Přejít na obsah

Nastavenie rozvodov


Vlady25

Doporučené příspěvky

Chalani chcem sa opytat, viem ze vo vagu blok hodnot 004 ma byt posledna hodnota nastavena na 0, je to dost babaracka avsak ak sa mi podari nastavit to presne na nulu tak vstrekovacie mnozstvo paliva na volnobeh je 5,8-6,5 mg a okamzita spotreba na PP je 0,8-09 ale ked nastavim rozvody na cca 1,1-1,7 tak je vstrekovacie mnostvo paliva 4,7-4,9 a okamzita spotreba na pp je 0,6 tak teraz neviem ako to nastavit, ked to dam na 0 tak budem mat vyssiu spotrebu co prave pri 0 by mala byt idealna, poradte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Cau kluci. dnes jsem na svem superbu 1.9 96kw awx steloval rozvody. puvodni hodnoty jsem mel: synchronizace vacky +4.7 stupne, vstrikovace
1valec: -0,7
2valec: 0,0
3valec 0,2
4valec 0,5  
a spotrebu na volnobeh jsem mel 0,6-0,7 l/h

po serizeni vacky na 0,0 stupnu jsem mel
1valec: -0,1
2valec: -0,2
3valec:  0,0
4valec:  0,5

spotreba na 0,5 l/h
 motor je klidnejsi a odost lip akceleruje uz tolik nevybruje takze je to super :D jen me zajima jestli na tom vstiku c.1 a c.4 nejsou moc velke rozdily v hodnotach ze se snazi vyvazovat spatny vstrik da te to podle techto hodnot usuzovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Chlapci zdravim Vás, mam spotřebu na volnoběch 1.1-1.2 je to vysoka hodnotak tak taky hodlam laborovat s nastavením rozvodů, jen se chci ujsit zda tomu rozumím správně, že na vačce to seřídím povolením třema šroubama a pootočením vačky asi tak o par desetin milimetru a sledovat polohu vačky na vagu? Veškerou elektroniku na motoru mám v pořádku aspon podle diagnostiky ani jedna chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové proč je důležité nastavit ty rozvody správně?

 

Staré rozvody ( řemen contitech ) spotřeba volnoběh 0,6 - 0,7 kolísala

Nové rozvody ( origo WV Germany.dvojitý řemen) spotřeba 0,6 - 0,7 kolísá

 

Vše mi sedí jak předtím co vy nato ? Je to třeba u mě ? Popřípadě z videa vidím, že jim tam kolísá hodnota 0,6 / 1,7 / 2,2 jestli chápu dobře docilujou hodnoty maximalne 2,2 ale nevim co to je presne je a k cemu to je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci tak jsem to teda skusil dat z -1.6 do nuly spotřeba klesla na 0,8l, ale pak jsem laboroval dal a posunul jsem to +1.3° a spotřeba spadla na 0,6-0,7l :kol-47: . Dle přiručky je to v normě i když se to posune až na 3°, ale to už bych nezkoušel, ono přece jenom jak se rozvodák vytahuje tak se vačka natači. 1,9 TDI 96kw. :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...

Chlapci tak jsem to teda skusil dat z -1.6 do nuly spotřeba klesla na 0,8l, ale pak jsem laboroval dal a posunul jsem to +1.3° a spotřeba spadla na 0,6-0,7l :kol-47: . Dle přiručky je to v normě i když se to posune až na 3°, ale to už bych nezkoušel, ono přece jenom jak se rozvodák vytahuje tak se vačka natači. 1,9 TDI 96kw. :kol-31:

jasne plus 1,5 je v norme lepsie ako minus!a spotreba je lepsia o 0,5l na 100kmh odskusane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...