Přejít na obsah

Pád otáček (na nulu) + svítíci kontrolka motoru


chosenek

Doporučené příspěvky

Ahoj, už cca rok se náhodně (jednou za 14 dní, jednou za měsíc, 2x denně) stane, že otáčky spadnou na 0 a do vteřiny se zase vyhoupnout zpět (auto nechcípne jen cukne). Měl jsem to už jednou kvůli tomu v servise ale nic konkrétního mi k tomu neřekli. Dnes s tím jela přítelkyně a stalo se to zase akorát s tím rozdílem že otáčky se nevrátili (ale auto prý jelo - asi nouzový režim?) a rozsvítila se kontrolka motoru a blikala kontrola oleje, tak zazmatkovala a chcíplo ji to. Po nastartování zase jelo v pořádku s normálními otáčkami - jen ta kontrolka motoru zůstává stále svítit. Nevíte případně co by s tím mohlo být? Je to rok 2000 nalítáno to má 40 000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 týdny později...

Tak posledni rada kde ho najit byla pro me asi klicova ;) dnes jsem se v teple garaze pustil do operace. Sundal jsem cely kryt motoru (horni tedy) a kdyz uz jsem v tom byl, tak jsem sprejem na kontakty vzal asi 3 konektory, ktere jsou zde ukryte. Pak jsem zacal hledat na zadni strane motoru onen nejhure dostupny konektor na snimaci a podarilo se mi ho najit (nejspis, ale nevim o zadnem dalsim, ktery by mel byt v tomto miste na prechodu mezi motorem a prevodovkou). Pristup vazne silenej a diky pojistce, ktera drzi jak pribyta byl pro me celkem zazitek dostat tam obe ruce, abych ji sroubovakem dostatecne uvolnil a konetor sundal... ale jelikoz mam rucicky pomerne maly, tak se povedlo :D

ted uz jen bylo na rade dalsi bludiste, kudy tam dostat sprej no a prostrikl jsem obe svorky alespon 2x a asi 5x jsem svorku zapojil a rozpojil. Vsechno jsem poskladal, pozapojoval, pouklizel a nastartoval. Motor se chova normalne, bezi ciste a zadna kontrolka nesviti (tudiz jsem snad na nic nezapomnel) a uvidime, zda se to nejak pozitivne projevi tim, ze uz se to neprojevi ;)

Jinak pujde snimac ven, jelikoz kdyz se to cloveku stane pri predjizdeni, je to dost o hubu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...