Přejít na obsah

Spotřeba


MIKO

Doporučené příspěvky

A taky dej vědět, až se Ti zadře čerpadlo a zkoroduje palivový systém :kol-47:

Sorry kámo za upřímost, ale už jsem takových pár aut viděl, E85 nemá žádné mazací schopnosti jako benzin, má taky větší výhřevnost, což je třeba dobrý pro výkon, ale nedobrý pro písty. No teď by se rozjela velká debata, možná založit nové téma by bylo na místě, možná bych tam dal i pár fotek. Tady se řeší spotřeba, takže se vyjádřím k tomuto. Ano, E85 je levnější, spotřeba se zvedne pouze minimálně, čili momentálně ušetříš, ale po nákladech za zničené součástky Tě to vyjde navíc peněz a těch nervů kolem. E85 není dotažen do konce, lít pouze do aut, která jsou na to přizpůsobena už z výroby, kde je stím počítáno a konstrukčně vyřešeno. To už je lepší LPG, to je o něčem jiném, to už se používá 40let. Jinak je dobré používat palivo, které je předepsáno výrobcem, toť můj názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sračka nesračka, dobrovolně jsem to chtěl vyzkoušet a zkouším. Čerpadlo se ještě rozchodilo, dám tomu měsíc(tedy pokud to auto zvládne). Zajímavý je, že když jsem psal v tématu E85 o radách či zkušenostech s tímto palivem, tak nikdo jste takový věci o E85 nepsal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni na svet motoru, venovalo se tomu minimalne 3 cisla. Pak je toho napsano spoustu na internetu a kdyz se podivas poradne, v octavii se resi e85. Konkretne kolega Prazdroj k tomu ma popsano hned nekolik stranek od montaze, uzivani, siti cerpacek az po problemy co s tim autem mel. Mimo jine, musel menit ucpany a zadreny cerpadlo atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zatim poznatek ze na trase cca 35km dlouhe kde jsem jel dalnici okresny i město ve stejnej den za stejnych podminek s uplne stejnou rychlosti - proste jsem to testoval tak spotřeba na benzin 8/8 litru a na ethanol v poměru 1:1 spotřeba 9/4 litru. Takže navýšení 0,6 litru. Když ale pak jezdíte hodně město se studenym motorem tak to na Ethanol žere o dost víc. Takže ta úspora tam bude když jezdíte dlouhý trasy. Ve městě na éčko se asi nic neušetří. Já dělám pokusy tři a to 1) spotřeba na Natural 95, 2) spotřeba na Verva 100, 3) spotřeba na Ethanol + N95. Zatim ale celkem bez závěru protože jeden den sníh, druhý mráz apod. Taky nejezdim pravidelně stejný trasy. Každopádně budu psát poznatky. Jinak já Mnichovo Hradiště - Praha Hrdlořezy po dálnici 120km/h spotřeba 8,7 litru na Vervu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže auto mám Z E85 zpět na benzín. Zkušenost katastrofální, nejdřív odešlo podávací čerpadlo, furt mi to chcípalo, pak jsem vyměnil palivovej filtr a chcípalo to znovu. Bohužel mám podezření na naší pumpu, že ethanol neředí s N95 a auto nemá šanci pobrat čistej E85, ale to je jen spekulace. Za tu chvilku jsem měl spotřebu kolem 12l, což by v reálu znamenalo při mém měsíčním najezdu 1500 km úsporu cca 700 Kč

Každopádně za mě E85 už nikdy ani řezený 1/2 na 1/2. :kol-46:

Dnes jsem jel už v klidu na benzín a spotřeba po okresce s občasným náledím pěkných 8.5 l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska trasa Mnichovo Hradiště - Pardubice - Mnichovo Hradiště. Za studena chvilku ježdění po Hradišti pak silnice II třída pak silnice I. třida a z Hradce do Pardubic dálnice. Pak jsem jezdil chvilku po Pardubicích a zpět do Hradiště. Celkem najeto 207 km, průměrná rychlost 72km/hod. a průměrná spotřeba 8,5 litrů/100km. Vše dle Pc.

 

Ve čtvrtek jsem jel Mnichovo Hradiště - Liberec skoro vše dálnice rychlost do 140km/ hod. vzdálenost 40km a průměr spotřeba 10,5 lt/100km. Cesta zpět úplně to samé jen z kopce a průměrná spotřeba 8,5 lt/100km.

 

Celkem za tyto jízdy mi svíti na PC2 průměr 8,9 litru na 100.

 

Vše ježděno na Vervu100. Někdo psal, že na Vervu mu to jezdí za míň no zatím to potvrdit do zatim nemůžu a že by to bylo živější taky ne:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kracmi já automat a tam je ta spotřeba hnedle o litřík jinde.

 

Co se mi osvědčilo za palivo je Shell Nitro 95+, Verva 100 ( v létě u frekventované silnice pro motorky nejlepší - vždy čerstvá :-D ), a OMV Maxmotion 100 ( ale taky musí být někde u dálnice, jinak je to tragédie - to má SUP1 pravdu )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže je fakt pravda, že ta Verva bude někde kvalitní a někde ne? no u nás ji maj za 38,20kc a na dálnici i za 39,90 a to už je docela paleta:( Jinak dnes opět Hradiště Liberec dálnice kolem 140km/h  a spotřeba 9,8 litru. Příště vyzkoušim ten OMV. Jinak ježdění po městě jsem vyřešil pořídil jsem si Formana:-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten forman si ale v tom meste taky papne akorat to neni videt na palubaku ;-). Ja uz supa mam prestaveny na lpgcko (magic 2 g3) a zere mi to cca 10l lpg + neco malo benalu. Nicmene si to steluju sam, se servisama nemam dobre zkusenost ale to je na jiny tema..

 

Pro dobrou spotrebu je potreba vyuzivat co nejvic brzdeni motorem (0l to zere jenom kdyz se zacne brzdit nad 1500 otacek (coz je skoda, tdi to zvladaji az do volnobehu), palivo se pak zacne dodavat az pri cca 1250ot), popr. vhodne vyradit. Taky se mi osvedcilo pouzivat tempomat, protoze plyn je strasne citlivej a neda se podle nej vubec ridit.

 

Jinak nevite jaka je idealni rychlost na spotrebu u tyhle 2.8ky (na 5ku, manual)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...