Přejít na obsah

Columbus - problémy


Doporučené příspěvky

Zdravím, mám trošku problém, columbus mi čte špatně DVD, takže nemůžu přehrát mapy z dvd, vždy v půlce se to sekne, někdy ve čtvrt atd, bohužel jsem to zjistil až když jsem ho dal poprvé přehrát. Zkoušel jsem 4 různé dvd, vždy vypaloval 2 nebo 2,4x. Vždy to napíše chyba, vložte instalační DVD, někdy se to chytne, ale vrátí se postup zase zpět. Po 2 hodinách laborování jsem to vzdal a rozhodl se, že to udělám z SD karty. Zajel jsem koupit mikro SD kartu, ta samozřejmě nešla, tak jsem se tu dočelt, že pomůže standartní SD karta. Tak jsem jel zase nakupovat a koupil normální kartu class 4, raději obyč. A zase to napsalo Chyba SD Karty! :-( Zoušel jsem formát fat32 i ntfs ale stejně nic, dal jsem tam jen jednu mp3, a pořád jen chyba sd karty. Takže teď vlastně nevím co dělat. V columbusu mi nejde navi :D, protože nepodařená instalace z DVD mi ji smazala a karty nemůžu bůbec načíst. Jen dodám že obě karty byli 8gb,

 

HW rádia: H11

SW verze: 5238

UNLOCK!

 

VERZE INSTALOVANÝCH MAP 8350 - EAST EUROPE

 

Díky za jakoukoliv radu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je super :-( Vadna čtečka i mechanika zároveň :D Mechaniky jsem viděl kolem litru že stojí a čtečku jsem nikde neviděl, jen někde na ebay.... takže dokud jedno z toho nevyměním tak jsem bez navigace .... :-( normální cd to čte s mp3, ale to bude tím že cd není tak zahuštěné daty jako dvd. Zkusím teda ještě to čistící CD, třeba to pomůže, protože tu mechaniku nikdo několik let nepoužil....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať se vyjádří zkušenější, samozřejmě, ale zrovna slot-in mechaniky (tedy bez "šuplíku", ty, co si samy berou disky motorkem) jsou složitější, výrazně méně se prodávají a úplně levné nejsou. Nehledě na to, že mechanika do Columba, pokud není tedy úplně oholená, bude mít specifické uchycení a rámeček = o to dražší. 2 000 Kč mě proto nějak moc nepřekvapuje, i když fér cenu bych viděl tak 1 500 Kč.

Editováno: , autor: wizaard
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dal jsme columba do servisu a se čtečkou karet mi doporučili její výměnu a mechaniku vyčistil, prý bych tam mohl brambory sázet jaký tam byl prach a bordel. Takže mechanika jede teď super, mapy nahrány bez jediného problému :-) Jen mi zůstal svítit airbag protože jsem jezdil po vymontování bez rámečku :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Cawte

Mam trosku problem s columbusom ze nechytam ziadny signal po rozkliknuti ukazuje 0 satelitov. Diagnostika hlasi antena- short to ground.

Teda rad by som presiel cely kabel anteny. Viete mi poradit kadial ide? alebo kde najcastejsie sa prerusi kabel na antene? RNS510 ma 2 anteny? Hodil by sa nejaky obrazok kadial vedu kable a co vsetko musim rozobrat atd

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

je někdo na okrese Hodonín, případně max Brno nebo Zlín nebo máte na někoho kontat, kdo by mi uměl aktualizovat navigaci RNS 510 na mém Passatu CC? Rádio mi nechce přehrát SD karty (nevím proč), potřebuj nahrát nové mapy (nyní mám mapy pouze na DVD, někdy zůstanou v navigaci uloženy a někdy se smažou) a případně odblokovat obraz za jízdy. 


Info k mé RNS 510

Delivery part number: 1T0035680B

HW-Version: H04

SW-Version: 1100

SV SW-Version? C_EU_7.112_t1001

HW Vehicle: 0xC201


Dá se nějak nastavit, aby funkce Leaving home sama rozsvítila světla a abych nemusel vždycky bliknout dálkovýma? Funkce comming home mi funguje bez problému.

K dennímu svícení na Passatu CC - už umí někdo dát místo žárovek LEDky tak, aby to nehlásilo chybu?

Budu rád za nějaký kontakt, kdo by alespoň něco zvládl a nebyl na druhém konci republiky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím pani, potreboval by som poradiť, mam sup 2 2009, nečíta my ani SD karty ani CD stále vypisuje chybu skúšal som všetky typy kariet, aj malé aj veľké, aj SD HC aj SD, čítačku kariet som dal meniť, stále to isté, vedel by my poradiť niekto postup? Stále vypisuje chybu karty alebo chybne CD, ďakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Přes noc mně přestal hrát Columbus. Řeč se změnila z Angličtiny na Německou a nejde jiná nastavit, ukazuje že se ta zvolená řeč nabíjí, ale tak to trvá celé hodiny, ostatní funkce to blokuje.  CD to nehraje ani HDD, co tam je nahráno,  přestože to ukazuje, že to tam je. Menu to ukazuje, ale nic se s tím nedosáhne. 

Jsem v Thajsku, mám to tady 6 let, od začátku bez nabitého Navigátora, neb to CD nedodali a ani později jsem to nedostal, přes urgence až do MB.  Jinak vše do teď v Columbusu fungovalo (radio, DVD, Bluetooth). 

Ví někdo co s tím?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...