Přejít na obsah

Čelní sklo


Roman.V

Doporučené příspěvky

Připojištění čelního skla za 500.- je v porovnání s ostatními provozními náklady zanedbatelná částka a vyplatí se, i když budu měnit jen jedno sklo za 10 let. :)

tak :palec2: , jednoduchá matematika. Mám měněno na podzim a to pětiklíště ročně (v mém případě u Fabie od roku 2004) se rozhodně vyplatí. Takhle jsem za okno "zaplatil" 1500 lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu si pojistit celni sklo, aniz bych kontaktoval leasingovou spolecnost, ktere platim za auto nebo stavajici pojistovnu? Jde mne o to, ze mam leasing Skofin + zak. a hav. pojisteni od Ceske a chtel bych si pripojistit celni sklo u jine pojistovny.

Par kaminku uz jsem od protijedoucich a predjizdejicich aut taky zchytal a jelikoz bydlim v horach a cesty se tu sypou o dost vic, tak je riziko vetsi.

Ikdyz nevim ,jestli to ma ted smysl na par mesicu, kdyz leasing konci za pul roku a pak uvazuji o prejiti k jine pojistovne a pojistil bych to komplet i s celnim sklem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzu si pojistit celni sklo, aniz bych kontaktoval leasingovou spolecnost, ktere platim za auto nebo stavajici pojistovnu? Jde mne o to, ze mam leasing Skofin + zak. a hav. pojisteni od Ceske a chtel bych si pripojistit celni sklo u jine pojistovny.

Par kaminku uz jsem od protijedoucich a predjizdejicich aut taky zchytal a jelikoz bydlim v horach a cesty se tu sypou o dost vic, tak je riziko vetsi.

Ikdyz nevim ,jestli to ma ted smysl na par mesicu, kdyz leasing konci za pul roku a pak uvazuji o prejiti k jine pojistovne a pojistil bych to komplet i s celnim sklem.

pro jistotu bych to pojistil u stejný poj. jako máš povinné ručení - aspoň do doby, než ti skončí leasing - přeplatek na pojistném ti pak vrátí až budeš přecházet k jiné poj. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové.

Dejte si opravdu pozor, jak zkušení ti skláři jsou. Mě se na autě objevil ve žlábku vedle skla puchýř. Sklo bylo sice z roku 2000, ale už měněné. Takže to tenkrát při vyřezávání dost poškrábali a lepidlo obrousili pryč až na čistý plech. (Možná to tenkrát ještě neuměli nebo to dělali nějací amatéři. Nevím, kupoval jsem ojetinu.) Za těch sedm let to tam pěkně bujelo. To co jsem v úterý při sundání skla objevil, mě dost vyděsilo. Bohužel nemám foto.

Rám pro sklo byl vykveltý a rezavý po celém svém obvodu. Celé jsem to vybrousil na čistý plech a provedl nátěr základem a vrchní barvou, aby základovka nebyla vidět v mezeře mezi sloupkem a sklem. Objednal jsem si totiž sklo bez té gumy kolem dokola. Nějaká guma tam sice je, ale není vidět.

Jinak mě výměna přišla na 3550,- kč se vším všudy, sklo tónované se šedým pruhem. Jen jsem si u toho mohl být a taky mi věnovali pár hodin na to, abych si poradil s tou korozí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sadol som do auta ani som este nepichol klucik ze nastartujem a zrazu drb puklina 40cm znicoho nic na skle.. proste same to od seba drblo... tomu sa hovori ze kvalita fakt okrem skodoviek neviem o ziadnom aute kde by same od seba pukali skla.. to je sila... nepoviem keby sklo bolo nacate kamenom ale nic.. po 6tich rokoch si vravim ze nic sa nekazi a hen hned drbne celne sklo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové.

Dejte si opravdu pozor, jak zkušení ti skláři jsou. Mě se na autě objevil ve žlábku vedle skla puchýř. Sklo bylo sice z roku 2000, ale už měněné. Takže to tenkrát při vyřezávání dost poškrábali a lepidlo obrousili pryč až na čistý plech. (Možná to tenkrát ještě neuměli nebo to dělali nějací amatéři. Nevím, kupoval jsem ojetinu.) Za těch sedm let to tam pěkně bujelo. To co jsem v úterý při sundání skla objevil, mě dost vyděsilo. Bohužel nemám foto.

Rám pro sklo byl vykveltý a rezavý po celém svém obvodu. Celé jsem to vybrousil na čistý plech a provedl nátěr základem a vrchní barvou, aby základovka nebyla vidět v mezeře mezi sloupkem a sklem. Objednal jsem si totiž sklo bez té gumy kolem dokola. Nějaká guma tam sice je, ale není vidět.

Jinak mě výměna přišla na 3550,- kč se vším všudy, sklo tónované se šedým pruhem. Jen jsem si u toho mohl být a taky mi věnovali pár hodin na to, abych si poradil s tou korozí.

Nevím na co si dávat pozor! Pracuji v autoskle a pro jistotu ti napíšu jak to chodí! Při představě, že denně přesklíme 5-6 čelních oken a nějaké rozbité stahovačky není čas na něco jiného natož aby jsme u poloviny aut očišťovali rám pod oknem od koroze a ještě natírali základovkou tak obsloužíme jen polovinu zákazníků. Ale když už máme sklo vyndané tak ten rám očistíme od největší špíny a odmastíme. Pak se nato dává primer a až zaschne tak okno s lepidlem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě šlo o to, že pokud má někdo podezření, že mu před lety lepili sklo amatéři, tak ať si rám zkontroluje, aby mu tam to nové v rámci kvantity nenalepili přes puchýře.

Ty si nemusíš dávat pozor na nic. Brousit a natírat základovkou to po Tobě nikdo nechce. Ani to není potřeba. Já myslel ty hovada, co to před těmi sedmi lety vybrousili. Možná nevěděli, že tam může tak 1mm lepidla zůstat.

Kdyby to bylo origo sklo, tak tam nic nebude.

Ale pokud tam mají lidi puchýř, tak jim to snad aspoň řekneš.

Sklo jsem si neměnil v autoskle, ale u známého v servise, proto ta možnost si to opravit.

V servise taky proto, že si účtujete všichni min. 5500,-, abyste to mohli chtít po pojišťovně, když je to pojištěné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám "pavouka" ale sklo nemám pojištěné....šlo by ho dodatečně připojistit a pak to jako hodit na pojištovnu?......jaká je cena nového skla + práce?

Dík

Okno sa da pripoistit hocikedy. Ja som ho dal poistit dodatocne a ani si ho neboli pozriet, ci ho nemam uz prasknute. Ale osetrili si to tak, ze poistka mi zacala platit az po mesiaci od poistenia. No neviem, ci v pripade rozbiteho skla nepridem o bonus za bezskodovy priebeh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hoši mam dost podstatny dotaz. ked menia na okte celne sklo ostane mi tam ta chujovina na parkovaciu kartu ten priesvitny drziak? lebo to pouzivam kazdy den a chcem to tam mat znova no typujem ze jak to okno budu vyrezavat tym dratom tak to asi odfaklia ale ze ci to aj davaju naspat..

dik za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hoši mam dost podstatny dotaz. ked menia na okte celne sklo ostane mi tam ta chujovina na parkovaciu kartu ten priesvitny drziak? lebo to pouzivam kazdy den a chcem to tam mat znova no typujem ze jak to okno budu vyrezavat tym dratom tak to asi odfaklia ale ze ci to aj davaju naspat..

dik za odpoved.

ak to nie su nejaki suflikanti, tak ti to tam ostane. ja som si menil sklo sam zo susedom a drziak mi ostal. sklo drzi vyse pol roka a stalo ma to 2600,-Sk :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
hoši mam dost podstatny dotaz. ked menia na okte celne sklo ostane mi tam ta chujovina na parkovaciu kartu ten priesvitny drziak? lebo to pouzivam kazdy den a chcem to tam mat znova no typujem ze jak to okno budu vyrezavat tym dratom tak to asi odfaklia ale ze ci to aj davaju naspat..

dik za odpoved.

Držák parkovacích lístků zůstane, respektive ti ho tam vrátěj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ach šlahne ma...dnes som chytil podľa zvuku "malý" kamienok ale bolo tma takže samo nič som si nefšimol..

Pri prejazde retardérom naraz prásk...od palubky si hovorím ale čudoval som sa...

pri vjazde do garáže keď svetlá svietili na stenu som sa zhrozil...

prečo ja...

post-3171-1203888670_thumb.jpg

post-3171-1203888690_thumb.jpg

post-3171-1203888701_thumb.jpg

Editováno: , autor: profor
fotos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach šlahne ma...dnes som chytil podľa zvuku "malý" kamienok ale bolo tma takže samo nič som si nefšimol..

Pri prejazde retardérom naraz prásk...od palubky si hovorím ale čudoval som sa...

pri vjazde do garáže keď svetlá svietili na stenu som sa zhrozil...

prečo ja...

Mám auto 6 let a sklo měním skoro každé dva roky(po dvou letech bývá pěkně naklepané od kamínků-je to vidět proti slunci). Platím 500 ročně, zavolám, nahlásím nechám vyměnit a jezdím s novým oknem. proč se toho pořád tak hrozíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dnes jsem volal do toho Auto Expressu P-9 bylo 15:00 hod. řekl jsem že potřebuji vyměnit sklo na autě a hlas v telefonu mi sdělil: Tak přijeďte to ještě stihneme. Jelikož jsem počítal že mě objednají tak za deset dní byl jsem příjemně překvapen a domluvil se s nimi na čtvrtek, tak potom napíšu co a jak. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja to už mám dnes za sebou, ráno bez objednávania som došiel okolo deviatej hodiny, ujala sa ma milá slečna, vypísal som formulár na Allianz tlačivo a so sprievodným dokumentom som bol poslaný do zadu do dielne, autá tam už boli asi tri a jednu dodávku robili vonku.

Papiere som dal jednému čo sa ma ujal a bol som poslaný preč...

O 9:45 som odchádzal s tým že to potrvá asi 5 hodín a pred jednou mi volala slečna že už si môže po autíčko prísť :)

Na mieste som kešoval 6601SK s tým že mi prídu peniaze na účet tak uvidíme :)

Na fotkách sú nejaké detaily, samozrejme že akonáhle to je z poistky zrejme nedajú origo a dostal som sklo značky

NordGlass, máte s tými sklami niekto skúsenosti???

označenie na faktúre je 7808AGSVZ SKODA FABIA (LHD) 99- cena bez DPH je 3554SK, dostal som niečoho tri kusy po 41SK (asi nejaké štuplíky na plast pod stieračmi) a LESA202 MONTAZNA LEPIACA SADA DINITROL za 924SK bez DPH a za montáž som platil 945SK taktiež bez dane.

No aspoň že sklo je z vnútra čisté a mám pocit akoby tam ani nebolo :D

post-3171-1204815654_thumb.jpg

post-3171-1204815663_thumb.jpg

post-3171-1204815671_thumb.jpg

post-3171-1204815684_thumb.jpg

post-3171-1204815692_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja to už mám dnes za sebou, ráno bez objednávania som došiel okolo deviatej hodiny, ujala sa ma milá slečna, vypísal som formulár na Allianz tlačivo a so sprievodným dokumentom som bol poslaný do zadu do dielne, autá tam už boli asi tri a jednu dodávku robili vonku.

Papiere som dal jednému čo sa ma ujal a bol som poslaný preč...

O 9:45 som odchádzal s tým že to potrvá asi 5 hodín a pred jednou mi volala slečna že už si môže po autíčko prísť :)

Na mieste som kešoval 6601SK s tým že mi prídu peniaze na účet tak uvidíme :)

Na fotkách sú nejaké detaily, samozrejme že akonáhle to je z poistky zrejme nedajú origo a dostal som sklo značky

NordGlass, máte s tými sklami niekto skúsenosti???

označenie na faktúre je 7808AGSVZ SKODA FABIA (LHD) 99- cena bez DPH je 3554SK, dostal som niečoho tri kusy po 41SK (asi nejaké štuplíky na plast pod stieračmi) a LESA202 MONTAZNA LEPIACA SADA DINITROL za 924SK bez DPH a za montáž som platil 945SK taktiež bez dane.

No aspoň že sklo je z vnútra čisté a mám pocit akoby tam ani nebolo :D

Je to polský sklo a také jsem ho měl.Po nějakém čase se mi začalo vlnit.Dělalo mi to v některých částech skla efekt zlomený lžičky ve sklenici vody.

Reklamace uznána po telefonu,obratem přijeli a vyměnili mi ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto je přesklený a spokojenost veliká. Jednání příjemné nic upjatého a domluva OK. Navíc jsem byl v péči jednoho místního člena FabiaClubu, který v AutoskloExpressu pracuje a taky vlastí kombajna. Hotovo bylo za necelé 3 hodinky a cena taky OK. Takže DOPORUČUJI !!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto je přesklený a spokojenost veliká. Jednání příjemné nic upjatého a domluva OK. Navíc jsem byl v péči jednoho místního člena FabiaClubu, který v AutoskloExpressu pracuje a taky vlastí kombajna. Hotovo bylo za necelé 3 hodinky a cena taky OK. Takže DOPORUČUJI !!!!

No a máš to za sebou Alpako, jenom znovu nalepit clonu a bude to jako předtím :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto je přesklený a spokojenost veliká. Jednání příjemné nic upjatého a domluva OK. Navíc jsem byl v péči jednoho místního člena FabiaClubu, který v AutoskloExpressu pracuje a taky vlastí kombajna. Hotovo bylo za necelé 3 hodinky a cena taky OK. Takže DOPORUČUJI !!!!

Děkuji ! :skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to som si ani nefšimol ale určo to urobili oni, ja som tam nikdy nič neriešil takže som to nemohol urobiť ja, no čo už, dúfam že sa nezačne vlniť a dlho vydrží...

no ale je to cena za to že je to zadarmo....

Profor: No vidis mas to za sebou ;) Ale zda se mi to nebo ti skrabli lak na sloupku 4-te foto????
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to som si ani nefšimol ale určo to urobili oni, ja som tam nikdy nič neriešil takže som to nemohol urobiť ja, no čo už, dúfam že sa nezačne vlniť a dlho vydrží...

no ale je to cena za to že je to zadarmo....

Podle toho obrazku to vypadalo prave az moc cerstve, proto jsem se zeptal... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...