Přejít na obsah

PD - možné příčiny vysoké spotřeby?


eXt

Doporučené příspěvky

Cus kluci ..

Když jsem jel dnes z prace všiml jsem si ze sem se nemohl dostat pod 7l, nechapu čím to bylo jel jsem normalne jako vzdy a to sme obcas dojel tak ze jsem mel na PC treba 5,5.

Dnes pri ceste zase do prace jsem si na to dal pozor a spotreba proste nejde dolu na pc, v jedne zatačce mam vždy 3,6 - max 4,5, protoze se jede vetsinou z kopečka.. no a dnes tam mam 6.0.

Jinak dlouhodobou mam 6.2 ta se drzi i ted.

Zajimave čeho jsem si všiml je, že kdyz jsem obvykle vyřadil psala momentalni 0 ( vim že to nezere 0 ale pc to pise :) ) ale ted mi to tam pise pri vyrazeni 1,2 tak wtf ?:D

1.9 TDI 96 KW

Editováno: , autor: eXt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimave čeho jsem si všiml je, že kdyz jsem obvykle vyřadil psala momentalni 0 ( vim že to nezere 0 ale pc to pise :) ) ale ted mi to tam pise pri vyrazeni 1,2 tak wtf ?:D

pri vyradenom prev.stupni,čiže jazde na N je spotreba vyššia,ako keď dojazďuješ napr.ku križovatke so zaradeným prev.stupňom (vtedy je spotreba 0) :rolleyes:

a zvýšenú spotrebu môže spôsobovať používanie klímy v týchto extrémnych horúčavách ;)

Editováno: , autor: libero1071
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zdravím pánové,

předem upozorňuji, že mám opravdu lehkou nohu, netočím motor nikdy přes 3000ot, a po dálnici jezdím do 150km/h...

A měl jsem asi 5 vozidel s PD motorem 1.9...

Tak proč mi tento superb 1.9tdi 96kW s tiptronicem žere tak moc?

Je mi jasné, že ten automat veme tak 0,5 - 1 litr navíc, ale po městě (Ostrava) není problém mít spotřebu 9,8l/100 a dálkovou 50% dálnice a 50% okresky jsem se nedostal pod 7,8l/100, s tím že jsem jel po dálnici max 140km/h a po okreskách okolo stovky.

Upozorňuji, že auto jede krásně, není hlučné a má najetých poctivých 140tis.

Díky za reakce, už jsem vážně bezradný!!! :-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že máš vše vpořádku...musíš počítat, že máš automat a to máš hned litr nahoru a sup je těžkej třeba oproti octávce

řekl bych, že tvé hodnoty jsem měl taktéž jen manuální řazení, takže o litr méně.přes týden jsem jezdil pouze město 8-9 litrů

a mimo bych řekl průměr 7,5 cca....samozřejmě dálka (100 km a víc ) šla spotřeba klidně i k 5-6

Podle mě z tím nic nevymyslíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, no priznavam, ze jsem mozna trochu plasil, byl jsem ted v cechach a tak ruzne po cr, a na dalkovou jsem udelal 6,7l na 100, a to jsem jel i useky vice nez 150km/h... Dlouhodobou jsem tedy srazil na 7,5l.,... takze spokojenost. A tak alespon mam klid na dusi, ze jsem si auto poradne proklepl... a vse je cajk.. Jinak diky za tipy, pratele

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim, ohladom tych zle nastavenych rozvodov, viem ze ma byt hodnota cez vag nastavena na 0,0 ale ked to tak nastavim tak mam vyssiu spotrebu, hodnota vstrekovania je 6-6,6mg a na volnobeh mi PP ukazuje 0,8-0,9, ked chcem mat nizsiu spotrebu prestavim rozvod trocha nahor a vtedy mam vstrkovacie mnostvo 4,7-5,2 a PP na volnobeh ukazuje 0,6 ale auto zase netaha az tak ako ma aspon je to moje pocit, nemalo by pri rozvodoch nastavenych na 0,0 byt najnizsia spotreba a PP na volnobeh ukazovat menej ako 0,8-0,9?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...