Přejít na obsah

Rušení FM příjmu


Doporučené příspěvky

...ano...pokud tam při instalaci rádia zapoměli na napájení ant. tak toto může být ten problém.Demontuj rádio a na ant. kabelu by mělo být něco podobného...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/21-1-Instalacni-material/124-3-antenni-napajece/5/764-ISO-DIN-ant-napajec

...pokud tam napaječ bude tak je problém v samotné anténě kde zoxiduje tištěný spoj ant. zesilovače.Pak je potřeba anténu vyměnit

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/21-1-Instalacni-material/130-3-anteny/5/348-stresni-antena-se-zesilovacem-Skoda-VW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že máš originál rádio Škoda, to ešte neznamená, že je nakódované tak, že po kábli ide napájanie 12V na zosilovač. Vytiahni rádio, nechaj ho zapojené, len vytiahni anténny kábel a zmeraj merákom na výstupe z antény rádia, či tam máš 12 voltov. Ak nie, treba nakódovať,alebo urobiť napájanie antény cez obyčajný kondík cca 12 pF. Ak napájanie je, treba hľadať chybu v anténe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ano, to je pravda, ale radio je tam original od vyroby, menene nebolo, tak predpokladam, ze to z fabriky vyslo s nakodovanym napajanim zosilnovaca. Aj tak to ale vyskusam... Otazka moja ale znela, ako mam hladat chybu v antene, resp. ako zistim, ze antena je zla... Kazdopadne dakujem za radu :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak má anténa napájanie, čo zistíš priamo na anténe, (rozobrať zadnú časť strechovice a tam je kábel s konektorom na anténu), nielen na výstupe z rádia, je vadná anténa. Tak treba kúpiť novú. Pôvodnú neopravíš asi sám....ak nie si slaboprúdár s merákmi:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

nechapem, preco si kupil DIN-DIN, ked vo fabii je koncovka na antene ISO... zmeraj napatie na tom modrom kabliku voci kostre, malo by tam byt pri zapnutom radiu 12V a pri vypnutom zase 0V. Ja najednoduchsie skusam funkcnost antenneho napajania a zosilnovaca tak, ze dam "ladenie" na radiu bez zapnuteho napajaca (odpojeny modry kablik) a malo by najst menej stanic, ako ked ho napojis... ak nie je rozdiel, treba hladat chybu v antene.... teda zosilnovac anteny... aj ten zvykne odist...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenal iný ako ten nemali, ale dal k tomu aj redukciu takže to pasuje. A rádio bez toho fantoma naladilo menej staníc napr. Europu2 som pred tým môhol len snívať. Ešte ma napadlo vymeniť rádio bo Sony už nie je to čo bývalo :kol-17: A ešte ten kolík čo ide do rádia ( s toho fantoma ) to tienenie

som musel olepiť páskou a až tak zasunúť do rádia bo niečo rušilo, nedalo sa čisto naladiť stanice je to normálne? Teraz to ide lepšie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak je to tak, tak je vsetko zapojene dobre a aj funguje... mal som jedno autoradio sony a to chytalo celkom dobre stanice, tak neviem ako toto nove..., samozrejme v meste je to ine ako mimo mesta.... kazdopadne najlepsie na tom s citlivostou tunerov by mali byt kenwoody....

neviem si predstavit takto popisane, co si olepil paskou, ale ak ti to funguje, tak je dobre... kazdopadne spoje musia byt 100 percentne, teda kostra a stredovy vodic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenal dík. Sorry, že až teraz odpisujem. Tak chyba odstránená, chybná bola tá redukcia čo ide do rádia, vymenená za novú a rádio fachčí aj bez fantoma :kol-47: asi sa nejako pose... pri výmene origo-rádia. Ozaj ešte čo hovoríš na to to pioneer http://www.mall.sk/autoradia-cd/pioneer-deh-1400ub?v=501525 teraz je v NAY-ku za nejakých 52€ ide mi o to, že má USB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...