Přejít na obsah

FI - výměna plováku v podávacím čerpadle


kibi

Doporučené příspěvky

protože jsem si dával faceliftové budíky a kdy při této záměně ukazuje palivoměr obráceně, rozhodl jsem se vyměnit plovák v nádrži...vím že jdou flashnout budíky, ale nemám na to vercajk a při ceně plováku 170,-Kč a mechanický práci na cca 20 minut mi to nevadí řešit takto :)

materiál: plovák do nádrže s odporovou destičkou OEM: 6Q0919673D

nářadí: ruce, hadry, kbelíček, velký a malý šroubovák :)

časová náročnost cca do 30 minut...velice snadné

plovák je schovaný pod kobercem, pod zadní sedačkou za spolujezdcem

1.) vytáhnout opěradla a sedáky (obojí, ať je dost místa a kdyby ukápla nafta z čerpadla, ať se nezaserou potahy)

2.) odhrnout koberec a "vydlábnout" poklop k samotnému podávacímu čerpadlu...vyčistit víko čerpadla a prostor kolem čerpadla (aby při vytahování čerpadla zbytečně nepadal bordel do nádrže)

3.) odpojit konektor (klasickej VW), odpojit hadičky (zajištěno plastovou "U" sponkou viz foto) a odšroubovat víko čerpadla - mne to šlo dobře rukou, jinak velkej šroubovák, dát za hranu novodurového víka a jemně poklepat (počítám s tím, že klíč na čerpadlo každej doma nemá (noteeth) )

4.) dát si stranou konektor a hadičky a opatrně vytáhnout čerpadlo (já měl připravený čistý kýblík, kam jsem ho hnedka strčil - aby mi neukápla nafta do interiéru)

samotná výměna plováku je triviální - plovák s odporovou destičkou drží dvě plastové packy, šroubováčkem přizvednout a destičku s plovákem vytáhnout směrem dolů....když je venku, odpojit dva drátky s piny, jednoduše malým šroubováčkem vypinovat a vytáhnout....nová destička s plovákem se vrátí obráceným postupem

při následném vracení čerpadla do otvoru jsem vytáhl těsnění z hrdla otvoru pro čerpadlo, otřel jsem ho - potřel naftou, nasadil na čerpadlo a zatlačil do otvoru i s čerpadlem (když jsem se snažil nacpat čerpadlo do těsnění, šlo to hůře než tento postup)....jinak čerpadlo se musí mírně zatlačit a zajistit šroubovacím víkem

další postup je v obráceném pořadí ;)

snad to někomu pomůže :)

PS: je dobré si kolem otvoru na čerpadlo obložit interiér hadry, přeci jen může nafta ukápnout a dokáže to pak zasmradět interiér ;)

post-25532-0-10169500-1338727221_thumb.j

post-25532-0-75947400-1338727228_thumb.j

post-25532-0-44464900-1338727236_thumb.j

post-25532-0-14457500-1338727259_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

tak v patek sem se k tomu dostal a vymenoval sem taktez ;)

vymena opravdu TRIVIALNI a jednoducha a je pravda ze zalezitost na pul hodinky, ale nic mene nejvic mi dalo prace povolit cerpadlo a to cele dve hodiny,... uz sem ten cernej krouzek chtel opravdu rozrezat a rozmlatit, busil sem do toho, mlatil, poklepaval,... prostrikaval WDeckem, silikonovym sprejem a nic pak sem vzal poradny naradi a uz zacal pomalu povolovat az sem nakonec svuj boj vyhral ;)

bylo to utazeny jak bejk,... vubec to nechapu ;)

ale prace bezproblemu,.... tady pridavam nejaky fotecky aby vubec nekdo vedel jak ten plovak treba vypada a popripade kdyby nekdo zapomel jak to ma bejt vsechno zapojeny ;)

dalsim nadsencum kteri se rozhodnou menit plovak oproti FLASHY budiku, hodne zdaru a uspechu ;) a at se dilo dari ;)

:kol-47: :kol-47: :kol-31: :kol-31: :kol-24: :kol-24:

post-58977-0-66516600-1360517095_thumb.j

post-58977-0-64136700-1360517418_thumb.j

post-58977-0-03520900-1360517604_thumb.j

post-58977-0-87099800-1360517623_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Luďa uzamkl následující téma
  • Luďa odemkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...