Přejít na obsah

i30 cw 2012 nebo Octavia


michal-b3

Doporučené příspěvky

Základní záruční doba výrobce vozidla je 3 roky od data koupě vozidla bez omezení ujetých km. Na modely i10, i20, ix20, i30, i30cw, ix35, Santa Fe a ix55 je základní záruční doba výrobce 5 let bez omezení ujetých km.

Kupující má právo na bezplatné odstranění závady, která má jednoznačně výrobní charakter a k závadě došlo při normálním běžném provozu.

Podmínkou uznání záruky je provedení předepsaných periodických prohlídek a jejich potvrzení v garanční knížce. Prohlídky hradí majitel vozidla.

Záruka výrobce vozidla se nevztahuje na:

závady způsobené tím, že nebyly provedeny předepsané prohlídky a servis, uvedené v návodu k obsluze nebo v garanční knížce

závady způsobené překročením intervalu předepsaných prohlídek

všechny závady způsobené nepřiměřeným používáním, nedostatečnou údržbou, nedbalým zacházením, dopravní nehodou, krádeží nebo požárem

všechny poruchy nebo poškození způsobené použitím dílů jiných než originálních, tj. zn. Hyundai, jiných olejů, mazadel, paliv a náplní, než jsou uvedena v návodu k obsluze

úpravy na vozidle provedené bez schválení výrobce nebo dovozce a na závady z těchto úprav

zařízení nebo příslušenství montované na vozidle někým jiným než výrobcem (centrální zamykání, alarm, …)

každé vozidlo, u kterého byl změněn stav ujetých kilometrů

základní záruční doba se nevztahuje na rychleji opotřebovatelné díly, které při jeho provozu podléhají rychlejšímu opotřebení - pouze 2 roky bez omezení kilometrů

... a jiné viz garanční knížka Hyundai

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak taky přizpěju :) Mam octavii II 1.9tdi .. Pokud chces Octavii v 1.6 a jeste na LPG :) tak musis počitat stim že 1.6 zas tak dobře nepojede . Byt tebou tak šahnu po TDI ale pokud chceš nové auto tak ti už zbyva jen 2.0 TDI a zatim nemužu řict že by na ten motor byla sama chvála.. docela snim byly problémy.. Bohužel 1.9tdi v prodeji už nenajdeš. Druha věc je ta co vlastne od auta chceš v octavii budeš mit vetší kufr :) Bude to tvrdší auto oproti hyundai .. Řeknu to asi tak.. pokud budeš mit možnost se svezt v octavii II a v nove generaci i30 tak šáhneš po i30 :) to ti garantuju... i30 - Kvalitnejsi interier ,Nadčasový,Paradně odhlučněný interier ( to od octavie nečekej... u TDI to je mazec - TRAKTOR :-) motory maji vice KW tudiš 1.6ka v i30 pojede urcite lip nez v octavii .design nove i30 se mi taky dost zacina libit i když bych rekl ze zacinaji trošku opičit podle PSA ale budiž ..

Vyber je jen na tobe... je pravda že nahradni dily na česke auto budou vždycky levnejsi nez na Hyundai .. A proto jsem si zakoupil octavii II ale pokud se jedna o komfort šahl bych k jine značce :) je to moje prvni škodovka předtim jsem mel peugeota a byt tebou tak uvažuju spiš o peugeot 308 nebo zminovana i30 :)

Pracuju v HMMC v nošovicich na lakovně tak ti mužu řict že jedine co me na i30 mrzi je to že to neni pozink .. karoserie se máči do zinkofosfátových lázni.. ale pozink plech to neni... V antikorozni ochranně zase bude nejlepši ten peugeot.. no je to natobě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Díky všem za vaše rady,donedávna jsem byl rozhodnutej že pujdu do I30 LPG ale nakonec jsem se rozhodnul pro Octavku.Dostal jsem celkem slušnou nabídku Octavia Ambition 1,6 TDI / 77 kW

Šedá Platin metalíza

Climatronic

Zadní stěrač

Rezervní kolo

Paket Ambition plus

Vyhřívání předních sedadel

Kola z lehké slitiny Pyxis

Cena po slevě 419 000,-

Vím že oproti Hyundai je to dost drahé ale snad mě to těch deset let vydrží.Vždycky jsem byl proti naftě a vydíte nakonec ji kupuju.Včera jsem jel spředváděčkou a svezení super,už se nemužu dočkat až bude unor,to si pro autíčko jedem.Tak se země stane nakonec Škodovák :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

michal-b3: gratuluju k novému vozu a jsem rád, že jsi vzal Octavii.

Cenově sice může být na začátku výše, než zmiňovaný model Hyundaie, ale když to propočítáš na roční náklady, tak s domácím autem vyjdeš zpravidla levněji. Stejně tak do toho musíš započítat např. hustotu servisní sítě po Evropě atp. a tam škodovka (ve spolupráci s VW) nad Hyundaiem jasně vede.

Já měl třeba možnost vyzkoušet i30 v rámci dlouhodobých testů na polygonu (to auto mělo najeto zhruba 200 tisíc) a uvnitř vše vrzalo a nápravy slušně vytlučený. Je teda fakt, že se ta auta nikdy nešetří a vlastně se je snažíš "simulovaným provozem zhuntovat", ale když ti pak začne třeba ve 130 km/h vynechávat posilovač řízení, příp. neustále točíš volantem abys korigoval vůle v řízení, tak to není dobrý pocit.

Čím jsem však byl překvapen, tak byla prostornost vozu vpředu. Design auta je věcí vkusu, na mě to působilo moc mohutně a vlnovitě. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mike_k: nic takového jsem netvrdil. Je jasné, že po 200k kilometrech už není vše v "novém" stavu. Možná to tak nevyznělo, ale "porovnával" jsem oba vozy a tohle byl "výsledek".

Prostě opotřebení bylo rozhodně větší a možná bych si troufl i tvrdit, že až nepřiměřené k počtu ujetých kilometrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za příspěvky,doufám že octavka vydrží dlouho a bez závad.Kvůli tomu taky kupuji noví vůz,jak auto bude doma tak přidám nějaké fotečky.Ještě přemýšlím že nechám dozadu namontovat RS křídlo,ale chci ho tam nechat jen nalepit,přeci jenom nechci dělat díry do nové kastle.Myslíte že to bude držet,nebo se na to mám raději vykašlat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...