Přejít na obsah

Vyhřívané přední sedačky - nefunkční výhřev


atletmar

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...

Chtěl bych se zeptat mám taky problém s výhřevem řidičovy sedačky. Chtěl jsem to proměřit, ale mám pod sedadlem konektor navíc. Předpokládám, že je to vyhřívání bočnic, Chtěl jsem se zeptat jestli nevíte co proti čemu měřit u této varianty. Předpokládám, že konektor nejvíc vpravo je od sedadla, od opěradla je ten nahoře samec a zbytek jsou bočnice. Měří se sedadlo a opěradlo stejně jak se píše na 2. stránce? Jak měřit ty bočnice? Foto přikládám.

Díky za rady.

post-94174-0-85986200-1449053422_thumb.j

Editováno: , autor: lapwing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bocnice na octe myslim niesu vyhrievane

konektory  su 1 airbag - zlty, ten najmensi je pas (len dva tenke kabliky), a tie dalsie 3 su vyhrev (sedak je s extra dvoma tenkymi kablikmi - termistor) meraj to na konektore druhom z prava, hned vedla airbagu, to vyzera na vstup

 

len, nie som 100% isty, neviem ci ma octa zapojenie decky seriovo ci paralelne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžou být, podívej se na druhou stránku je tam schéma zapojeni i s bocnicema i bez nich. Bocnice nejsou vyhrivaný myslím jen u látkových sedaček, já mám polokůži. Dle předchozí diskuse by mely být zapojeny seriově. Přikládám novou fotku, kde je přímo srovnání s normální verzí z druhé stránky. Předpokládám, že 1 a 2 jsou stejný, pak 3 je u mě 5 a 3, 4 jsou ty bočnice.

post-94174-0-14618500-1449140669_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm veru, moze byt, sak premeraj piny a uvidis

zmeraj si termistor a potom hrube vodice jednotlivych konektorov, ak je to tak ze su 3 konektory na sedak/operadlo/bocnice tak to zistis hned co je co

ak je to seria, tak meraj od konca, tzn odpoj konektor oznaceny 5, zmeraj jeho draty voci sebe, ak ok ides dalej, meras 3 so 4, potom 1 s 2

 

hadam chapes

Editováno: , autor: Vendoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj,

mám obdobný problém, přestal fungovat přední výhřev sedaček - komplet, zadní bez problémů.

Pojistky jsou OK. Pokoušel jsem se najít řídící jednotku výhřevu pod sedačkou spolujezdce ale marně.

Mohl by jste mi prosím někde poradit, kde ji hledat. Sedačky  jsou v kůži a v elektrice.

Jedná se o Supa II combi, 2011 exclusive.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 roky později...

Zdravim,

 

jem tu nový, koupili jsme octu 2 2006, nejde vyhrivani ridicova sedadla. Podle vyborneho navodu co je zde jsem meril napred konektory v cerne zasuvce pod sedackou. Prvni dva proti sobe 14.1V. To znamena ze proud k vyhrevu jde. Sedacku jsem vyndal a meril dal, obe dve decky nic neukazuji, ani nejsou propipat. Jedine co jde zmerit tak odpor diody nebo jak se ten valecek jmenuje. Tam je odpor 15,9kOhmu. Na tom konektoru je to zapojeno krizem.

Uplne nevim jestli se do toho poustet, neni to jak jsem koukal jen tak tu sedacku rozebrat. 

Nasel by se nekdo sikovny v okoli Klatov?

Pripadne bych prosil cisla vsech tri dilu kdyz nikoho nesezenu a budu se do toho muset pustit sam.

IMG_20191129_140501.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano. Pri demontazi potahu se musi odstranit takove male zelezne prichytky. Ja je strihal stipacima klestema. Kazdopadne se pri demontazi znici a v domacich podminkach tam stejne nove nedas. Ale to vubec nevadi, muzes je nahradit necim jinym. Ja misto nich pouzil plastove stahovaci pasky. Funguje to uplne stejne, ze byla sedacka rozcalounena bys vubec nepoznal. A kdyz uz jsem mel potahy dole, rovnou jsem je vypral v pracce (myslim, ze jsem radeji nastavil jen 30 °C). Pokud jsi trochu zrucny, tak bych se toho nebal. Hlavne nepouzivat moc velkou silu, abys z molitanu nevytrhal takove zelezne draty, za ktere potah drzi. Zadna veda to neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jasne, to mas samozrejme pravdu. Ja to bral tak, ze by asi ty kleste nechtel kupovat, kdyz je pouzije jednou v zivote. Ale nevim, na kolik ty kleste vyjdou. Pokud nejsou drahe, tak proc ne... A pokud tim, ze to vypada jako original, myslis vysledek, tak to se da rict i o tech stahovacich paskach. Do sedacky nevidis a jinak rozdil urcite nepoznas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 https://www.autoprotect.sk/klieste-na-spony-calunenia-1/https://www.autoprotect.sk/klieste-na-spony-calunenia-1/  mám ale originálky nie tieto ale funkcia bude podobná

 

ja túto robotu extra nemusím , páskami som robil kedysi a to je väčšia drbačka ako s týmto ... céčka sú k dispozícii origo , jedny lacné normované N...  a jedny čo majú číslo 5L0 a sú drahé ako šlak ... pritom sú rovnaké

 

dávam wurth svorky , krabička 500ks cca 15eur

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...