Jump to content
Sign in to follow this  
Standis

Úprava (oprava?) vzhledu motorové kapoty (zespodu)

  Recommended Posts

  taky to u vás už vypadá nějak takto podobně? (Pozn.: u mě to takto strašně vypadalo jen pár dní cca před 2 lety, a to jen z důvodu výměny kapoty po nehodě - hned šlo toto strašné pryč a dalo se tam naše původní - to bylo docela hezké, jen už trochu potrhané) . Pokud již nemáte na svém autě (škodovce) co jiného opravovat, upravte si toto.

  Potřebný materiál:

  - List alobalu (potravinářský) potřebné velikosti;

  - Chemoprén, případně jiné vhodné lepidlo

  post-8682-0-04331700-1340262120_thumb.jp

  Postup: Jako první odstraníme (poztrhávame) z povrchu odhlučňovacieho materiálu kapoty hliníkovou fólii (pokud se to tak ještě dá nazvat). Měl by nám zůstat takový povrch, který následně vyčistíme a odmastíme:

  Dále si připravíme z alobalu dva stejné obdélníky velikosti o něco větší než je viditelná plocha odhlučňovacieho materiálu (cca 2 cm z každé strany).

  Nejprve zrobíme jednu polovinu, pak druhou.

  post-8682-0-94377900-1340262114_thumb.jp

  Běžný Alobal je z jedné strany lesklý az druhé strany matný (méně lesklý). Na plochu kapoty a na plochu lesklé strany alobalu naneseme Chemoprén, který necháme cca na 10 min. odvětrat (v případě použití jiného lepidla se postup lepení může lišit). Potom Alobal postupně přikládáme a přilepíme na odhlučňovací materiál, dokud ho nepřilepí celý (pozor je třeba dát na případně "bubliny" a na to, aby nám po stranách mimo odhluč. Materiál zůstalo dost volného alobalu). Posledním úkonem je pozakladanie zbylého alobalu po stranách pod plech kapoty (doporučuji dělat to pomalu as citem, aby se nám Alobal práci navíc). Tím je "zkrášlování" hotové. Výsledek by měl být tento:

  post-8682-0-21627500-1340262116_thumb.jp

  Závěr: Motorový prostor je u škodovek zvlástního "navštěvovaný", protože občas třeba natahovat i nějaký ten benzín do karburátoru atd.. Čistý motor ak tomu čistá a pěkná kapota nám tyto činnosti tak trochu zpříjemňují.

  zdroj tématu

  http://skoda120.inetbox.sk/skoda.php?id=navody⊂=kap_alob

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now
  Sign in to follow this  

  ×