Přejít na obsah

Spotřeba


MIKO

Doporučené příspěvky

Chci taky sdělit svoje poznatky se spotřebou 2.8 automat.Mám kola 17",myslím že i to má vliv na spotřebu.

Najeto 150000 km.průměr na počítači za 5000 Km - 9.8 l.Jízda převážně venku,nejezdím moc pomalu.Když jedu venek-Praha tak 10.5 prúměr.

Na dálnici venku při průměru 150 km spotřeba taky asi 10 l.Myslím že u motoru 2.8 nezáleží moc na rychlosti,spotřeba moc nestoupá.

Jsou to ovšem jen spotřeby udávané počítačem,možná že skutečná spotřeba se může u různých vozů lišit.

Kola 17 mam taky, a v podstate i stejne udaje o spotrebe, nicmene hezka je tvoje veta- nejezdím moc pomalu,

ja kdyz jedu venku za 10, tak jedu jako prasopes.... :)

Kazdopadne kdyz jsem bral benzin, tak mi PC ukazal dojezd cca 500km a taky jsem je temer najel, takze

prostou matmatikou mi spotreba vyjde +/- jako na PC....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Hoj, mám 2,8 tiptronic a nějaký čas i v LPG. Spotřeba při denním ježdění 50% D1 50% město je u N98 i LPG cca 11-13l. Ale při dlouhé štrece na dálnici 130km/h jsem na 9,5l a míň to nedám:-) Ale od doby vestavby LPG spotřebu neřeším...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2.8 V6 tiptronic ... po cestě 3900km, kde 3300 km jsou německé, rakouské a italské dálnice a zbytek jsou okresky a města spotřeba 9,3 litru. Zátěž 2 dospělé osoby a kufr narvaný k prasknutí :-) Věci na léto na pláž a lana, úvazky a zimní věci na rakouské alpy - takže nic lehkého!

Rychlostní průměr jsem měl 111 km/h - rakousko a itálie jsem jel 140 bo jinak by mi mohli soudruzi vynadat, německo kolem 170 bo pršelo a okresky kolem 100-110 - tudíž normální jízda.

Dlouhodobou před vymazáním jsem v čechách měl mezi 10.7 a 11.7 podle toho, jak jsem pospíchal, nebo jezdil po městě.

Ale dal jsem se Supem Ostrava-ML předpisově, 100 okresky a dálnice 140 spotřebu za 8,6 ve dvou lidech a málo něco v kufru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Tak vy vtipálci a chci vidět i 2 polohu spotřeby včetně kilometrů ... a bude po 7 litrech na 100. Však počkejte až se v pondělí večer budu vracet ... vám to taky vafotím, až bude mazlík chladnout u baráku -- viděl bych to na 12,9-13,5 na 100 :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tedkonc supa s timhle motorem koupil (presedlal jsem z favorita :D), a cestou domu po silnici I. tridy cca 100km trasu celkem sviznou jizdou za 7,5l benalu. Tomu minimu 6,5l bych i veril ale to uz je fakt economy run a zalezi dost na provozu apod. Pak jsem s tim jezdil po meste a tam to bylo cca 12-15l (studenej motor, kratka trasa do 10-5km). Tedkonc se prestavuje na lpgcko, tak jsem zvedavej, nicmene pocitam s cca 15-20% vetsi spotrebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě spotřeba +/- kolem 10 litrů na sto. Těch 7,5 po okresce na dálku vidim jako reálný, dálnice kolem 9 litrů a město tak 12. Když jedeš na Ethanol tak asi litr navíc. Pořád o přestavbě přemejšlim ale ta návratnost při 15tisících km za rok trva tak dva roky:(

lukas.pce: Tak ukaž nějaké foto a popis tvého supa a kdo ti to předělává na Lpg?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsi někde našel 60 kilometrové klesání? :-D

Jo dialnica s klesanim..neponahlal som sa tak som vyskusal..

To All: ja nehovorim ze za taku spotrebu jazdim bezne, ale podarilo sa aj take nieco..inak dlhodobu mam tusim 11..mesto je zabijak tam vklude od 14-16 niekedy aj viac. Koli zvuku a chodu motora to stoji :) Ja by som nemenil za nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to asi žere víc, než Vám všem okolo. Jel jsem 2x stejnou trasu ( tam a zpět a tam a zpět ) celkem 740 km .... 1/3 okres, 2/3 dálnice prumerná spotřeba 11, prumerna rychlost 127 km/h

/ dnes jsem jel 170 km okres 120, dálnice 140-150 a prumer 10 l/100. prumerna rychlost 111 km/h

... ale naftu si nekoupím :-DDD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...