešil, mám na to chytrý nástroj, kterým jsem je podebral, vytáhl a vrátil zpátky do plastu kam patří. Pak ještě sundat zadní madla, to je otázka dvou křížových šroubů.

Vlezeme si do kufru (ano, je to opravdu pak nejlepší přístup) a strčíme ruce pod tapec střechy, vložíme nástroj co jsme si připravili na povolení antény (v mém případě kleště, viz nahoře) a povolíme. Pak došroubujeme rukou, anténu sundáme. Postup v opačném pořadí opakujeme a máme hotovo. :) Jen boční plasty na sloupcích jdou zpátky trochu těžko, ale dá se jim domluvit.

Dovolil jsem si ještě pár fotek z montáže, možná bude lepší se podívat na fotky a nečíst celý tenhle román. No, pozdě. :D

PS: Příjem je nesrovnatelně lepší, bál jsem se té antény, aby nakonec nebyla ještě horší, ale funguje výborně. Za tu cenu... :D

post-868-0-88077600-1337367215_thumb.jpg

post-868-0-95086400-1337367220_thumb.jpg

post-868-0-45125700-1337367227_thumb.jpg

post-868-0-42702500-1337367231_thumb.jpg

post-868-0-84608700-1337367235_thumb.jpg

post-868-0-81925200-1337367239_thumb.jpg

post-868-0-53130400-1337367243_thumb.jpg

post-868-0-90258000-1337367246_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Luďa uzamkl následující téma
  • Luďa odemkl následující téma
  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...