Přejít na obsah

Spojka 1.9 TDI / 77kW


kaskader

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Čau chlapy,není tady nějakej šikovnej mekánik? Praha a okolí. Potřeboval bych vyměnit komplet spojku i s dvouhmotou, mám OII 1.9 77kw r.v.2006

Napište mi nabídku,materiál s prácí nebo jenom za práci kdybych si to sehnal sám předem dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

zdravím.Mám Octávia II combi 1,9 tdi 77 kw r.v. 11/2005 motor BKC.Začíná klouzat spojka.Nevím jakou tam mám spojku.Jde tam namontovat nějaký větší set,třeba 240 mm?Nebo nějaká se silnějším přítlačákem?Děkuji za info.

Čau,mám taky BKC a myslím že tam jde jenom 228mm a silnější přítlačák? Jedině nějakou sportovní spojku,ale když dáš novou normální tak ti vydrží dalších třeba 200000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

zdravím.Oct.II 1,9/77 kw,nyní 147 k,BKC r.v.11/05.Najeto 180 tis.km.Klouzala mi spojka.Rozebral jsem to.Spojka je tam Luk 228.Přítlačák a lamela mi připadají ještě dobré,nesjeté.Asi unavený přítlačák.Vnitřek setrváku má vůli asi dva cm po obvodě když s ním zkouším zatočit.Je to normální?Nejde tam dát nějaký silnější přítlačák?Chtěl bych tam dát celý nový set SACHS.Díky za radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím.Spojku jsem vyměnil.Koupil jsem celý set Sachs.Teď mi zabírá v půlce pedálu.Nedá se to někde poštelovat na spojkovém válci,aby ta vůle pedálu byla menší a zabíralo to více nahoře?Nedá se prodloužit ta tyčka ve válečku?Taky ve válečku odešla manžeta a nikde jsem ji nesehnal.Ani ve Škodě,prodávají jen kompletní váleček.Nějaký typ z čeho by tam mohla pasovat?Jinak pohoda.Díky za náměty.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dával jsem celý nový set i se setrvákem sachs.Bylo to celé sešroubované dohromady i s novými šrouby na setrvák.Nerozdělával jsem to,protože je už lamela vystředěná.Jen jsem to přišrouboval a dal nové ložisko,které u toho bylo.Po nastrojení převodovky pedál spojky až na podlaze.S tím se nedalo jezdit.Chci prodloužit tu tyčku ve spojkovým válci.Zatím jsem nakonec tý tyčky udělal z dvousložkového kytu takovou kuličku a nalepil na ten umělý konec tý tyčky co sedí na vypínací páce ložiska.Zatím 1000 km a funguje to.Pedál mám někde v půlce a jde dobře řadit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Tak mě to taky asi nemine, údajně to má být setrvačník

 

http://www.youtube.com/watch?v=yCpgUAceVk0

 

 

Takže když se bude měnit, udělám i spojku.

 

Teď otázka, je to dvouhmotý setrvák? Dá se nahradit obyč? Mechanik říkal že o tom slyšel, tak se raději poradím.

Popřípadě zda někdo poradí kde mají set spojky se setrvačníkem za trošku rozumnou cenu.

 

Motor BJB bez f. pevných částic
1.9 tdi 77kw

r.v. 29.12.2005

 

vin TMBHS21Z05207****

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.Na nové spojce mám už najeto přes 10 tisíc km.Funguje to dobře i když pedál spojky je stále skoro u podlahy.Zkoušel jsem nový spojkový váleček s tou tyčkou,ale to nefungovalo.Pedál až na podlaze a úplně to nevypnulo spojku.Trošku to šlo přes zuby.Starý váleček s prodlouženou tyčkou funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...