Přejít na obsah

Samostavy na doraz fabie


Mazlik83

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Dobrý deň mam taký  problém menil som zadne  brzdové obloženie na octavia 1 tj. bubny, obloženie, valčeky, lanka od ručnej brzdy.  No a môj problém je taký že pri zošliapnutí brzdy mi stále spadne ten samostav ( kolík ) celkom dole a nevracia ho naspeť tým pádom mi stále zablokuje ľavé zadne koleso a už neviem čo stým pozerali sa na to 2 mechanici ale ani oni nevedia čo stým je keďže je všetko poskladaný dobre a hlavne všetko je nové aj rozperná tyčka aj klínok no proste všetko a aj tak to nejde ako má koleso buďto zabrzdí úplne alebo sním ide točiť ale ťažko tým pádom sa aj bubon prehrieva, Bubon som porovnával zo starým a sú také isté takže tam problém nebude, čítal som tu a myslím si že to bude buď zapchatá hadička ako tu niekto písal alebo zle obloženie inač už fakt neviem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Fabie 1, ručka brzdí až někde na 10tém zubu a pedál má docela dlouhý krok. Na Š120 bych utáhnul ručku a na pedálu zkrátil krok, ale technika prý jde mílovými kroky, tak se nic nenastavuje. Brzdy jsem odvzdušnil (dával jsem nové přední hadice) a prohlédnul zadní bubnové brzdy. Lehce promazal a očistil samostav - ale jediné čemu jsem pomohl, bylo to, že brzdy přestali "vrzat" při každém sešlápnutí. Pakny mají 4mm a chtěl bych je vyměnit jestli to pomůže - ale čtu tu něco o tom, že brzdové obložení od některých výrobců defacto nefunguje, což mě překvapuje neb platím pokutu za to že se nepřipoutám, ale nefungující brzdy jsou ok.

Problém s výrobci brzdového obložení přetrvává nebo je jedno (co si kromě Číny) koupím?

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
V 25. 7. 2016 na 14:02, Uncl3B0B napsal:

Fabie 1, ručka brzdí až někde na 10tém zubu a pedál má docela dlouhý krok.  Brzdy jsem odvzdušnil (dával jsem nové přední hadice) a prohlédnul zadní bubnové brzdy. Lehce promazal a očistil samostav - ale jediné čemu jsem pomohl, bylo to, že brzdy přestali "vrzat" při každém sešlápnutí. Pakny mají 4mm a chtěl bych je vyměnit jestli to pomůže -

Jaký máš průměr bubnů?

201 mm je přípustná hranice opotřebení.

Pokud jsou ojeté na větší průměr, tak to asi obložením nevyřešíš.

Ty samostavy jsou funkční?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...
V 9. 8. 2017 na 20:39, gant49 napsal:

Mne nepomohlo ani Ferodo,vsetko je v poriadku az po nasadeni brzdovych celusti Brembo

Já měnil teď zadní bubny Brembo+pakny také Brembo, předtím mi ručka také málo brzdila,nevyšel mi už závit na ručce a po nahození nových dílu Brembo vše O.K i ručka. Jenom při sešlápnutí pedálu na pravé straně to křupe jak se pakny opírají o buben,je to normál nebo si to sedne. Levá strana je vpohodě při sešlápnutí potichu.

Ještě dotaz samostavy se mají namazat? já je očistil ocelákem a dal zpět.

Editováno: , autor: sachmar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Trochu oživím túto diskusiu. Plánujem kúpiť nové pakne aj bubny. Na viacerých fórach sa písalo, že najlepšie je kúpiť pane značky FERODO. Tieto pakne sa ale predávajú v 2 verziách - nitované a lepené. Ktoré sú lepšie? Bubny plánujem kúpiť TRW DB 4299.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepený nebo nýtovaný je jedno a nýtovaný jsem už dlouho neviděl i v Renově se u nás lepí. Když nakupuju bubny i pakny tak zpravidla jedné značky. Nakupuju na skoda-dily.cz/sk. Do pracovního juniora na dojetí jsem dal nějaký noname a 2 roky dobrý. Jo a dal bych rovnou nový prasátka. 

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To fakt nevím, můj junior nemá ani abs tak to neřeším, nehledal bych v tom vědu

 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6c0698520-zadni-brzdove-celisti-ferodo-premier-13484.html

 

zrovna včera jsem objednával olej a fitry do rapida na první servisku a dnes to došlo, to je rychlost. 

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...