Přejít na obsah

Vyhřívané přední sedačky - nefunkční výhřev


atletmar

Doporučené příspěvky

  • o 5 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Na spolujazdcovom sedadle mi nefungovala regulacia vyhrevu, decka stale hriala ako besna... Termistor daval odpor okolo 30 kOhm, takze problem bol jasny... Rozobral som to, naletoval novy (povodne 6k8 ale potom som to vymenil za 10k) NTC termistor a uz to pekne funguje. Pouzity kablik od CDrom :-) Zopar foto

 

Edit: pri pouziti 6k8 NTC termistora vyhrev na najvyssom stupni nehrial tak intenzivne ako by sa patrilo, odporucam pouzit 10kOhm. S tym to hreje vyborne.

post-34243-0-97270100-1371380379_thumb.j

post-34243-0-73225900-1371380387_thumb.j

post-34243-0-88810300-1381680553_thumb.j

Editováno: , autor: sector
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Par dni sice pockat mozes ale nepomoze to :-) Zrejme preruseny drat... vymontovat sedacku, premerat ktora decka to je, oddelit sedadlo od operadla - najprv odcalunit len kusok a skontrolovat miesto kde je to spojene, vid tu:

http://forum.skodahome.cz/topic/114242-nefunguje-vyhrievanie-sedadiel/#entry1688284

Predpokladam ze budes mat rovnaky problem a bude to stacit zaletovat. Ten drat hodne vydrzi, slabsie su prave tieto spoje.

 

Vsetko som popisal a nafotil v tomto vlakne, nic viac vediet nepotrebujes ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec taky se přidám k tomuhle problému s výhřevem:přestala mi fungovat sedačka u řidiče a druhý den u spolujezdce tak sem řešil závadu a koupil z druhý ruky řídící jednotku co je pod sedadlem u spolujezdce.Jednotku sem tam dal a nic nefungujeto,tak nevím do jednotky proud jde a ven nic(přece musí jít proud do sedačky ne?při otočení ovladačem!)  nevím čím to je:Nevíte někdo v čem je problem.Díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ALEX 236 - neviem ako si to meral,... hodnoty prilis nizke na odporovy drat, nezda sa mi to, zrejme si urobil niekde chybu... tie draty treba primarne testovat "pipacom" na multimetri, je to test na prerusenie vodica, ked je vodic OK tak to pipa, oznacuje sa to vid obrazok

 

LiveBomb - neviem co ti tam vsetko vymienali ale za material sa mi to zda celkom dost... vacsinou sa to aj tak len zaletuje a vypytaju sa slusne peniaze... ale tak aj opravari vyhrevov musia z niecoho zit :-) hlavne ze je zadok v teple ;-)

post-34243-0-53369000-1384936269_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sector,Zdarec zkoušel jsem to podle návodu co si popisoval,měl jsem měřák nastaven na 200ohm viz obrázek .O tom propípavaní sem na měřáku nevěděl mám ho totiž chvilku.Já to propípnutí zkoušel takovou věcí co jsem si udělal z 9v baterie a malýho repráčku z dvěma drátky,ztejný postup jako z měřákem.Po spojení obvodu repráček zachrčí tak by ta dečka měla být průchozí co řikáš???

post-52796-0-48856400-1384965416_thumb.j

post-52796-0-68787600-1384965424_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli mas na multimetru nastaveny "pipak" nebo mereni odporu je jedno. Je to to same s tim rozdilem, ze v rezimu "pipak" navic multimetr piska (kdyz je odpor mensi nez nejake cislo dane vyrobcem multimetru) a ma pevne dany rozsah (vetsinou 2000 Ω).

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec tak sem dnes měřil znovu svorkovnice přes pípák,všechno co sem měřil tak pípalo a ukazovalo stejnou hodnotu 001.

Popíšu měření:svorkovnice( č3.)pin1hnědý proti pinu2 černo žlutý.

                                           ( č2).čtyřpinová pin1hnědý proti  svorkovnici dvoupinové (č.1)  pin1černý.

Tak co na to říkáte???

post-52796-0-87752500-1385136547_thumb.j

post-52796-0-55335800-1385136580_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...