Přejít na obsah

Olej do převodovky Tiptronic


Castor603

Doporučené příspěvky

no proto jsem psal abys koukl do příručky.Je tam psáno,že planetová převodovka má náplň celkovou 9 litrů nicméně při její výměně( odmontování olejové vany) se mění pouze 3 litry.

Pak tam bylo psáno o té rozvodovce a tam bylo těch 0,75 litru

Já jsem se v tom nepátral víš.Psal jsem ti,že to mám převzato z DP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vidíš a v DP je psáno,že se motor nesmí točit.Hele kamaráde máš tu DP nebo ne?Stáhni ji někde a koukni na to.Je tam psáno,že celá náplň se nemění,pouze 3 litry a motor se nemá točit.

Poslal bych ti to o těch převodovkách.Má to cca 18 MB ale nevím jak to poslat tak velký soubor.Možná že email co mám na centrum.cz by to zvládl.Nevím no

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viku dej to nekam na uloziste a posli link, no obvolal jsem toho samozrejme vic :kol-32: bo jsem neverici Tomas , a skoro vsude mi dali tohle info, zajedu jeste na zveds do skodovky asi, ael tem moc neverim, Volal jsem vsechno borcum co opravuji a repasuji automaty :kol-29: . diky kamo

Na úložiště jo?Ty jsi dobrý.Myslíš že vím jak to tam chodí a jak se to dělá?Na to jsem lopata a pc používám na to abych si pokecal na fóru :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Ahoj. 

Neměnili jste teď někdo olej v této převodovce? Tiptronic 5HP19 - Superb I 2.8 V6?

ani za boha nemohu najít žádný olej, který by byl SCHVÁLENÝ pro normu ZF No. S671090170 a G052162 A2

Když už jsem našel svého favorita MOBIL LT71141, tak tam vidím, že sice má specifikaci VW TL 52162 (Quality Level), ale ne schválení.

Schválené jsem našel pouze oleje FEBI a SWAG, ale ty neznám.
Díky za jakékoliv vysvětlení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem taky laboroval, chvíli přemýšlel nad tím od FEBI a nakonec koupil olej přímo od ZF.

7 litrů oleje ZF + těsnění od ZF + sací koš (filtr) od ZF mě vyšlo na cca 2550,- Kč.

 

Samotný olej ZF LifeguardFluid 5 kupuju cca 250/l

 

EDIT:

Přidávám odkaz na nějakou dokumentaci výrobce: https://www.zf.com/global/media/...
Ve 2.8 V6 Superbu je 5HP19 FL. V ostatních motorizacích nevím.

Editováno: , autor: Kenapuc
Přidán odkaz na dokumentaci
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...