Přejít na obsah

Čelní sklo


Roman.V

Doporučené příspěvky

Nemáte s touto metodou opravy zkušenost slyšel jsem, že se to dá zalepit nějakou hmotou a neni to ani poznat. :o Kdyby tu někdo měl info prosím o radu. Neni prasklé jen ďublik. Nové okno mi přijde drahé když s nim skoro nic neni

-_-

sorry jsem si nevšiml že jsem v interiéru

EDIT Martinoslav: To je pokus o skrytou reklamu?? Prozatim bez varovani, ale pokud na neco takoveho narazim priste, tak nevidim jine reseni nez restrikce na prispevky. Pred tim, nez neco napises to bude muset schvalit admin nebo moderator.

Editováno: , autor: Martinoslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sklo se opravuje v profi servisech, které se specializují na výměny čelních skel, jejich tónování atd. Dolíky se zakapávají skleněnou hmotou, oprava tak 300Kč, ale nemělo by to být v zorném poli řidiče, tedy v ploše, kterou stírají stěrače ;)

Nabízela mi to pojišťovna a i v servise se do toho chtěli pustit, ale zatrhl jsem jim to a vykašlal se na to - na čelní sklo mám připojištění čelního skla za 500Kč ročně v rámci pojištění auta a tak na opravy kašlu, protože výměnu i origo skla mám zadarmo a kolikrát do roka potřebuji :) A nové je určitě lepší než spravované...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě právě česká pojišťovna nechtěla čelní okno připojistit z důvodu toho poškození. V zorném úhlu řidiče to neni, tak bych to nechal opravit a vyměnit třeba až to bude na místě, které mi bude vadit. A hlavně až po tom pojištění třeba. :D No byl jsem se na to zeptat a příští týden dám vědět jak to dopadlo. A kolik to stálo. Teda jestli to půjde. Mam kontakt na človíčka kterej do toho dělá. Tak uvidíme. Zatim zdar -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě právě česká pojišťovna nechtěla čelní okno připojistit z důvodu toho poškození.

No to víš, dnes už jsou opatrní a raději si auto prohlídnou, než jej pojistí, aby náhodou nepojišťovali třeba totálku :) Před pár lety stačilo při sepisování smlouvy u aut do určité hodnoty vozu čestně prohlásit, že auto je OK a bylo to, ale dnes už neé <_< Promiň, netušil jsem, jak jsi na tom s pojištěním a že jsi to zkoušel pojišťovat už ťuklé....

Ať oprava proběhne co nejlépe a dej vědět, jak jsi dopadl -_-

Editováno: , autor: Wassermann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už to mám opravené. Stačilo 30 minut a je to. V autoskle mi do té praskliny natlačil nějakou mašinkou pryskyřici a nechal to pod UV lampou zatuhnout. Nebyla tam voda a po opravě jsem to ani nemohl najít. Kdybych o tom něvěděl nic bych nepoznal. Nejhorší prý je, když se to nechá dlouhou dobu bez opravy. Dostane se mezi skla nečistota a pak se to špatně opravuje. Dostane-li se mezi skla voda a do rána mrzne může okno prasknout. Cena byla také super 270kč i s potvrzením pro pojišťovnu -_-

Až udělám foto nějaké sem dám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě právě česká pojišťovna nechtěla čelní okno připojistit z důvodu toho poškození.

No to víš, dnes už jsou opatrní a raději si auto prohlídnou, než jej pojistí, aby náhodou nepojišťovali třeba totálku :) Před pár lety stačilo při sepisování smlouvy u aut do určité hodnoty vozu čestně prohlásit, že auto je OK a bylo to, ale dnes už neé <_< Promiň, netušil jsem, jak jsi na tom s pojištěním a že jsi to zkoušel pojišťovat už ťuklé....

Ať oprava proběhne co nejlépe a dej vědět, jak jsi dopadl -_-

Tak to máš pravdu jsou horší než policajti. Psali si i rozměr kol, výbavu, kilometry, atd. No procedůra asi tak na 2 hodiny a pak mě řekl to s tím oknem a prasklou mlhovku.A jel jsem zase domu(bez pojistky). Jako by to byl starej vrak. :D Tak snad příště. Mlhovku jsem koupil za 300 to je jak na Fáčko před 3 lety. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roman.V: gratulace k opravě -_- Mám pocit, že s tou nečistotou a nutností dlouho nečekat s opravou jsem to už slyšel, jen jsem si nevzpoměl :( To víš, skleróza nebolí, ale člověk se naběhá :D Tak ať nové sklo slouží -_-

A s těma pojišťovnama souhlas, už to "trochu" přehánějí <_<

Editováno: , autor: Wassermann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Mám asi 5 cm dlouho vlasovou trhlinu v čelním skle na straně spolujezdce, vystupuje jakoby od kapoty do začátku skla šikmo nahorů, prakticky minimálně zasahuje do zorného pole řidiče...nebo pak i spolujezdce..., ale vidět je. Nevíte jestli existuje nějaký způsob jak se jí zbavit. Sklo má připojištěný u český, ale vyměnovat celý se mi nechce. Dá se takhle velká prasklina vůbec opravit??? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co lepení skel, třeba tady http://www2.contitrade.cz/nabidka/sluzby/o...i-autoskel.html

A moc bych s tím neotálel, páč se trhlina začne šířit nebo se tam zanese bordel a pak to nebudou chtít dělat.

Ale možná tě to vyjde dráž než s tou pojišťovnou - nevím kolik ti bude hradit a kolik stojí ta výměna.

Editováno: , autor: inya
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud trhlina v zorném poli řidiče je delší než 2 cm, mělo by se okno vyměnit. A jinak okno se dá na konci trhliny navrta, dírka zalepit, aby nepraskalo okno dál. Ale jak napsal inya, stojí to taky peníze a tak se zamysli nad tím, jestli není lepší a možná i levnější vyměnit celé okno. Já osobně bych si ho vyměnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Menili jsme sklo u Fabie moji pritelkyne - podobna prasklina, ale od praveho sloupku - nechal jsem to delat v Autosklo Express v Pze 9.

Pristup super, pouzivaji kvalitni lepidla a pripravky (Würth). Na Fabii bylo tonovany sklo, chtel jsem tonovany s pruhem.

Zadnej problem, cenovej rozdil mi dali jako darek (jasne jedna se o asi 300,- Kc, ale je to prijemny).

A co tim chci rict? Nechal bych to sklo vymenit, spis ale v tavyhle firme, ktera vymeni stovky skel mesicne a maji to vic "v ruce".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Menili jsme sklo u Fabie moji pritelkyne - podobna prasklina, ale od praveho sloupku - nechal jsem to delat v Autosklo Express v Pze 9.

Pristup super, pouzivaji kvalitni lepidla a pripravky (Würth). Na Fabii bylo tonovany sklo, chtel jsem tonovany s pruhem.

Zadnej problem, cenovej rozdil mi dali jako darek (jasne jedna se o asi 300,- Kc, ale je to prijemny).

A co tim chci rict? Nechal bych to sklo vymenit, spis ale v tavyhle firme, ktera vymeni stovky skel mesicne a maji to vic "v ruce".

A jak dlouho ti to tam dělali když to vezmu i to vyřízení s pojištovnou a tak, já jen abych tam neměl auto tejden třeba...protože ho docela potřebuju momentálně, a nebo jsem čet na jejich stránkách, že to dělaji i výjezdově. Jak jsem zjistil jednomu kolegovi to přijela firma udělat i domů...a měl to taky na pojištovnu a hodinu po tom zalepení moh už snad normálně jezdit.

K tomu tonovanýmu přednímu sklu...já jsem myslel že je normálně čirý a tonovaný jsou jenom ty boční..., ale ten pruh bych tam chtěl stopro taky když už by se to vyndavalo? Jo a jak to bylo s dálniční známkou..? uměji jí přendat a nebo si kupoval novou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jsme to tam dali a o nic se nestarali - jen na zacatku vyplnili nejakej formular pro pojistovnu. Stalo to tam asi 3 hodiny, vyuzili jsme je na nakupy.

Za hodinu se muze jet, ale doporucuje se aspon 3 hodiny to nechat stat a pak 24 hodin zadna drava jizda (namahani karoserie v krutu) a 24 hodin zadna mycka.

Celni sklo je bud cire, zelene tonovane nebo zelene tonovane s pruhem. Muzes si vybrat. Jak jsem rekl, pruh navic nebyl zadnej problem.

Dalnicni znamku jsem uplne zapomel resit, ale kdyz jsme prisli pro auto, byla na novem skle nalepena - urcite to umeji sundat a nalepit na nove.

Proste a jednoduse, byl jsem spokojenej a sel bych tam znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jsme to tam dali a o nic se nestarali - jen na zacatku vyplnili nejakej formular pro pojistovnu. Stalo to tam asi 3 hodiny, vyuzili jsme je na nakupy.

Za hodinu se muze jet, ale doporucuje se aspon 3 hodiny to nechat stat a pak 24 hodin zadna drava jizda (namahani karoserie v krutu) a 24 hodin zadna mycka.

Celni sklo je bud cire, zelene tonovane nebo zelene tonovane s pruhem. Muzes si vybrat. Jak jsem rekl, pruh navic nebyl zadnej problem.

Dalnicni znamku jsem uplne zapomel resit, ale kdyz jsme prisli pro auto, byla na novem skle nalepena - urcite to umeji sundat a nalepit na nove.

Proste a jednoduse, byl jsem spokojenej a sel bych tam znovu.

Tak to si mě potěšil, nejspíš si tam zejtra zavolám a domluvím se s nima, beztak bych měl v pátek cestu do prahy, tak to tam ráno můžu nechat a odpoledne si to vyzvednout. Díky moc. Ted ještě zjistit jakej typ skla na autě mám, nejspíš bych tam vrazil totéž, ale abych pravdu řek jestli je čirý nebo decentně zeleně tonovaný teda nepoznám mi přijdou všechny stejný. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to si mě potěšil, nejspíš si tam zejtra zavolám a domluvím se s nima, beztak bych měl v pátek cestu do prahy, tak to tam ráno můžu nechat a odpoledne si to vyzvednout. Díky moc. Ted ještě zjistit jakej typ skla na autě mám, nejspíš bych tam vrazil totéž, ale abych pravdu řek jestli je čirý nebo decentně zeleně tonovaný teda nepoznám mi přijdou všechny stejný. :)

taky tam asi vyměním své sklo, zabarvení neřeš, dej tam tónované s pruhem, jinak oni ti dost dobře řeknou jaké máš, bych dokonce řekl, že čirá má jen junior?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...