Přejít na obsah

Nové logo na Superbu


ferda25

Doporučené příspěvky

fobik: To matné se mi nikdy moc nelíbilo, a proto jsem znaky neměnil (i když mám zadní zašlý). Ale tyhle se líbí i ženě, takže dnes si je v Škoda Díly vyzvedávám a s trochou štěstí budou dnes večer na autě! :-) Moc díky za tip!

Editováno: , autor: wizaard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rado se stalo, pak dej foty jak to vypada...Ja je budu objednávat taky dneska , ale montaz , az budu mit auto :D :D :D ten matny se hodi proste na matnou barvu auto, ale na na metalizy, které jsou leskle. Prijde mi to jak zasly leskly znak prave ten mat :D

Editováno: , autor: fobik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fobik: Sundávání předek: oddělal jsem chromovanou ozdobnou lištu (kryt) s logem (torx vrut a 4x kolíčky 5J0853139, jeden jsem nalomil, koupím pro jistotu nové), odvrtal (rukou vrtákem) zatavené kolíky na rubu loga, oblepil lakýrnickou páskou proti poškrábání a vypáčil šroubovákem. Očistil zbytky pásky/lepidla po znaku, ulámal trny na novém logu a od oka nalepil. Netřeba nic víc, to rádoby zatavení tam velký smysl nemá (když jsem to byl schopen "odvrtat" pouze vrtákem v ruce pár otočeními...), možná při bouračce. Pak namontoval lištu zpět na auto.

Zadek: oblepil jsem páskou, páčil pomalu a opatrně plástovými klíny, až se logo uvolnilo. Pak očištění, odstranění zbytků lepidla a opět nalepení loga nového (s ulámanými trny).

Editováno: , autor: wizaard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

:huh:no já myslel  nakou tu 3d samolepku,někdo to tu lepil ,ale už nevim kdo,ale  nevim jak to vypada v realu . toto co si postnul je podle mne zbytečné kupovat . Měl sem 3 c passata , tam sem měnil plaketku tak že sem ji sehnal z vystřeleneho bagu  , no bag sem rozebral  starou odřenou sundal a dal  tu z vrakače  a zalepil  a bag zase složil dohromady .

Editováno: , autor: supr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@supr Nálepka asi ano, sice to nikdy nebude vypadat tak dobře a je třeba si dát pozor a koupit prohnutou, aby se neodlepovala (Aliexpress jich je plný, takže by to neměl být problém). Varianta s výměnou znaku, jakou zmiňuješ, nejde - nové logo má jiné úchytky (jiný počet a na jiných místech).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stano2255

Vypadá to na té třeti  fotce  odspodu, že se ti lišta při demontáži zlomila.

No já sem dopadl stejně. :o Můžete poradit já postupovat při demontáži ?já odšrouboval středovej torx a pak sem za to vzal  ,trochu zabral ze strany a bylo vymalováno .Až ted  mne napadÁ že sem měl jako páčit nahoru po cele délce lišty při přivřené kapotě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@supr To je spíš nějaký škrábanec z provozu. Kdyby ji važně zlomil (což, uznávám, úplně až tak extrémně těžké není, ale ani tak si neumím představit, jak by se to stalo), ten plech už by takhle nevyrovnal - to by vypadala mnohem hůř.

Editováno: , autor: wizaard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Stafin a ostatní: Upozorňuji jen na jednu věc - nové logo do airbagu má jiné uchycení (jiný počet nožiček na jiných místech), nelze dát do starého krytu airbagu - nelze jej "jen tak" vyměnit za původní staré logo! Je třeba buď kryt airbagu (nové díry?) či logo (ulámat nožičky?) upravit nebo použít jinou metodu uchycení (např. jen nalepení). Z mého pohledu se však jedná o nebezpečnou úpravu a já osobně (opakuji, já osobně) bych do toho v žádném případě nešel - možná jsem paranoidní, ale uvolněné plastové logo při vystřelení airbagu vám může celkem nešťastně pocuchat obličej. Ale třeba ho připevníte správně a neuletí, to je samozřejmě také možné.

 

Staré logo (kovové):

35501-DSCN5731.jpg

 

Nové logo (plastové - zatavené):

HTB12ImhLVXXXXc8XpXXq6xXFXXXQ.jpg?size=1

Editováno: , autor: wizaard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky tomu, že se začne po vystřelení rozbalovat airbag od středu do krajů, tak je velice nepravděpodobné, že by mě něco z volantu vůbec mohlo trefit do obličeje. Navíc si myslím, že je to vždy vymyšlené tak, aby ten airbag pronikal primárně někudy, kde to logo "nenabere"... Takže tohle bude s největší pravděpodobností skutečně jen paranoia :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 10. 2016 at 20:17, supr napsal:

Stano2255

Vypadá to na té třeti  fotce  odspodu, že se ti lišta při demontáži zlomila.

No já sem dopadl stejně. :o Můžete poradit já postupovat při demontáži ?já odšrouboval středovej torx a pak sem za to vzal  ,trochu zabral ze strany a bylo vymalováno .Až ted  mne napadÁ že sem měl jako páčit nahoru po cele délce lišty při přivřené kapotě.

 

Keď dávaš dole tú chrómovú lištu, ju držia také plastové držiaky, a tie jemne s kombinačkami zmačkni aby si ich zúžil a potom ti ju pustia.. nie je zlomená len keď som ju mal už vymontovanú tak som ju nedopatrením trošku ohol ide o to že to je len plast potiahnutý chrómovou fóliou a vznikla tak ako keby taká bublina , nebola to chyba ani demontáže ani montáže len som si nedal pozor..

 

 

EDIT: našiel som video ohľadom demontáže tej chormovej lišty pretoč si to na 3:14 min je to síce fábia ale sup má to isté.

 

Editováno: , autor: Stano2255
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Tak si odpovím sám.

Přesně pasují ty 2 typy, které jsem zmínil, já volil ten lesklý.

Loga jdou nejlépe odstranit zatlačením "kreditní" karty pod znak a tak to udělat z více stran. Práce na pár vteřin na obou stranách. Jen se opravdu špatně odstraňuje ta oboustranná páska.

Na nových znacích se kleštěmi vytáhnout ty "centrovací čudle" a znak se nalepí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...