Přejít na obsah

Columbus - problémy


Doporučené příspěvky

On Wednesday, June 28, 2017 at 1:01 PM, matelkoxxl said:

Mike27 - skusil by som vypalit na cd a aktualizovat FW ci to pomoze - https://forum.skodahome.cz/topic/134064-columbus-aktualizace-firmware/?do=findComment&comment=2162257

 Díky, studuji ty comments, je to pro mně více méně španělská vesnice, zkusím stáhnout nějaký ten FW a downloadovat to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Matelkoxxl:

vřelé díky, to pomohlo, ani tomu nemohu věřit, že se to podařilo.  Stáhnul jsem RNS_510_FW_5238_update a vypálil na DVD, to strčil do Columba a začalo se to nahrávat, ukázalo 55 min. Přestože jsem po pár minutách musel startovat a jet s tím, nepřerušilo se to a úspěšně se to nahrálo, aniž by to smazalo muziku na HDD, co tam byla před tím.  

A úspěšně  se dala znovu nastavit i angličtina a další věci.

 

Záhada, proč ten FW po letech přes noc zmizel, doufám, že se to nebude opakovat.  Tu muziku z DVD (nahrané v PC od Youtube) jsem tam naládoval pár týdnů před tím (asi 4 GB) přes DVD, a denně to hrálo OK. Že bych tam připašoval nějaký virus? 

 

Jen ten Navigátor znova se hlásí o Navigation DVD - když zmáčknu MAP nebo NAV - jako těch dosavadních 6 let.

Otázka: Má to být nějaký software, který by tam měl být před nahráním jakékoliv mapy? 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 1 rok později...

Zdar borci, mam problem s Columbusom a to:

mam Superba II, rok 2012 a povodne v nom bola navigacia Amundsen+ RNS 315. Vsetko fungovalo na 100% aj sparovanie telefonu no zohnal som Columbus model 3T0035680G a po namontovani do auta neviem pripojit telefon a z maxidotu zmizla aj moznost Telefon. Ked stlacim tlacidlo PHONE radio stlmi zvuk a to je vsetko. Je moznost pripojit telefon alebo je treba iny model pripadne len nieco nakodovat? Pripadne aky model zohnat aby to fungovalo?

Dik za odpovede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím, od známého mám Octavii II FL r.v.09 a když připojím přes BT mobil (Columbus), tak mi hudba z mobilu hraje jen na pravé straně auta. Rádio hraje normálně všude. Jen hudba z mobilu nejde na jedné straně. Nevíte čím by to mohlo být? Děkuji za rady.

Editováno: , autor: tomino1301
doplnění informace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte,

vykonal som SWAP z Amundsen na Columbus a mám presne ten istý problém čo tu dávno riešil člen, že navigácia si stále pamätá ciele, adresu domov po predchádzajúcom majiteľovi. Skúsil som výmaz, factory reset, no stále to isté. Nekódoval som nič, všetko fungovalo samé. Prechádzal som položky cez VCDS v radiu, nav, CAN a nič podozrivé som si nevšimol.

Je to síce blbosť, ale rád by som to mal na poriadku už len z praktického dôvodu.

Ďakujem vám za nasmerovanie.

 

Tech dáta:

Columbus RNS510: 3T0 035 680G, HW: H41, SW: 5230
CAN Gateway: 7N0 907 530 C ; J533 - H37 0614
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj, 

potřebuji radu. V autě (Superb 2, 125kw, 2010) mi přestal jít z ničeho nic celý systém Columbus (radio, navigace) - nesvítí, nejde zapnout, nic. Avšak se nepravidelně stáva, že nastartuji a vše funguje jak má. Kde by mohl být problém? Lze to opravit přeinstalací SW nebo je rádio KO? Děkuji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

 

začal mi před časem blbnout Columbus. Nejčastě ji to dělá při přehrávání hudby ze sprárovaného telefonu (iPhone XS). Hudba hraje najednou přestane jít ovládat Columbus (nejde zvýšit hlasitost, přepnout na radio, vypnout.... prostě nereaguje) dispaly svítí a hudba hraje dál. Tento stav trvá tak 15-20 vteřin a pak se Columbus restartuje. Po restartu se sám opět sparuje s telefonem, hudba pokračuje v místě kde se udělal restart. Toto dělá ikdyž hraje i rádio (telefon je spárovaný s Columbusem). Další věc, kterou začal k tomu dělat, že se sem sám Columbus zapne. Někdy se stane i to, že zastavím, vypnu motor, vytáhnu klíče a dokonce i vystopím a zamknu a Columbus dále pokračuje v přehravání hudby/rádia. Display už v tu chvíli ani nesvítí. Vyzkoušel jsem i fungování bez spárovaného telefonu, stejné chování.

IMG_9300.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...